TürkNet hız kilitlenme ve düşme sorunu

AsakaXenshi

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu: AMD Ryzen 5 5600X / Gpu: SAPPHIRE Nitro Plus 6700 XT / Ram: CORSAIR Vengeance RGB Pro 16 GB CL16 3600Mhz / MotherBoard: GIGABYTE UD X570 / Psu: SHARKOON ShpV2 650w
Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık 1.5 senedir TürkNet kullanıyorum bu maceraya 32 Mbps paket ile başladım ve son 4 aydır 75 Mbps paket kullanıyorum. Anlayacağınız ufak bir paket güncellemesi ile hızım daha yükseğe çıktı. Lakin son 1 aydır hızım da saçma bir şekilde düşüş mevcut 45 Mbps hız alıyorum bazen 40 falan oluyor. Bunun için kayıt açtım TürkNet çalışan ayrı, Türk Telekom çalışanları ayrı gelip iç tesisat olmak üzere kablo her şeye baktılar ama hiçbir sorun bulamadan gittiler. Hatta TürkNet çalışanları hızın kısıtlanmış olabileceğini söylese de TürkNet destek kaydından irtibatta olduğum kişi böyle bir şeyin olmadığını söylemekte. Başına böyle bir şey gelen var mı? Kimisi port yüzünden yapar diyor kimisi dslam kilidi falan diyor tam anlamadığım için konu açmak istedim, tavsiye falan verecek olur diye. Eskiden modem arayüzünde 80 90 Mbps gözüken değerlerim şu an 51 olarak gözüküyor anlamış değilim. Lakin TürkNet'te 75 Mbps'lik paketteyim şimdiden teşekkür ederim.

Modem değerlerinizi gönderir misiniz?

51.292 Mbps yazan yer normalde 78 80 falandı o da düşmüş saçma bir şekilde.

gRcHkg.jpg

SNR margin değeriniz düşük eski paketinize dönmenizi tavsiye ederim çünkü hattınız 75Mbps dowlandı kaldırabilcek güçte değil bu yüzden şu anki değerlerle kopma aynı şekilde devam edicektir.

SNR margin değeriniz düşük eski paketinize dönmenizi tavsiye ederim çünkü hattınız 75Mbps dowlandı kaldırabilcek güçte değil bu yüzden şu anki değerlerle kopma aynı şekilde devam ediyecektir.

Kopma vs söz konusu değil 1 ay önceye kadar 75 megabit hız alırken şimdi 40 50'ye düştü onu anlamadım sadece.

Aynı sorunu bende yaşıyorum 2 senedir. TürkNet hiçbir şekilde çözüme kavuşturamadı. 80 megabit download 30 megabit upload aldığım hattım bir gün 30D 5U'a düştü. 20'nin üzerinde destek kaydı açtım. Hiçbir şey değişmedi. Hatta son 2 aydır da yer yer 15 megabit downloada kadar düşüyor. Maalesef 2 yıldır sürünüyorum. Karantina biter bitmez TurkNet'ten kurtulacağım.

Aynı sorunu bende yaşıyorum 2 senedir? TürkNet hiçbir şekilde çözüme kavuşturamadı. 80 megabit download 30 megabit upload aldığım hattım bir gün 30D 5U'a düştü. 20'nin üzerinde destek kaydı açtım. Hiçbir şey değişmedi. Hatta son 2 aydır da yer yer 15 megabit downloada kadar düşüyor. Maalesef 2 yıldır sürünüyorum. Karantina biter bitmez TürkNet'ten kurtulacağım.

Kablonet fiber getirdi bizim evin önüne ona geçeceğim ben.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı