TürkNet başvurusu yaptım

YAPA alt yapısı varsa 100 Mbps hız da verebilirler neden 35'lik pakete geçtiniz?
Sitelerinde kontrol ettiğimde aktif altyapımızdasınız dedi aradağımdada altyapımızdasınız dedi zaten 100 mbps hat tanımlanacak sanırım ama alabilecek hız sanırım 35 civarı
Geçmiş olsun ev telefonu önemli değilse Millenicom'a geç direk bu yanlışa ortak olma ,ama altyapın yapa ise kullan.
Ev telefonu kullanmıyorum yalın internet olarak kullanıyorum bakalım ne olacak
Ben kullanmadım ama etrafımda çok kişi kullanıyor çoğu memnun tek sorun müşteri hizmetleriymiş.
O konuyu arayıp sordum müşteri hizmeti desteğide gelmiş

Keşke yapmasaydınız. Kendi kullanımların için söylüyorum;
- Müşteri hizmetleri şikayet kaydı açıp bırakıyor ve sorun çözülmüyor.
- 3 Ay internetsiz kaldım bölgedeki arıza yüzünden. Hiç bir şekilde yardımcı olmamakla birlikte benim bölgeme hiç internet gelmediğini dediler. (Bu arada 15 senedir internet kullanıyoruz)
- Türk Telekom altyapısı kullandığı için arıza olduğunda Turk Telekom ekipleri geliyor ama kendi müşterilerini ön plana alıp Turknet'i arka plana attığı için biraz sıkıntı.
- Bölgemde 2013 yılından beri 16 mbps kesintisiz internet kullanabilirken, Turknet'e geçtikten stabil olarak 8 mbps dahi alamadım (ki 35mbps'lik paket) ve sürekli kesiliyor. Sürekli. Bu konu hakkında sayısız destek kaydı oluşturdum lakin cevaplar hep aynıydı.

Edit : Bu olaylar yaşanırken yanımdaki, mahallemdeki tüm komşularım internetini sorunsuz kullanıyordu.

Bunlar benim yaşadığım belli başlı sorunlar ve gerçekten insanı bıktıran sorunlar. 3 Ay internetsiz kaldım ve bölge müdürlüğüne ulaştıktan sonra ekipler gelip sadece hattıma giren kabloyu kontrol ettiler ve 3 aylık sorunum çözüldü. Komik bir durum.
Ben memnun değilim lakin çok fazla da memnun kullanıcısı var. İl bazlı verdiği hizmet kalitesi değişiyor. Bu söylediklerimin tamamı Hatay için geçerlidir.

Keşke yapmasaydınız. Kendi kullanımların için söylüyorum;
- Müşteri hizmetleri şikayet kaydı açıp bırakıyor ve sorun çözülmüyor.
- 3 Ay internetsiz kaldım bölgedeki arıza yüzünden. Hiç bir şekilde yardımcı olmamakla birlikte benim bölgeme hiç internet gelmediğini dediler. (Bu arada 15 senedir internet kullanıyoruz)
- Türk Telekom altyapısı kullandığı için arıza olduğunda Turk Telekom ekipleri geliyor ama kendi müşterilerini ön plana alıp Turknet'i arka plana attığı için biraz sıkıntı.
- Bölgemde 2013 yılından beri 16 mbps kesintisiz internet kullanabilirken, Turknet'e geçtikten stabil olarak 8 mbps dahi alamadım (ki 35mbps'lik paket) ve sürekli kesiliyor. Sürekli. Bu konu hakkında sayısız destek kaydı oluşturdum lakin cevaplar hep aynıydı.

Bunlar benim yaşadığım belli başlı sorunlar ve gerçekten insanı bıktıran sorunlar. 3 Ay internetsiz kaldım ve bölge müdürlüğüne ulaştıktan sonra ekipler gelip sadece hattıma giren kabloyu kontrol ettiler ve 3 aylık sorunum çözüldü. Komik bir durum.
Ben memnun değilim lakin çok fazla da memnun kullanıcısı var. İl bazlı verdiği hizmet kalitesi değişiyor. Bu söylediklerimin tamamı Hatay için geçerlidir.
Ben İstanbul'da yaşıyorum umarım dediğiniz sorunlar olmaz ama ben Türk Telekomun alt yapısını değil onların kendi YAPA ismindeki altyapısını kullanacağım anladığım kadarıyla

Arkadaşlar yayın'a başlamak istiyorum da ne tarz uygun bir internet iş görür? Yani fiber alacağım tabii ki, kaç upload yeterli olur acaba?

En az 5 yeter. Superonline fiber varsa ona bak. Kablonet varsa onu da bakabilirsin. Türk Telekom'un VDSL2'sinde şu an en fazla 8 Mbps verıyorlar fakat 1 Temmuz'dan sonra düşçek diyorlar o gün gelince göreceğiz ne olacak diye. Fiber altyapı yok ise ne yazık ki VDSL2 alman gerek. VDSL2 alırsan benim rehbere bakabilirsin pingi yayında stabil yapma ile ilgili.

Geri
Yukarı