TürkNet iptali sonrası ücret ödemesi

144074

Kilopat
Makaleler
1
TürkNet firması ile 15 gün önce arkadaşını getir kampanyası ile internet bağlattım 35 Mbps alacağımı söylediler. İnterneti bağladı gittiler 2 gün sonra kullanıcı adı ve şifre geldi ve modem kurulumunu gerçekleştirdim. İnternet hız testi yaptığımda 6 Mbps internet geldiğini gördüm modem arayüzünden kontrol ettiğimde en fazla 10 Mbps download alabildiğimi gördüm bunu Online işlemlerden bildirdim fakat 15 gün boyunca bot tarafından her gün aynı mesajları aldım ve bugün internet iptalini gerçekleştirdim ve iptal olduğuna dair SMS ile bilgilendirildim. Ben interneti bağlatacağım zaman bana arkadaşını getir kampanyası ile abone olursanız iptal şartlarımız değişiyor diye bir bilgilendirme yapılmadı. Bugün baktığımda eğer ki bu kampanya ile başvurulmuşsa 99 TL kurulum ücretini alıyolarmış. Fakat bana düzgün internet hizmeti verilmedi ben bunu tüketici haklarına başvurarak iptal ettirebilir miyim?

Kurulum ücreti olduğu için sanmıyorum. Ek olarak şu yanlış bilgiyi düzeltmek istiyorum bir çok kişi buna kanıyor, dostlar Türknet arkadaşını getir kampanyasında ilk ayı ücretsiz değil ikinci ayı ücretsiz veriyor yani arkadaşınız da sizin de faturanızı ödemiş olmanız gerek.

Sanırım internet sitelerinde kurulum ücreti aldıklarına dair bir yazı vardı. Bunu sizin önceden öğrenmeniz gerekirdi.

Bildiğim kadarıyla size gönderdikleri sözleşmede iptal edilmesine rağmen kurulum ücretinin aynı şekilde ödeneceğine dair bir yazı bulunuyordu. Bir nevi siz bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gitseniz de bir çözüm çıkacağını sanmam. Yine de daha bilgili arkadaşlar vardır.

Geri
Yukarı