Türknet Sözleşme İmzalanmadan Abone Olunur mu?

XFarcus

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Biyolog
05.04.2018 tarihinde internet servis sağlayıcımı Turknet'e tasımak istedim ve müşteri hizmetleri ile görüştüm. İşlemleri baslattılar. Mail adresime abonelik sözleşmemi yolladılar fakat ben daha sonra vazgeçtim. Şu an hiçbir evrak imzalamadım acaba aboneliğim daha oluşmadı mı? Kendi kendine iptal mi oluyor başvuru bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evrakları imzalı bir şekilde nüfus cüzdanı fotokobinle birlikte yollamadan geçiş işlemleri tamamlanmaz. Anlayacağın havada kalır. Bir kaç gün sonra geçiş işlemlerini tamamlamak için evrakları göndermenizi bekliyoruz şeklinde ararlar vazgeçtiysen arayanlara durumu anlatırsın. Geçmek istiyorsan da evrakları göndermen şart.

Eski servis sağlayıcınız da aldığınız hizmette sorun yaşamıyorsanız Türknette de büyük ihtimal sorun yaşamazsınız. Çünkü Türknette yine aynı altyapıyı ve tt saha ekibinden faydalanıyor. Aktif altyapıdaysanız 100 mbps hıza kadar aknsiz 65 tlye kullanırsınız.(Kendi altyapılarının bulunduğu yerlerde çözüm açısından daha hızlılar.) Buda şuanda diğer sağlayıcılara göre çok ucuz, taahhüt olmadığı içinde sorun yaşadığınız taktirde başka sağlayıcıya geçersiniz. Ancak eksikleri yok diyemem ama benim gördüğüm şikayetlerin çoğu kullanıcı kaynaklı bilgi eksikliği vs. Örneğin bana 35 denildi 33 alıyorum veya altyapısı en fazla 11-12 destekliyor bana 9-10 veriliyor şeklinde. Şuanda bence en büyük eksikleri mh yerine sesli yanıt sistemi kullanmaları siz sorunuzu sesli yanıt sistemi ile bildiriyorsunuz. Kendileri bildirdiğiniz arızayı kontrol ettikten sonra sizi arıyor. Ayrıca vdsl port için bir süre adsl kullanmanız gerekebilir boşta yoksa.

Yaygın servis sağlayıcılarından çok daha iyi hizmet veriyorlar. Sadece ilk bağlatırken sorun yaşayabilirsiniz, onun dışında sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Kendim de kullanıyorum, aynı zamanda öneriyorum da.
YAPA altyapısındaysanız kesinlikle geçmenizi öneririm.

Ben şuan ttnet hipernet kullanıyorum. Download 24 upload 2 mbps olarak beni kuşkulandıran türknet kullanıcı adımı adsl olarak açtı. Ben zaten suan vdsl kullanıyorum. Türknet ise 24 mpbs'e kadar download 3 mpbs'e kadar upload vaat ediyor ama sorun şu şuan aktif kullandığım ttnet sözleşmemden vazgeçiyorum yani beni masrafa sokuyor eğer aynı hızı alamayacaksam mağdur duruma düşeceğim.

Ben 35 Mbps paketi kullanıyorum ve benim kullanıcı adım da ADSL olarak geçiyor. Bu bağlamda bir sorun olmayacaktır. TurkNet cayma bedelinin bir kısmını ödüyor, bunun hakkında görüştünüz mü?

TürkNet cayma bedelinin 120 TL'lik kısmını karşılıyor. Cayma bedelini ödediğinize ait dekontu göndermeniz yeterli. Fakat bu cayma bedeli karşılığını aylık 20 TL faturada düşmek koşulu ile 6 ayda geri ödüyor. YAPA'nın bulunduğu santrale yakın olmadıkça YAPA iyi bir alt yapı değildir. Ayrıca YAPA bana göre alt yapı falan değildir. Alt tarafı Türk Telekom santraline kendi cihazını bağlıyor. Alt yapı dediğin Süperonline gibi, Uydunet gibi olmalı. Alt yapınız iyi ise TürkNet ile ilgili sorun yaşamazsınız, biz yaşamıyoruz.

120 tlyi geçen bir taahhütün varsa geç demem beklemeni öneririm. Ama geçiş işlemlerinde portun vs değişmiyor. 0dan kuruluma nazaran daha sıkıntısız. Türknetin sitesinde alabileceğin hız 24 çıktıysa şuandaki hızını Türknete geçince de alırsın testte daha yüksek çıktıysa hızın yükselir.

bende öyle düşündüm @serdengeçti . Zaten haziranda sözleşmem bitiyor bittiği zaman geçerim diye düşündüm. Başvurumu başlattım daha sonra vazgeçtim fikrimden ama iptal ettirmenin yolu yok telefon da sürekli aynı otomatik cevap. Öyle olunca acaba kampanyayı başlattılar mı diye sormak amaçlı açmıştım konuyu. Sözleşme imzalamadığım sürece sanırım başlatamazlar ve herhangi bir borç çıkmaz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı