TürkNet gigafiber çalışması

Anladım. Konuyu uzun zamandır takip ediyordum dışarıdan. Sonra siz kullanmaya başladım deyince üye olup sormak istedim. İlk gün bazı kesintiler yaşamıştınız şuan durum nasıl acaba?
Muazzam. Herşey ile mükemmel. Sadece bazen bir ekip gelip sokakta kutular ile uğraşıyor o arada gidiyor internet. Galiba arada kontrol yapıyorlar.

Muazzam. Herşey ile mükemmel. Sadece bazen bir ekip gelip sokakta kutular ile uğraşıyor o arada gidiyor internet. Galiba arada kontrol yapıyorlar.
Teşekkür ederim bilgiler için. Bir hafta içerisinde yeni sağlayıcıya geçeceğim. Hemen her sağlayıcıya sordum, bulunduğum sokakta altyapı iğrenç (E5 kenarı, Gelişim Üni. sokağı). 5-6 mbit download, 0.3-0.4 mbit upload alıyorum. Tam bu zamanlarda kapıya bir görevli geldi. Türknet Gigafiber hattı kurduk bölgede artık bilginiz olsun dediler. Araştırınca çok eskiden iyi, ama şuan ciddi şikayetler olan bir sağlayıcı olduğunu gördüm. Vaad edilen hızlar benim ve mahalle için rüya gibi olunca, iyice araştırmak istedim. Bir şey daha dikkatimi çekti. TT ile altyapı sorduğumda Mars Lojistik olduğu sokakta TT fiber altyapısı gözüküyor. Konu hakkında bilginiz var mı acaba?

Teşekkür ederim bilgiler için. Bir hafta içerisinde yeni sağlayıcıya geçeceğim. Hemen her sağlayıcıya sordum, bulunduğum sokakta altyapı iğrenç (E5 kenarı, Gelişim Üni. sokağı). 5-6 mbit download, 0.3-0.4 mbit upload alıyorum. Tam bu zamanlarda kapıya bir görevli geldi. Türknet Gigafiber hattı kurduk bölgede artık bilginiz olsun dediler. Araştırınca çok eskiden iyi, ama şuan ciddi şikayetler olan bir sağlayıcı olduğunu gördüm. Vaad edilen hızlar benim ve mahalle için rüya gibi olunca, iyice araştırmak istedim. Bir şey daha dikkatimi çekti. TT ile altyapı sorduğumda Mars Lojistik olduğu sokakta TT fiber altyapısı gözüküyor. Konu hakkında bilginiz var mı acaba?
Mars Lojistik ne alaka tam anlayamadım orayı?

TT önemli şirketler için direk fiber hat çekebiliyor. O yüzden olabilir.
Evet olabilir. Teşekkür ederim bilgiler için. En yakın zamanda başvuracağım. Mümkün olursa deneyimleri paylaşırım bende. Herkese iyi forumlar.
Değerli arkadaşlar merhaba. Türknet gigafiber deneyimlerimi paylaşmak istedim. Yeni konu açarak forum kirliliği yapmak istemedim.

Oturduğum bölgede hiç umudumuz yokken fiber getiren bir şirket olunca, detaylı bir inceleme yaptım. Elimizdeki internetten de olmayalım diye. Nereyi okusam hep şikayet vardı Türknet hakkında. Dolayısıyla deneyim ve bilgi arıyor insan. Evet verdiğimiz paralar çok değil ama insanlar için zaman değerli. Kimse zamanını hiç gereği yokken, sorunlarla uğraşarak harcamak istemez. Dolayısıyla sordum, soruşturdum biraz. Daha önce konu altında, Avcılar gölgesi için gigafiber kullanan arkadaşlardan bilgi almıştım. Bunun için ayrıca teşekkür ediyorum. @TeknoFix29

Onlar gayet memnun olduklarını söyleyince, 16/02/2020 tarihinde kapımıza asılan, Gigafiber broşürleründe yazan cep telefonu numarasını aradım. Görüştüğüm hanımefendi, Turknetin fiber kayıt işlemlerine bakıyormuş. Forumlarda, sosyal medyada yazılan ne kadar şikayet varsa kendisine ilettim, sordum. Eskiden kendisinin de Türknet adsl kullanıcısı olduğunu ve kendisinin de şikayet ettiğini belirtti. Bana samimi geldi bu açıklamalar. Her ne kadar pek inanmasamda, beğenilmezse sorgusuz sualsiz iptal edebileceğimizi söyledi. Tamam, denemek istiyorum dedim. Ne yapmam gerekiyor diye sorduğumda, bu numaraya whatsapp üzerinden ad soyad, tc, doğum tarihi, adres bilgilerinizi atarsanız, hemen aboneliğinizi açarız dedi yetkili. 16/02/2020 akşam 18:00 civari, bilgileri whatsapp üzeriden attım (Bir bilgiyi eksik atmıştım. Gece saat 23:00 civarında bu bilgiyi de istediler).

Bugün 18/12/2020 tarihinde saat 12:50'de iki sms geldi. İçinde kurulum için arayacağız mesajı ve online işlemler için kullanıcı adı ve şifresi vardı. Aynı gün saat 16:40'da aradılar ve eve geldiler. Yaklaşık 30-40 dakika, kapıların delinip fiber kablonun çekilmesi, modemin kurulması filan sürdü. En nihayetde bugün interneti açtılar.

Gelen ekip, sözleşmeyi evde imzalattı. Forumlarda abonelik belgesini çıktı alıp kargoya filan verenleri okumuştum. Yaklaşık 1,5 günde (23:00'de attığım eksik bilgiyi düşününce aslında 1 gün) İstanbul Avcılar Cİhangir bölgesi için abonelik, kurulum vs. yapıldı. Gerçekten takdir ettim.

Gelen ekiple de sohbet ettik tabi. İşleri saat 18'de bitiyormuş. Yani 18'den sonra internet kesilse, ertesi güne kalıyor bakımı veya kontrolu doğru mu dedim, evet hatta bazen bir kaç güne de kalıyor dediler. Online işlemlerden kesip ihbarları, liste olarak günlük geliyormuş. Bir gün Sarıyer, bir gün Avcılar, Bir gün Mecidiyeköy nere olursa gidiyorlarmış. Ne diyelim, umarım sorun yaşamayız. Belki aklında soru işareti olanlar olur. Benim Gigafiber 100 kampanyasında modem, kurulum, fiber kablo herşey ücretsizdi. 6 ay boyunca en yüksek hızdan kullanacaksınız dediler. Yani 6 ay sonra iptal ettirilip, yeniden abonelik alınarak belki bu bug'dan faydalanılabilir, bilmiyorum.

En yakın zamanda tüm istanbulda, fiber altyapısının yaygınlaşmasını diliyorum. Rekabet, biz son kullanıcalara yarayacaktır. Yıllarca bölgede bize 6 mb download ve 0,3 mb upload'a mahkum eden firmalar da umarım en yakın zamanda ellerini taşın altına koyar ve aksiyon alırlar.

Sorun yaşarsam, yine konu altında bilgilendirme yapacağım.

Herkese iyi forumlar diliyorum.

Son düzenleme:
@TeknoFix29 Merhabalar, Avcılar-Cihangir Mh. Bölgesi ile ilgili güncel bilginiz var mı? Ben de Cihangir mahallesinde oturuyorum ancak bir haftadır online işlem merkezinden cevap bekliyorum. E-5 yakınında değilim içerlerdeyim ancak binama daha yeni TT GPON geldi. Avcılardaki projeye bakan kişinin iletişim bilgilerine nereden ulaşabilirim? En azından GigaFiber gelene kadar bana TT üzerinden versinler sonra GigaFibere geçirsinler :)

Altyapı Sorgum;

Dosya Ekleri

• screen52shot.png
    screen52shot.png
    397,3 KB · Görüntüleme: 120
Son düzenleme:
@TeknoFix29 Merhabalar, Avcılar-Cihangir Mh. Bölgesi ile ilgili güncel bilginiz var mı? Ben de Cihangir mahallesinde oturuyorum ancak bir haftadır online işlem merkezinden cevap bekliyorum. E-5 yakınında değilim içerlerdeyim ancak binama daha yeni TT GPON geldi. Avcılardaki projeye bakan kişinin iletişim bilgilerine nereden ulaşabilirim? En azından GigaFiber gelene kadar bana TT üzerinden versinler sonra GigaFibere geçirsinler :)

Altyapı Sorgum;
Şu an bir arkadaşım Cihangir mahallesinde kullanıyor. Yaklaşık 1 aydır kullanıyor hemde.

Geri
Yukarı