TürkNet Hız Problemi

AC8E911D-CDA3-422B-B3F8-35F354C05ACE.png

Şu an durum böyle bende hem de Wi-Fi ile bir kalt alt ta modem bölgeden bölgeye değişiyor ama müşteri hizmetlerinde haklısınız ulaşılmıyor ulaşılsa da çözüm üretmiyorlar geçen bir problem oldu bana shifdelete.com sitesinin linkini attılar çözümü burada diye 😁

Ek olarak bu sarsıntı yazıyor ya ne olduğunu çözemedim hala nedir bilen var mı?

@Yigit75 bende durum bu şekilde. Gündüz daha beter oluyor ve bir sürü cihaz bağlandığı için yetmiyor maalesef.
Sarsıntı +/- durumu olabilir. 1 ms fazla veya 1 ms az gibi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    17,2 KB · Görüntüleme: 40
-Bakalım şimdi internet arızadan destek kaydı oluşturdum 24 saat içinde geri dönülecektir yazıyor. Twitter destek ise saat 8'de mesaiye başlıyormuş. Tweeti hazır bekletip 8 olduğu gibi çakıcam alnının ortasına.
-Açıkçası daha önce tecrübe ettiğim yerde hiç böyle durumlar yoktu, 100 Mbps diyordu ve o hızı veriyordu. Şu an o evde biri olmadığı için arayıp durumu ona soramıyorum. Belki çok yüklenmeden orada da yavaştır.
-Tek bir yerde internet olsa ya da ben sürekli evde olsam parayı verip bağlatalım fakat hem iki adrese internet bağlatıyoruz hemde o kadar taahhüt verip yük altına girmeye gerek yok. Ne kadar burada kalacağım belli değil. En azından 2 ay buradayım sonrası belli değil. Bizimkiler hızdan falan şikayetçi değil çünkü girmek istedikleri yer açıldığı sürece sorun yok. Fakat uzaktan çalışan abimi ve uzaktan eğitime geçmiş olan beni bir miktar çileden çıkarıyor. Biraz dar boğaz edip bu işi çözebileceğimi umut ediyorum.
-Peki sendeki 15'e düşme olayı ne zaman gerçekleşti? İnsanların evlere kapanmaya başlamasıyla mı?
Ben 2018'in başında bağlattım. 2018'in kasım ayına kadar 65 megabit download, 30 megabit upload alıyordum. Kasım ayında internet gidip geldi. Sonrasında 25 megabit download 5 megabit upload alıyordum. En az 20 kere destek kaydı açtım. Her seferinde biz kontrol ettik sorun yok, ankastreden gelen kabloları kontrol edin dediler. Sonra gittim modemi ankastreye bağladım. Yine aynı değerler 30D 5U, bunu çekip tekrar destek kaydı açtım. Hızınızda sorun yoktur 30 megabite sabitlenmiştir denildi ve destek kaydı kapatıldı. En az 15 kere bunu yaşadım. Uzun bir zamandır 30 megabitle kullanıyorduk. Mart ayının başlarında 15D 3U'a düştü. Tekrar destek kaydı açtım hep aynı laflar filan. Şu an 15 megabit downloadı stabil bir şekilde kullansak şükrediyoruz. Karantina biter bitmez kurtulacağım türknet'ten.

Ben 2018'in başında bağlattım. 2018'in kasım ayına kadar 65 megabit download, 30 megabit upload alıyordum. Kasım ayında internet gidip geldi. Sonrasında 25 megabit download 5 megabit upload alıyordum. En az 20 kere destek kaydı açtım. Her seferinde biz kontrol ettik sorun yok, ankastreden gelen kabloları kontrol edin dediler. Sonra gittim modemi ankastreye bağladım. Yine aynı değerler 30D 5U, bunu çekip tekrar destek kaydı açtım. Hızınızda sorun yoktur 30 megabite sabitlenmiştir denildi ve destek kaydı kapatıldı. En az 15 kere bunu yaşadım. Uzun bir zamandır 30 megabitle kullanıyorduk. Mart ayının başlarında 15D 3U'a düştü. Tekrar destek kaydı açtım hep aynı laflar filan. Şu an 15 megabit downloadı stabil bir şekilde kullansak şükrediyoruz. Karantina biter bitmez kurtulacağım türknet'ten.
Bakalım bana daha geri dönüş sağlanmadı. Superonline 8 Mbps kullanırken wifi ile saat fark etmeksizin 7 civarı hız alıyordum. Sorunun benden kaynaklandığını söylerse hem bunu hemde kendilerinden gece saatinde 7, gündüz saatlerinde 1-5 arası hız almamın benimle alakası olmadığını iletirim.
Baktım olmuyor ucuz internet başlığı ile beni buralarda görebilirsiniz :D
Bağlattığımız adresler arasında yaklaşık 1,8 km var. Diğer adres için teknik bilgilerde 15.99 Mbps hız gösterirken daha yoğun kullanılan adreste 6.33 Mbps gösteriyor. Telefonları da çalıştıramadık. Hem internet hızı hemde telefon için destek kaydı oluşturdum hala geri dönüş dönüş yok. Bir de yazmışlar oraya 24 saat içinde geri döneceğiz diye. TürkNet'i en azından bu şehirde birine önerir isem gelin dövün beni. Bu arada speedtest üzerinden test yaptığımda ise 1.22 Mbps alıyorum, 6 falan değil.
Bugün sıkıntıdan Twitter'daki destek sayfasına naber falan yazmaya başladım ama pek sallamadılar :D
Türknet bugün geri dönüş sağladı, telefonlarımız hala aktif olmadığı için ADSL altyapısını kullanıyormuşuz ve aktif olduğunda VDSL’ye geçecekmişiz. Bu sorumu onlara da sordum fakat onların geç geri dönüş yapacağını bildiğim için size de danışmak istiyorum. ADSL ve VDSL kabloları farklı mı? Eğer farklı ise benim ADSL alt yapım 6-7 Mbps desteklediği için mi ben bu hızları alıyorumdur? Eğer farklı değil ise VDSL bağlantım aktif olduğu zaman sizce bana 35 Mbps hızı verebilirler mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı