Türknet Hakkında Düşünceleriniz?

Konuya tam bir açıklık getireyim, 100mbps hız verebilecekleri maksimum hız. Vdsl üzerinden verebilecekleri maksimum hız bu ama bu adsl gibi bu hız kesinlikle verilemez bunun haricinde vdsl için vdsl modem lazım.

Bugün TürkNet'i aradım. Bu paket ADSLve VDSL2 için geçerli. Bizim altyapı max 70Mbps hız destekliyor (VDSL2) bu hızın hepsini verebilirmisiniz diye sorduğumda 70 Veremeyiz ama 40-50 verebiliriz dedi. Neden hepsini veremiyorsunuz diye sorduğumda hat yoğunluğundan dedi. Yinede 40-50MBps bu fiyat için bence 10/8 alır. Şuan TurkTelekom abonesiyim bu hafta sözleşme bitiyor. Sizce TürkNet mi? Turkcell Superonline mı?

Bugün TürkNet'i aradım. Bu paket ADSLve VDSL2 için geçerli. Bizim altyapı max 70Mbps hız destekliyor (VDSL2) bu hızın hepsini verebilirmisiniz diye sorduğumda 70 Veremeyiz ama 40-50 verebiliriz dedi. Neden hepsini veremiyorsunuz diye sorduğumda hat yoğunluğundan dedi. Yinede 40-50MBps bu fiyat için bence 10/8 alır. Şuan TurkTelekom abonesiyim bu hafta sözleşme bitiyor. Sizce TürkNet mi? Turkcell Superonline mı?

Ben bu tarifeye geçtiğimde hiç öyle bir şey demediler. Sadece Vdsl2 modem gerekiyor dediler. Şimdiki idm hızım 65 75 arasında değişiyor. Benim alt yapı kutuya kadar olan kablolar eski olduğu için dalgalı oluyor bazen.

Ben bu tarifeye geçtiğimde hiç öyle bir şey demediler. Sadece Vdsl2 modem gerekiyor dediler. Şimdiki idm hızım 65 75 arasında değişiyor. Benim alt yapı kutuya kadar olan kablolar eski olduğu için dalgalı oluyor bazen.
Genel olarak nasıl? Memnun musun? Herhangi bir sorun olduğunda TurkTelekom'un mu çalışanları gelip sorunu gideriyor?

Genel olarak nasıl? Memnun musun? Herhangi bir sorun olduğunda TurkTelekom'un mu çalışanları gelip sorunu gideriyor?

Neredeyse 2 yıl dolucak kullanalı. Şimdiye kadar herhangi bir sorun çıkmadı. Bir ara online facebook oyunları oynarken sürekli kopmalar oluyordu , ilk başta türknet kaynaklı zannettik arıyacaktık ama sorun bizim evin girişindeki kabloların eskiyip birbirine yapışmasından kaynaklanıyormuş kabloları düzelttik sorun çözüldü hatta hızım bile yükseldi. Alt yapında sıkıntı yoksa başka bir sorun çıkmıyor. En azından ben bir sıkıntı yaşamadım.

Neredeyse 2 yıl dolucak kullanalı. Şimdiye kadar herhangi bir sorun çıkmadı. Bir ara online facebook oyunları oynarken sürekli kopmalar oluyordu , ilk başta türknet kaynaklı zannettik arıyacaktık ama sorun bizim evin girişindeki kabloların eskiyip birbirine yapışmasından kaynaklanıyormuş kabloları düzelttik sorun çözüldü hatta hızım bile yükseldi. Alt yapında sıkıntı yoksa başka bir sorun çıkmıyor. En azından ben bir sıkıntı yaşamadım.
Kaç haftada evinize internet ulaştı?

Kaç haftada evinize internet ulaştı?

İptal ettirip geçmek isterseniz süreci uzatıyor Türk telekom bilerek. Türknet'i sözleşme bitmeden 1-2 gün önce arayın nakil işlemi yapmak istiyorum diyeceksiniz. Evrakları gönderdikten 3-5 gün içinde geçirirler.

Ben de Türknet kullanıyorum yaklaşık 4-5 aydır ve çok memnunum. Herhangi bir sorun çıktığında ki çok büyük bir problem olmadı. Müşteri hizmetlerinin ilgisi iyiydi.

Superonline fiber varsa tek artısı gece AKK uygulanmayan bir tarifesi var. Aylık ekstra 10 TL ödeyerek 00.00-06.00 arası AKK uygulanmıyor. Ama onun fiber paket fiyatları da 50-60 TL. Üstüne 10 TL daha eklersiniz. Tercih sizin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı