TürkNet fiber altyapı süreci

Samett61

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Technopat Sosyal;

Haziran ayında TürkNet'in binama kadar çektiği fiber kablo için konu açmıştım. Bu konuya ve gelişmelere buradan devam edeceğim.

20200616_085611.jpg

(16 Haziran 2020)
Uzun uğraşlarım sonucu binaya Türk Telekom fiber altyapıyı döşettikten sonra bir gün binanın girişinde TürkNet'in çektiği fiber kabloyu gördüm. Müşteri hizmetlerini aradığımda konu hakkında bilgi alamamıştım. Türk Telekom fiber kullanıyordum açıkcası pekte araştırmadım bu konuyu.

(21 Eylül 2020)
Son 1 haftadır, hem Türk Telekom hem de TürkNet tarafında sokağımda azimli bir çalışma vardı. Türk Telekom VDSL için Tip7 kabinini, TürkNet ise fiber altyapıyı tamamlamak için çalışıyordu. Bugün itibariyle TürkNet'in sitesinde adresimi sorguladığımda ;

TürkNet Gigafiber.png

TürkNet gerçekten bu kadar kötülense bile (bende dahil) bütün yerel İSS'lerden altyapı konusunda daha hızlı ve verimli çalışıyor.

Teknik bilgi vermek gerekirse, binanı girişinde herhangi bir kutu yok sanırsam başvuru sonrasında bir bağlantı gerçekleştirilecek. Sokağın başında fiber kabloların bağlantısını yapmak için birşey koydular fakat ona yakından bakma şansım şuana kadar olmadı. Boş zamanlarımda konuyu güncelleyeceğim.

İkamet ettiğim bölge İstanbul/Bayrampaşa. TürkNet çoğunlukla VDSL veya fiber olmayan bölgelere İstanbul'da öncelik veriyor. Yakın zamanda İstanbul dışına çıkıp diğer büyük şehirlerden başlayarak tüm Türkiye'ye altyapısını yayacaklarını umuyorum.

Şuanda Türk Telekom ile taahhütüm bulunduğu için hız testini şimdilik, kullanım deneyimlerimi uzun vadede sizinle paylaşamayacağım, taahhütüm bittikten sonra bütün forumu bilgilendireceğimden emin olabilirsiniz :)

Umarım herkes kısa sürede güzel bir internet altyapısına ulaşır. TürkNet'i gerçekten tebrik ediyorum. Bu azim devam ederse Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, alternatif sağlayıcılar aç kalacak gibi duruyor :)

Gelişmeler için takipte kalın. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, öncelikle hayırlı olsun. Türk Telekom'dan cayma bedelinizin tutarını öğrenebilirsiniz çünkü Türknet bu bedelin 480 TL'ye olan kadarını karşılıyor.

@Scorpions

Teşekkür ederim, umarım daha iyileri sizlerin olur :) Türk Telekom'da yaklaşık 10 aylık taahhütüm daha mevcut, 480 TL'den fazla bir meblağ çıkacağını düşünüyorum. Şuanlık onu ödeme gücüm yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı