TürkNet ping ve download hızı sorunu

Akın Serbest

Hectopat
7 8 aydır TürkNet'deyim. Daha önce hiç böyle bir sorun ile karşılaşmamıştım. Ping değerlerim genelde 15 download 60 falan oluyordu fakat niyeyse şu anda ping 200'leri görüyor ve download da ilk yaptığım testte 6 download görmüştüm. Şimdi downloadım biraz artmış durumda fakat pingimi İstanbul'a gönderirken bile 70 gösteriyor. yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
7 8 aydır TurkNet'deyim. Daha önce hiç böyle bir sorun ile karşılaşmamıştım. Ping değerlerim genelde 15 download 60 falan oluyordu fakat niyeyse şu anda ping 200'leri görüyor ve download da ilk yaptığım testte 6 download görmüştüm. Şimdi downloadım biraz artmış durumda fakat pingimi İstanbul'a gönderirken bile 70 gösteriyor. Yardım edebilir misiniz?

Modem arayüzüne girip ekran görüntüsünü atabilir misin?
Modem marka ve modellerine göre arayüz girişleri değişiklik göstermekte.
Hat değerlerin ile sorunun neyden kaynaklı olduğunu anlayabiliriz.

7 8 aydır TurkNet'deyim. Daha önce hiç böyle bir sorun ile karşılaşmamıştım. Ping değerlerim genelde 15 download 60 falan oluyordu fakat niyeyse şu anda ping 200'leri görüyor ve download da ilk yaptığım testte 6 download görmüştüm. Şimdi downloadım biraz artmış durumda fakat pingimi İstanbul'a gönderirken bile 70 gösteriyor. Yardım edebilir misiniz?

Modem resetlemeyi dener misiniz? Bazen işe yarıyor denediğim kadarı ile.

Merhaba öncelikle geç yazdığım için özür dilerim hala aktif misiniz acaba?
2 kere yaptım fakat olmuyor
1607808246331.png

modem arayüzüm böyle
TurkNet'te konu açtım ve birkaç foruma baktım konu açan arkadaşlar donanımsal deyip geçiştiriyorlar dediler inşallah öyle olmaz.

Merhaba,
Konu sahibinin yaşadığı sorunları bende yaşamaktayım.
Yardımcı olabilir misin ?

Dosya Ekleri

• PING-TRACERT.jpg
    PING-TRACERT.jpg
    254 KB · Görüntüleme: 25
Merhaba öncelikle geç yazdığım için özür dilerim hala aktif misiniz acaba?
2 kere yaptım fakat olmuyor

Eki Görüntüle 777725
modem arayüzüm böyle
TurkNet'te konu açtım ve birkaç foruma baktım konu açan arkadaşlar donanımsal deyip geçiştiriyorlar dediler inşallah öyle olmaz.
Hat değerlerinizin olduğu bir sayfa olması lazım. Büyük ihtimal sistem izleme seçeneklerinin içerisinde. O kısmı atarsanız daha iyi yardımcı olurum. Paylaştığınız ekranla bir bilgi veremem.
Merhaba,
Konu sahibinin yaşadığı sorunları bende yaşamaktayım.
Yardımcı olabilir misin ?
Tabi ki ama öncelikle yeni bir konu açmanızı tavsiye edeceğim. Konu sahibinin daha sorununu çözemedim.

1607861002871.png

Sistem izlemenin içinde bunlar var.
Sanırım burası
1607861112952.png
1607861122633.png
1607861143942.png
1607861159550.png

Ayrıca TurkNet'ten böyle bir mesajda gelmiş.
1607863771981.png

Bu normal midir?

Dosya Ekleri

• 1607863760721.png
    1607863760721.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Merhaba öncelikle sorun hala devam ediyor ve bunun ile ilgili çalışma yapıyoruz deselerde bana pek inandırıcı gelmedi sanırım pandemi süreci boyunca bu download ve pinglerle devam edeceğiz.

Geri
Yukarı