TürkNet sorunları ve çözümü

MetronoM

Centipat
Makaleler
1
Türk.net'i kullanmadan önce araştırmalarım sonucunda birçok sorunla karşılaşıldığını gördüm. Bir dönem Türk .NET'e geçişimi erteledim. Ne zaman Türk Telekom arayıp halihazırda kullandığım 80 TL'lik paketi bana 120 TL'ye taahhütlü şekilde çakmaya çalışana kadar!

Başvuru evraklarımı telefon ile ulaşarak mailema alıp, İstanbul'da olduğumdan dolayı ASTORİA mecidiyeköy AVM'deki bulunan müşteri destek merkezine elden teslim ettim.

Sonrasında yaşadıklarım sorasıyla şöyle,
Paketim statik IP ve 35 m. Bit olarak görünüyor ama Türk Telekom'daki hızım olan 24 m. Bit'i geçemiyordum. Online işlemlerden sorunla ilgila yazıp kendilerine durumu ilettim. Bana binada ölçüm yapılması gerektiğini söylediler. Israrla ben daha yüksek hızlar kullandım aynı hat ile dememe rağmen 1 hafta böyle debelendik, sonunda söylediklerimi anlayıp durumu Türk Telekom yetkililerine aktardılar.

Türk Telekom konuyla ilgili çözümü ancak 2, 5 hafta içerisinde verebildi ve tanımlı olan hız hattımın kaldırabileceği şekilde tam olarak şu şekilde düzeltildi.

Download kapasite hızı: 82 m. Bit
Upload mevcut hızı: 3.8 m. Bit

Türk.net'de yaşadıkları sorunlar için (özellikle hızla ilgili) biraz ısrarcı olup konuyu net şekilde ifade ederek kesinlikle peşini bırakmamanızı tavsiye ederim.
Şu an kullandığım paketin 50 megabit sınırsız hali Türk Telekom'da sınırsız olarak fiyatı 420 TL, bense statik IP ile birlikte 88 TL'ye kullanmanın hafifliğini yaşıyorum.

Ayrıca hiç ping problemi yaşamadım 8K videoları çok seri şekilde oynatabiliyor, Valorant gibi bir oyunu 11 ping ile oynayabiliyorum.
Adettendir davetiye kodum ( AHA13WP60HDD )

s2.gif

Son düzenleme:
3.5 yıl TürkNet kullandım. Çok memnunumdum. Yurtdışına çıktığım için hattımı kapatmıştım. 1 ay sonra yurda döndüğümde yine TürkNet kullanacağım. Davet kodunuz lazım olacak, ben kullanınca size de bildirirler. 😊

Selam, statik IP ping mi önlüyor? Cahilliğime verin, internet konusunda berbatım ve TürkNet kullanıcısı olarak bunu öğrenmem gerek :D.

Eğer öyle bir şey varsa ben de statik IP ile bağlatayım. 😄

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmediğini düşünmüyorum ama anlatayım tabii ki seve seve!

Statik IP almak istememin sebebi o IP havuzdan değil de her zaman bağlanırken bana tahsis edilmiş olan IP üzerinden bağlanmak bu ne katıyor dersen diğer kullanıcılardan daha hızlı erişim!

Yeni fiyat tarifesini duymadın herhalde Temmuz'da 35'lik paket 88TL statik ipsiz fiyatı. Gelecek arkadaşlara önerim ev telefonu önemli değilse kesinlikle gelmeyin Millenicom falan kullanın, hızdaki ve pingteki dalgalanmayı kaç kere anlattım VAE yapısında olduğunuzdan dolayı müdahale edemiyoruz yalanı ile başlayıp binanızın tesisatındaki kablolar eskiye kadar getirdiler konuyu sorun şu kendilerinden önce Türk Telekom kullanıyordum 8Mbps paketi Wi-Fi ile 3 çubuk çekerken Speedtest'te 15MS alıyordum Turknette 50MS 45MS gibi ping alıyorum sorun kendilerinde olduğunu bastıra bastıra belirttiğim halde çözüme ulaşmıyorlar, başka firma ev telefonu versin yanında direk o firmaya geçeceğim.
Bilmediğini düşünmüyorum ama anlatayım tabii ki seve seve!

Statik IP almak istememin sebebi o IP havuzdan değil de her zaman bağlanırken bana tahsis edilmiş olan IP üzerinden bağlanmak bu ne katıyor dersen diğer kullanıcılardan daha hızlı erişim!

Çok gereksiz bir şey statik IP ev kullanıcısı için CGN havuza sokacaklarını düşünüyorsan bir şey diyemem.

Evet hocam şu an 88 TL olan fatura toplamımı yalın ADSL'ye geçerek 98 yerine 95 TL ödeyeceğim. Şu hayat pahalılığında gayet iyi.

Muadili diğer firmalar bu hızı bu para bu kalitede verebiliyor mu? Yanıt hayır, ben ona bakarım...

Belki lokasyon farklılıkları önemli bir etken olabilir ayrıca. Ben İstanbul kağıthaneden bağlanıyorum.

Evet hocam şu an 88 TL olan fatura toplamımı yalın ADSL'ye geçerek 98 yerine 95 TL ödeyeceğim. Şu hayat pahalılığında gayet iyi.

Muadili diğer firmalar bu hızı bu para bu kalitede verebiliyor mu? Yanıt hayır, ben ona bakarım...

Belki lokasyon farklılıkları önemli bir etken olabilir ayrıca. Ben İstanbul kağıthaneden bağlanıyorum.

Hocam kusura bakmayın herhalde TürkNet çalışanısınız , önceden bende savunuyordum yanında ev telefonu var güzel firma tek - kısmı müşteri hizmetlerinin olmaması diyordum şimdi fiyatı yükseltince pek önemini yitirdi diğer firmaların ne + var diyorsan eğer 7/24 canlı destek kaliteli hizmet müşteriye değer verme vb.

Son düzenleme:
:) Vallahi hocam neden çalışan olayım olsam neden gelip reklam yapayım, deneyim aktarıyorum. Ayrıca gecenin 5'inde oluşturduğum destek kaydına 7'de döndüklerini biliyorum.

Evde kullandığım internetin ortalama ping süresi bir fikir verecektir.
Oyunu ortalama 11 pingle oynayabiliyorum.

Dosya Ekleri

• iuea.PNG
    iuea.PNG
    467,1 KB · Görüntüleme: 35
TürkNet bağlatma süreci yoruyor cidden bizde 3-5 hafta arası bekledik bulunduğumuz yerde bir sorun varmış hatırlamıyorum. Sonradan öğrendimki çoğu kişi aynı sorunu yaşamış. Hatta bir tanıdık iptal etti internetini beklemekten sıkılıp.

Ama internet olarak herhangi bir sıkıntısını yaşamadık. Memnundum.

Konuyu okumaya üşendim ( paragraf lütfen).

Geri
Yukarı