TürkNet nakil sorunu

Matany

Hectopat
Merhabalar, 24.10.2020 tarihinde nakil işlemi talebi oluşturdum fakat şu an 1 hafta olmasına rağmen hala internete erişimim yok. Tekiz iletişim adlı saha ekipleri gelip baktıklarında 2-3 gün içerisinde TT ekiplerinin gelip ilgileneceğini söylediler. TürkNet destek talebi oluşturduğumda dün böyle bir mesaj bırakılmış;
Telekom sistem mesajı:
İş emri durum açıklama: Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir.
Log: Arıza müşteri kaynaklıdır - TT tarafında sorun tespit edilmemiştir.
İşlem sonuç kodu: Müşteri sorumluluğunda arıza.
İşlem sonuç grubu: Müşteri sorumluluğunda - giderilemedi.

DSL ve internet ışığı yanmıyor modemde.
Sorunum DSL kablosunda olabilir mi? Daha önce kullanılmış bir kablo ile deniyorum. Değiştirmeyi de düşünüyorum fakat değiştirince de olmamasından korkuyorum.

TürkNet teknik bilgiler kısmında da offline gözüküyor.

Kablo da sağlamsa TT'nin dediğine göre dairenizdeki portta sorun var. Bir elektrikçi falan çağırıp apartmanın içindeki kutuya internet geliyor mu, bağlantısını yapmışlar mı diye bir baktırmak gerekebilir.

Kablo da sağlamsa TT'nin dediğine göre dairenizdeki portta sorun var. Bir elektrikçi falan çağırıp apartmanın içindeki kutuya internet geliyor mu, bağlantısını yapmışlar mı diye bir baktırmak gerekebilir.

En kısa sürede çağırıp baktırıcam umarım gelen kişinin konu hakkında bilgisi olur.

Bugün TürkNet'ten gelen mesaj:
Türk Telekom sisteminden gelen durum güncellemesi.
Arıza bildirim tarihi: 30-10-2020 10:58:10.
Görev: Teyıt.
Görev bildirim zamanı: 29-10-2020 11:25:00.
Arıza ID:
Arıza durum açıklama: Olumlu teyit verildi.
İş emri ID:
Geçen süre tipi: TürkNet.

Yeni konular

Geri
Yukarı