TürkNet ve fiber altyapı

MEVbaba61

Hectopat
Merhaba, ben Türk Telekom kullanıyorum. TürkNet'e geçmek istiyorum ama binamda Türk Telekom ve Superonline fiber, eve kadar fiber(ftth/gpon) var. TürkNet sadece vdls hizmeti verebiliyormus galiba bu altyapilara ama bende fiber var. TürkNet'e geçebilir miyim?

Mahalledeki internet kutunuza erişemiyor olabilirler. Bina numaranızı takip ederek aynı cadde üzerinde başka bir bina seçin.

Yaklaşık 10 sene önce yapılmış site var yanımızda onu sorguladığimda 75 Mbps yazıyor, eski apartmanları sorguladığimda 50-75 değişiyor. Yani onların hiçbiri fiber değil. Ama yeni yapılan(2 aylik)bina var karşımızda (başka sokak, aynı müteahhit, fiber olabilir yüksek ihtimal) onu sorguladigimda benle aynı uyarıyı veriyor.

2 Senedir Türk net kullanmaktayım. İlk kurulum gerçekleştiğin de şüphelerim vardı. İnternet üzerinde çok fazla şikayet vardı özellikle müşteri hizmetleri yok konusunda çok fazla şikayet vardı. Neyse her halükarda taahhüt veya sözleşme yok ne kaybım olabilir dedim. Bağlattım bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım. 35 Mbit VDSL hizmetinden faydalandım. Daha sonra öğrendim ki benim evim santrale yakın olduğundan 75 Mbit'e kadar alabiliyorum. Türk net müşteri hizmetleri ile konuştuğum da bana beyefendi bizler Türk Telekom alt yapısı kullandığımızdan şu an için verebileceğimiz maksimum hız bu dediler. Daha sonra 10 TL fark ile 75 olan pakete yükseltme sağladım. Demem o ki herhangi bir anlaşmaya varmadan Türk neti araman ve konu ile ilgili ayrıntılı bir bilgi edinmen. Çünkü Türk net dışında belirttiğin firmalar taahhüt ve sözleşme yapıyor ve bu memnun kalmadığın takdirde iptal ederken canını yakabilir maddi olarak tabii ki. Eğer Türk net sana fiber internet verebilir ise Türk neti tercih etmen. Sonuç olarak taahhüt yok, sözleşme yok. Müşteri temsilcisi konusunda diğer firmaların var da ne oluyor? Arıza kaydı oluşturup kapatıyorlar. Türk net bunu otomatik mesaja yaptırıyor. Memnun kalmazsan gönül rahatlığı ile iptal edersin.
Fiber varken VDSL'ye hiç bakmayın. Fiber altyapı kullanarak Türknet alamazsınız zaten. Tavsiyem Millenicom kullanarak Fiber üzerinden 100 Mbps almanız.

Yazdıklarıma ek olarak yanlış anlaşılma olmaması adına, değerli üyemizin de görüşüne katılıyorum. Tabii ki fiber bağlantı dururken VDSL kullanılmaz. VDSL fiber hattından bakır kablo ile çekilmekte, fiber ile kıyaslanamaz.

Fiber varken VDSL'ye hiç bakmayın. Fiber altyapı kullanarak TürkNet alamazsınız zaten. Tavsiyem Millenicom kullanarak fiber üzerinden 100 Mbps almanız.

Millenicom ftth altyapıya 15₺ modem ücreti çıkartıyor. Üstelik modem de kiralama ücreti. Ama haklısınız fiberde hiç dalgalanma vb durumlar olmuyor, eski evimde yoktu orada çok fazla oluyordu ayni firmadan.
2 Senedir Türk net kullanmaktayım. İlk kurulum gerçekleştiğin de şüphelerim vardı. İnternet üzerinde çok fazla şikayet vardı özellikle müşteri hizmetleri yok konusunda çok fazla şikayet vardı. Neyse her halükarda taahhüt veya sözleşme yok ne kaybım olabilir dedim. Bağlattım bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım. 35 Mbit VDSL hizmetinden faydalandım. Daha sonra öğrendim ki benim evim santrale yakın olduğundan 75 Mbit'e kadar alabiliyorum. Türk net müşteri hizmetleri ile konuştuğum da bana beyefendi bizler Türk Telekom alt yapısı kullandığımızdan şu an için verebileceğimiz maksimum hız bu dediler. Daha sonra 10 TL fark ile 75 olan pakete yükseltme sağladım. Demem o ki herhangi bir anlaşmaya varmadan Türk neti araman ve konu ile ilgili ayrıntılı bir bilgi edinmen. Çünkü Türk net dışında belirttiğin firmalar taahhüt ve sözleşme yapıyor ve bu memnun kalmadığın takdirde iptal ederken canını yakabilir maddi olarak tabii ki. Eğer Türk net sana fiber internet verebilir ise Türk neti tercih etmen. Sonuç olarak taahhüt yok, sözleşme yok. Müşteri temsilcisi konusunda diğer firmaların var da ne oluyor? Arıza kaydı oluşturup kapatıyorlar. Türk net bunu otomatik mesaja yaptırıyor. Memnun kalmazsan gönül rahatlığı ile iptal edersin.

Yazdıklarıma ek olarak yanlış anlaşılma olmaması adına, değerli üyemizin de görüşüne katılıyorum. Tabii ki fiber bağlantı dururken VDSL kullanılmaz. VDSL fiber hattından bakır kablo ile çekilmekte, fiber ile kıyaslanamaz.
Geçebilsem bir denerim Turknet'i ama geçemiyorum sanırım .

Millenicom ftth altyapıya 15₺ modem ücreti çıkartıyor. Ustleik modem de kiralama ücreti.
Evet, biraz daha pahalı fakat sonuçta fiber, hem de FTTH. Kıyaslanamaz bile VDSL ile. Kalitenin tabii ki bedeli vardır.

1.5 senedir Türknet kullanmaktayım ve gayet memnunum. Fakat evimde fiber altyapım olsa arkama bakmadan geçerdim. Size de aynısını tavsiye ederim.

Geri
Yukarı