TürkNet için uygun modem önerisi

mbboyun

Hectopat
Geçen gün rastgele bir' şekilde altyapının geldiğini fark ettim. Allah bilir ne zamandır beri var. Neyse ben de hemen hızlarına baktım genel olarak sitelerde 96Mbps gösteriyor ama TürkNet tahmini olarak 75Mbps. Umarım 96'ya yakın görürüm. Neyse konu bu değil. TürkNet VDSL bir' modem almamızı söyledi. Ben de eski modeminiz VDSL destekliyor mu diye baktım ve destekliyor ama eski olmasından haz etmedim ve bir' kaç konu da çok kötü olduğunu gördüm. Bu modemi kullanmada sakınca yok mu? (Eski modem: Türk Telekom, ZyXEL VMG3312-B10B) yoksa yeni bir' modem mi almalıyım? Eğer yeni modem önerirseniz istediğim şeyler şunlar. 100Mbps'yi destekliyecek. Evde 6 kişiyiz. Dublexde oturduğum için tüm eve interneti dağıtabilecek ve sorunsuz bir modem önerisi istiyorum. Ya da onun yerine TürkNet'in kendi modemini mi almalıyım?

TürkNet modem mi? (Satın almadım.)
Eski modem mi? (Eski modem: Türk Telekom, ZyXEL VMG3312-B10B)
İkisini de önermezseniz. Yorumda üstte yazdığım şeylere uyacak bir' modem önerirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Attığım modemi almanı öneririm.
Modeminiz de hissedilir bir sorun sezmiyorsanız değiştirmenize çok fazla gerek yok. Elinizdeki modem işinizi görür. Eğer almak isterseniz yeni bir modem ve dublex dairede oturduğunuz için bir de menzil genişletici almanızı şiddetle öneriyorum. Fiyat belirtmediğiniz için önerilerim;
Fiyatı kararsız olduğum için yazamadım. 100-300tl arası olsa olurda ben bu özelliklerden anlamıyorum. Attığınız modemlerin hangisinin ne işe yaradığını söylerseniz sevinirim. Dediğim gibi anlamıyorum. Şu anki kullandığım bana sorun çıkarmayacak ve 6 kişi rahatca interneti kullanabileceksek sıkıntı yok ama sürekli sıkıntı çıkartcak ya da çok yüklenince kendini kapatcaksa yenisine geçmek daha iyi olur. Ve alaksız olacak ama internete wi-fi üzerinden bağlanan kişilere sınırlama getirme gibi bi' şey var mı? Bunu yapabilmek için özel modem mi lazım yoksa her modemde yapılabiliyo mu?

Fiyatı kararsız olduğum için yazamadım. 100-300tl arası olsa olurda ben bu özelliklerden anlamıyorum. Attığınız modemlerin hangisinin ne işe yaradığını söylerseniz sevinirim. Dediğim gibi anlamıyorum. Şu anki kullandığım bana sorun çıkarmayacak ve 6 kişi rahatca interneti kullanabileceksek sıkıntı yok ama sürekli sıkıntı çıkartcak ya da çok yüklenince kendini kapatcaksa yenisine geçmek daha iyi olur. Ve alaksız olacak ama internete wi-fi üzerinden bağlanan kişilere sınırlama getirme gibi bi' şey var mı? Bunu yapabilmek için özel modem mi lazım yoksa her modemde yapılabiliyo mu?
Benim attığım modemde istediğiniz özellikler mevcut ayrıca pek çok yenilikçi farklı özelliklere sahip attığım modemi alırsanız kesinlikle pişman olmazsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de TürkNet kullanıyorum. Modemim sizin kullandığınız modemle aynı. Sinyali evin her yerine dağıtıyor, bir sıkıntı yaşamadım (30 Mbps/2.5 Mbps)

Ben de TürkNet kullanıyorum. Modemim sizin kullandığınız modemle aynı. Sinyali evin her yerine dağıtıyor, bir sıkıntı yaşamadım (30 Mbps/2.5 Mbps)
Büyük ihtimal ilk modemi kullanıcam. Sorunla falan karşılaşırsam değiştiririm artık. Bilgi verdiğiniz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı