TürkNet kopma sorunu

berb

Hectopat
Merhabalar
2 Ay önce TTNET 16Mbit ADSL'den TürkNet 75 Mbit VDSL tarifeye geçtim. Modem olarak TP-Link Archer VR300 kullanmaya başladım ve TürkNet'e geçtiğimden beri kopma sorunundan kurtulamadım. TürkNet'e kopma sorunu için arıza kaydı açtığımda kopmayı onların da gördüğünü fakat sorunun benim tesisatımdan kaynaklandığını söylediler. Kabloları yeniledik fakat hala kopma devam ediyor ve bu sefer TürkNet kopmayı göremiyor. Modemden olduğunu da sanmıyorum daha yeni alındı. Bir yol gösteren olursa minnettar olurum. Modemin arayüzünden DSL status aşağıdadır.

Ekran Alıntısı.JPG

Port değişimi icin arıza kaydı açmıştım. Aşağıdaki cevap geldi ve bende kopma devam ediyor

Hattınızın kontrollerini sağladığımda arızanızın giderildiğini görmekteyim. 1 gün 11 saat 59 dakikadır internetinizi aktif olarak kullanmaktasınız. Alt yapınızın size sağlamış olduğu 51 mb hızı almak durumundasınız. Malesef port değişikliği işlemleri sağlanamamaktadır. Hattınızda tarafımızca herhangi bir arızanız bulunmamaktadır. Keyifli kullanımlar dilerim.
Şu makaleyi bir inceleyin.
Hat zayıflama değeriniz güzel ancak SNR değeriniz kötü. Değiştirdiğiniz kablo en az cat6 kalitesinde olmalı. Binanızda asansör var ise internet hatlarını etkileyebiliyor. Modem yeni, büyük ihtimal bir sıkıntı yoktur. Ancak imkanınız var ise bir arkadaşınızın modemi ile tekrar deneyin, hat değerlerinize bakın.
Ayrıca şu sayfadaki önerileri de yapabilirsiniz.

Merhabalar
2 Ay önce TTNET 16Mbit ADSL'den TürkNet 75 Mbit VDSL tarifeye geçtim. Modem olarak TP-Link Archer VR300 kullanmaya başladım ve TürkNet'e geçtiğimden beri kopma sorunundan kurtulamadım. TürkNet'e kopma sorunu için arıza kaydı açtığımda kopmayı onların da gördüğünü fakat sorunun benim tesisatımdan kaynaklandığını söylediler. Kabloları yeniledik fakat hala kopma devam ediyor ve bu sefer TürkNet kopmayı göremiyor. Modemden olduğunu da sanmıyorum daha yeni alındı. Bir yol gösteren olursa minnettar olurum. Modemin arayüzünden DSL status aşağıdadır.

Eki Görüntüle 574831
Indirme SNR margin değerin çok düşük gözüküyor. Bunun sebebi de internetin hızı arttıkça hat kalitesi düşer. Hızını düşürmeyi deneyebilirsin.

Güncelleme
Haziranda Keenetic DSL Extra modeme geçtim. İnterneti hala aynı hızda kullanıyorum bir daha sorun yaşamadım. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim

Geri
Yukarı