Türknet Altyapı Kablo Çektirme

Follower_123

Hectopat
Bildiğiniz üzere Türknet AKK'yi kaldırdı. Kota diye bir şeyde yok. Ama bunu kullanabilmeniz (en yüksek kapasite) için bir şart var bildiğim kadarıyla. Aktif altyapıda olmalısınız. Ben internetten altyapı sorgulaması yaptım Türknet'in kendi sitesinden. 35 Mbps alabilirim olarak gözüküyor ve burada aktif altyapı yok.

Eğer aktif altyapı içinde değilsem, kablo çektirmek zorunda mıyım yoksa sadece Türknet'e üye olmam yeterli mi? 35 Mbps iyi bir hız mı? Türknet'te çok sorun yaşar mıyım? Çok kötü yorum duydum ama kotalı pakette kalmak istemiyorum. Babam kotalı paketinde sanırım TTNet'in. Sürekli size bu kadar internet yetmedi deyip aşım ücreti ödüyor. Adamın bizim indirme, video izleme merakımız yüzünden cebi yansın istemem açıkçası.
Aşağıda resim attım. Cevaplarınızı merakla bekliyorum.

turk net 1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Nakil yaptırırsan internet kesilmeden geçiş yaparsın. Bina içi kablolarda var anlaşılan. Sorun yaşamazsın.

Ben babama sordum sen 35mbps ne 100'e yakın hatta onu bile dolduruyorsunuz aşım ücreti ödüyorum dedi.Tabletimde internet ağları kısmında hız 72mbps gözüküyor.Tabletime güvenebilir miyiz?(ama hız hep öyle gözüküyor)

Ben babama sordum sen 35mbps ne 100'e yakın hatta onu bile dolduruyorsunuz aşım ücreti ödüyorum dedi.Tabletimde internet ağları kısmında hız 72mbps gözüküyor.Tabletime güvenebilir miyiz?(ama hız hep öyle gözüküyor)

O tabletinin ayarlarda gördüğün hızı internet hızın değil. Modem ile tabletin arasındaki iletişim hızı.
İkincisi baban pek bir şey bilmiyor bence bu konuda. 35 Mbps dediğin hız, kota değil. Üstüne Türknet alırsanız hızınız ay boyu sabit yani AKN'siz olacak. Babanın 35 ne 100'e yakın onu bile dolduruyorsunuz dediği kota, hız değil. Kota ile hızı karıştırmayın.
Hızını ölçmek istersen speedtest.net adresinden ölçebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı