TürkNet gigafiber çalışması

Açıkçası forum kültürünü seviyorum ve insanların dijital olarak bilgi paylaşabilmelerini devrim gibi görüyorum. Ancak bu ve bu tarz hizmet konularında markaların şeffaf ve hızlı dönüş sağlamalarının da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bir kişiye TT Fiber için iptal edin başvuru yapın denmiş diğer kişiye de gerek yok denmiş. Verilen hizmetin düzgün anlatılması lazım. Hangi durumlarda tüketicinin ne yapması gerektiği net önceden yazılmış olması lazım.

Altyapımla ilgili bir geliştirme olduğu zaman konu kitleniyor ilgili ekiplere aktardık deniyor, yanlış. 12 gündür bir soruya cevap verecek olan ekip bence ekip değildir. Bu süreçte ya ekip yetişemiyor, ihtiyaçları karşılayamıyor ya da uzman kişi sayısı az. Her iki durumda da markaların kendilerini geliştirmesi şartlara ayak uydurması lazım.

Destek kısmına da gelirsek eğer; Turknet telefon hizmeti sunmuyor. Destek kaydı açıyorsunuz. Ancak kayda bakan arkadaşında sınırlı alanda bir hizmet alanı olduğu için genellikle talepleri ilgili birimlere yönlendiriyor. X firmasını arıyorum bağlattığım an evime gelecek olan hızı ve tüm süreçleri anlatabiliyorlar. Neden? Çünkü tüm süreçler daha önce planlanmış belki de simüle edilmiş. Hizmet kalitesi ayrı bir şey satış sonrası hizmet çok ayrı bir şey. Ben Türknet'in hizmet kalitesini seviyorum. Hattınızda sorun olmadığında mutlu mutlu kullanıyorsunuz. Sorun yaşadığınız zaman da derdinizi karşı tarafın anlayacağı şekilde anlatmak büyük güç oluyor. Anlık tespit yapılmadığı için o an değil talebe cevap verilen an önceliklendiriliyor.

Sonuç olarak GigaFiber tüm Türkiye'ye yayın da keyifle kullanalım :)

Açıkçası forum kültürünü seviyorum ve insanların dijital olarak bilgi paylaşabilmelerini devrim gibi görüyorum. Ancak bu ve bu tarz hizmet konularında markaların şeffaf ve hızlı dönüş sağlamalarının da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bir kişiye TT Fiber için iptal edin başvuru yapın denmiş diğer kişiye de gerek yok denmiş. Verilen hizmetin düzgün anlatılması lazım. Hangi durumlarda tüketicinin ne yapması gerektiği net önceden yazılmış olması lazım.

Altyapımla ilgili bir geliştirme olduğu zaman konu kitleniyor ilgili ekiplere aktardık deniyor, yanlış. 12 gündür bir soruya cevap verecek olan ekip bence ekip değildir. Bu süreçte ya ekip yetişemiyor, ihtiyaçları karşılayamıyor ya da uzman kişi sayısı az. Her iki durumda da markaların kendilerini geliştirmesi şartlara ayak uydurması lazım.

Destek kısmına da gelirsek eğer; TurkNet telefon hizmeti sunmuyor. Destek kaydı açıyorsunuz. Ancak kayda bakan arkadaşında sınırlı alanda bir hizmet alanı olduğu için genellikle talepleri ilgili birimlere yönlendiriyor. X firmasını arıyorum bağlattığım an evime gelecek olan hızı ve tüm süreçleri anlatabiliyorlar. Neden? Çünkü tüm süreçler daha önce planlanmış belki de simüle edilmiş. Hizmet kalitesi ayrı bir şey satış sonrası hizmet çok ayrı bir şey. Ben TurkNet'in hizmet kalitesini seviyorum. Hattınızda sorun olmadığında mutlu mutlu kullanıyorsunuz. Sorun yaşadığınız zaman da derdinizi karşı tarafın anlayacağı şekilde anlatmak büyük güç oluyor. Anlık tespit yapılmadığı için o an değil talebe cevap verilen an önceliklendiriliyor.

Sonuç olarak GigaFiber tüm Türkiye'ye yayın da keyifle kullanalım :)

Ağzınıza sağlık hocam :)
İnşallah TurkNet Giga Fiberde yayılmaya devam eder. Benim karşı mahalleme kadar geldi. Bakalım bekliyoruz bizde.

Merhabalar,
11 Aralıktan beri cevap alamama sürecim devam ediyor. Türknet konuyu sürekli ekiplerimizden bilgi gelince ileteceğiz şeklinde geçiştiriyor. Gün aşırı bazen de gün gün yazıyorum. Cevap hep bilgi gelince haber vereceğiz oluyor. Nasıl bu kadar yavaş işleyen süreçleri var anlamadım. Sizce BTK'ya şikayet edebilir miyim/etmeli miyim? Sorularımı cevaplamamaları yada bilgi verememeleri konusunda sürecime etkisi olur mu?

Merhabalar,
11 Aralıktan beri cevap alamama sürecim devam ediyor. Türknet konuyu sürekli ekiplerimizden bilgi gelince ileteceğiz şeklinde geçiştiriyor. Gün aşırı bazen de gün gün yazıyorum. Cevap hep bilgi gelince haber vereceğiz oluyor. Nasıl bu kadar yavaş işleyen süreçleri var anlamadım. Sizce BTK'ya şikayet edebilir miyim/etmeli miyim? Sorularımı cevaplamamaları yada bilgi verememeleri konusunda sürecime etkisi olur mu?
bende senin gibi bekledim bana 1 hafta sonra bunu yolladılar boşuna bekleme
Merhaba ben Mert Ç.

İlgili ekipten gelen bilgi şu şekildedir;
Abonemizin altyapısı henüz hazır değildir, bölgede çalışmalar devam etmektedir. Sitemizden sorgulama yaptığımızda çalışmaların devam ettiği ibaresi bulunmaktadır. Çalışma tamamlandığında abonemizi arayarak randevu oluşturacağız.
Türk Telekom fiber altyapısına geçiş işlemlerini buradan maalesef sağlayamıyoruz. Mevcut aboneliğinizi iptal edip Türk Telekom Fiber aboneliğe başvuru yapmanız gerekmektedir. İyi günler dilerim.

Avcılar bölgesi 10 günlük Türknet Gigafiber deneyimi paylaşmak istedim. Ben aldığımda apartmanda ilkdim. Şuan 3 kişi aynı apartmanda gigafibere geçti. 6 ay boyunca 1000mbit alacağız ama sürekli yaptığım hız testleri inanılmaz unstabil. Yani bir ölçüyorum 3-4mbit alıyorum 3 dakika sonra yeniden ölçtüğümde 100mbit alıyorum. bir ölçüyorum 400-500 mbit alıyorum. Bu kadar dalgalanması çok garip. Wifi ile bağlıyım.

Benim İnternet bağlantısı kontrol grubum, hep twitch oluyor. 3-4mbit aldığımda bile herhangi bir yayıncının, yayında verdiği en yüksek çözünürlükten donmadan izleyebiliyorum. Garip gerçekten. Oyunlarda loss yok, csgo ping değerlerim Avcılar bölgesi için yaklaşık 45-50-55 civarı.

İnternet 10 gün boyunca kesilmedi. Tabi ki window'un "bu ağa bağlanılamıyor" hatasını saymıyorum. 3-4 kere wifi bağlantım kesildi. Ancak bu internetin olmamasından değil, windows'un bu saçma bug'undan dolayı. Bilgisayarı uyku moduna alıp, yeniden açtığınzda düzeliyor. Bu bug'un çözümünü gerçekten bilen varsa çok memnun olurum. Durum bu şimdilik.

Herkese iyi forumlar diliyorum.

Avcılar bölgesi 10 günlük TurkNet gigafiber deneyimi paylaşmak istedim. Ben aldığımda apartmanda ilkdim. Şu an 3 kişi aynı apartmanda gigafibere geçti. 6 ay boyunca 1000MBIT alacağız ama sürekli yaptığım hız testleri inanılmaz unstabil. Yani bir ölçüyorum 3-4MBIT alıyorum 3 dakika sonra yeniden ölçtüğümde 100Mbit alıyorum. Bir ölçüyorum 400-500 Mbit alıyorum. Bu kadar dalgalanması çok garip. Wi-Fi ile bağlıyım.

Benim internet bağlantısı kontrol grubum, hep Twitch oluyor. 3-4MBIT aldığımda bile herhangi bir yayıncının, yayında verdiği en yüksek çözünürlükten donmadan izleyebiliyorum. Garip gerçekten. Oyunlarda loss yok, CS:GO ping değerlerim avcılar bölgesi için yaklaşık 45-50-55 civarı.

İnternet 10 gün boyunca kesilmedi. Tabi ki Window'un "bu ağa bağlanılamıyor" hatasını saymıyorum. 3-4 kere Wi-Fi bağlantım kesildi. Ancak bu internetin olmamasından değil, Windows'un bu saçma Bug'undan dolayı. Bilgisayarı uyku moduna alıp, yeniden açtığınzda düzeliyor. Bu Bug'un çözümünü gerçekten bilen varsa çok memnun olurum. Durum bu şimdilik.

Herkese iyi forumlar diliyorum.

Hocam kablo çekildikden kaç gün sonra aktif oldu hatırlıyor musun?

Hocam kablo çekildikden kaç gün sonra aktif oldu hatırlıyor musun?

Kablodan kastınız apartmana çekilen kablo mu? Benim olduğum mahallede her apartmana kutu koydular sanırım. Şahsen altyapı ne zaman geldi haberim yok. Konu altında altyapı çalışmalarını gün gün takip eden arkadaşlar var. İstersen onlara bir sor. Eve çekildikten kaç gün sonra diye soruyorsan eğer, hemen aktif oldu. Kesilmedi yani. Adamlar fiber kabloyu apartmandaki kutudan odaya kadar çektiler, modemi kurdular, interneti açtılar ve gittiler.

Hort. Epeydir görmüyorum Turknet çalışanlarını. Ayrıca şu an Avcılar’da gigafiber olan adreslerde 1000’lik paket seçeneği kalkmış.

Bağcılara altyapı gelip gelmediği hakkında bilginiz var mı? Bizim otoparkta bir tane Türk Telekom fiber kutusu var ama bazı sokaklara kutular falan koymuşlar altyapı için şu an hangi ilçelerde var ve hangi ilçelere gelecek biliyorsanız söyler misiniz çok merak ettim.

Dostum merhaba. Yazını gördüm ve merak ettim. Yavuzselim mahallesinde mi oturuyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı