TürkNet ve fiber altyapı

MEVbaba61

Hectopat
Merhaba, ben Türk Telekom kullanıyorum. TürkNet'e geçmek istiyorum ama binamda Türk Telekom ve Superonline fiber, eve kadar fiber(ftth/gpon) var. TürkNet sadece vdls hizmeti verebiliyormus galiba bu altyapilara ama bende fiber var. TürkNet'e geçebilir miyim?

Hocam online işlemlerden yazıyorsunuz 2-3 gün sonra dönüyorlar. Sponsoru oldukları yayıncı da aynı cümleleri kuruyor fakat şikayetvar.com'daki şikayetler gerçeği gayet iyi şekilde yansıtıyor.

Hocam YAPA fiber mi oluyor? Binada herhangi bir kutu falan yok. Hadi o sıkıntı değil diyelim kendileri eve kadar kablo çekecekler mi?
YAPA (TürkNet'in kendi altyapısı) fiberdir. Evinizde hangi altyapı var baktınız mı ? Altyapı yoksa hizmet veremez hiçbir firma(superbox hariç)
Simdi ben anlamadım. 31mbps internet yazıyor ancak bana 25 mi vercek en fazla?
Hangi altyapıniz var (Türk Telekom veya Superonline veya Kablonet veya Turknet (Yapa)) altyapıniz sorgulayın . Yazın buraya.

YAPA (TürkNet'in kendi altyapısı) fiberdir. Evinizde hangi altyapı var baktınız mı ? Altyapı yoksa hizmet veremez hiçbir firma(superbox hariç)

Hangi altyapıniz var (Türk Telekom veya Superonline veya Kablonet veya Turknet (Yapa)) altyapıniz sorgulayın . Yazın buraya.
Hocam ben Türknet'te YAPA'da gözüküyorum. Alabilceğiniz maximum hız 35 Mbps yazıyor. Benim demek istediğim bina eski bir bina. Tesisatımız o kadar hızı desteklemez. Kendileri eve kablo çeker mi? ( Bu arada ben Kablonet 100Mbps kullanıyoum. Aynı mahallede oturduğum başka bir arkadaşım bu sorunu yaşıyor. Ben onun ağzından yazıyorum.)

Hocam ben TürkNet'te Yapa'da gözüküyorum. Alabilceğiniz maximum hız 35 Mbps yazıyor. Benim demek istediğim bina eski bir bina. Tesisatımız o kadar hızı desteklemez. Kendileri eve kablo çeker mi? ( Bu arada ben Kablonet 100Mbps kullanıyoum. Aynı mahallede oturduğum başka bir arkadaşım bu sorunu yaşıyor. Ben onun ağzından yazıyorum.)

Türk Telekom ekipleri geliyor kablo çekebiliyor(binadaki kutudan), metre başı ücret karşılığında. Fakat yapa da hız 100 Mbps diye biliyorum. Ben böyle biliyorum ama arayıp sormak lazım nedir ne kadar fiyatı var diye.

Türk Telekom ekipleri geliyor kablo çekebiliyor(binadaki kutudan), metre başı ücret karşılığında. Fakat yapa da hız 100 Mbps diye biliyorum. Ben böyle biliyorum ama arayıp sormak lazım nedir ne kadar fiyatı var diye.
Hocam ben hala Yapa'nın fiber olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Türknet'in kendi sitesinde fiber tarifelerimiz diye başka bir sayfa var. Bence YAPA denilen sistem VDSL ya da farklı bir türü.

Millenicom 31 Mbps veriyor Türk Telekom'un altyapısıyla. Ama Türk Telekom 24-35 Mbps verebiliyor. Sence de biraz komik değil mi? Türk Telekom'un sitesinden altyapının kaç mbps olduğunu sorgula.Buradan sorgulayabilirsiniz
Hipernet üzerindesiniz diyor.
Hipernet üzerindesiniz diyor.
Millenicom 31 Mbps veriyor Türk Telekom'un altyapısıyla. Ama Türk Telekom 24-35 Mbps verebiliyor. Sence de biraz komik değil mi? Türk Telekom'un sitesinden altyapının kaç mbps olduğunu sorgula.Buradan sorgulayabilirsiniz
Hocam cevap vermicek misiniz ?

Son düzenleme:
Hocam online işlemlerden yazıyorsunuz 2-3 gün sonra dönüyorlar. Sponsoru oldukları yayıncı da aynı cümleleri kuruyor fakat şikayetvar.com'daki şikayetler gerçeği gayet iyi şekilde yansıtıyor.

Hocam YAPA fiber mi oluyor? Binada herhangi bir kutu falan yok. Hadi o sıkıntı değil diyelim kendileri eve kadar kablo çekecekler mi?
1 gün içerisinde geri dönüş sağladılar hep bana.
Arkadaşlar YAPA fiber olmak zorunda değil. YAPA altyapısı TürkNet'e ait ayrı bir altyapı. Başka operatörlerin müdahalesi olmaksızın kendisi sorunları çözebiliyor. Sahaya kendi ekiplerini gönderebiliyor. @Jony Case dostum senin altyapının desteklediği maksimum hız yada bant genişliği 31mbps bunun üstüne çıkamaz altyapı. Fakat tariflerde daha stabil olabilmesi için 24 mbps 35 mbps 50mbps gibi sınırlandırmalar var. 24mbps internet alabilirsin operatörlerden. YAPA bir bağlantı türü değil VDSL ADSL farklı şeylerdir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı