TürkNet ve Türk Telekom Arızayı Çözmüyor

253311

Hectopat
Arkadaşlar öncelikler merhaba. Halihazırda TürkNet internet kullanıyorum. Bulunduğum yerde Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Hız düşüklüğü nedeni ile arıza kaydı açtım. TürkNet konuyu Türktelekom'a yönlendirmiş ve gelen ekipte benim internet kablolarını bina ici ankastreden kesip giderek "arıza Türktelekom'dan kaynaklanmıyor" gibi komik bir bildirim yapmışlar. Şu an yavaşlayan internetimi hiç kullanamıyorum. Konu kısır döngüye girdi. Nasıl çözebilirim bilmiyorum. Buraya yazmamın sebebi belki bir fikir alabilirim, ya da TTNET veya TürkNet'te çalışan birileri vardır da bana yardımcı olur diye ümit ediyorum.

Dipnot: Kabloları bağladım, tüm portları denedim ama internet maalesef gelmiyor. Hatta bir ara istemsiz şekilde komşunun internetinden kaçak hat çekmişim, adam internetim gitti deyince onun portuna kablosunun yanına benim kabloyu soktuğumu fark ettim. 😂

Dosya Ekleri

• IMG-20190719-WA0014.jpg
    IMG-20190719-WA0014.jpg
    150,1 KB · Görüntüleme: 177
Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik ekip ankastre hattınıza cihaz bağlayıp sinyal gücünü ölçmektedir. Eğer sinyal değerleri normal ise arıza kaydını o şekilde sonuçlandırması normal. Dilerseniz CAT5 veya CAT6 kablo alıp, bilginiz varsa kendiniz yoksa bir elektrikçiden yardım alarak ankastre hattından direkt olarak modeme bir hat çekebilirsiniz.

Eğer Türk Telekom ile bir sıkıntı var ise bu adrese şikayetinizi ayrıntılı bir şekilde yazıp iletin.

Son düzenleme:
Teknik ekip ankastre hattınıza cihaz bağlayıp sinyal gücünü ölçmektedir. Eğer sinyal değerleri normal ise arıza kaydını o şekilde sonuçlandırması normal. Dilerseniz CAT5 & CAT6 kablo alıp, bilginiz varsa kendiniz yoksa bir elektrikçiden yardım alarak ankastre hattından direkt olarak modeme bir hat çekebilirsiniz.
Çözüm olacaksa denerim ama , daha önce olan internet bu ekiplerin müdahalesi sonrası gitti ve gelmiyor. Benim anlamadığım konu bu malesef.
Bu adresi şikayetinizi ayrıntılı bir şekilde yazıp iletin.
Teşekkür ederim gün içinde ileteceğim.

Etikete Turknet YAPA yazmışlar. Eğer YAPA olarak hizmet alıyorsan TT seninle ilgilenmez. Eğer VAE olarak hizmet alıyorsan gelen ekip YAPA sanıp işlem yapmamış. Tekrar arıza kaydı oluşturup YAPA kullanmadığını ekip hatası yüzünden internetinin olmadığını yaz.

Etikete Turknet YAPA yazmışlar. Eğer YAPA olarak hizmet alıyorsan TT seninle ilgilenmez. Eğer VAE olarak hizmet alıyorsan gelen ekip YAPA sanıp işlem yapmamış. Tekrar arıza kaydı oluşturup YAPA kullanmadığını ekip hatası yüzünden internetinin olmadığını yaz.
Yanlış hatırlamıyorsam hizmet yapa idi. Peki bunu nasıl çözebilirim. Yani dışarıdan birini para ile getirsem çözebilir mi acaba.

Arkadaşlar sorunu çok şükür çözdüm . Sorunun Turktelekom kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Tanıdık aracılığıyla TTNET saha ekibini binaya çağırdım bağlantıyı düzelttiler ve internetim geldi.

Arkadaşlar sorunu çok şükür çözdüm . Sorunun Turktelekom kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Tanıdık aracılığıyla TTNET saha ekibini binaya çağırdım bağlantıyı düzelttiler ve internetim geldi.
Şu an aynı sorunu ben yaşıyorum, 2 gün internet kullanıyorsan 3-4 gün kullanamıyorum. DSL ışığı yanmıyor. En son yani 2 gün önce açtığım destek kaydına bugün Telekom Sistem Mesajında gelen cevap “TT kaynaklı bir sorun yok” oldu. Şimdi bunlar büyük ihtimal sorunu benim üstüme atacak fakat bağlantımda kablolarımda bir problem yok, olsaydı 2 gün önce 75Mbps down ve 32Mbps upload hızında internet kullanamazdım, ya hızım düşük olurdu yada git geller olurdu fakat normal stabil kullanıyordum. Sokağa fiber internet getirdiler, büyük ihtimal onun çalışması yüzünden benim hattımda bir problem var, sorunu nasıl çözdünüz? Bana da bir fikir akıl verebilir misiniz?

Şu an aynı sorunu ben yaşıyorum, 2 gün internet kullanıyorsan 3-4 gün kullanamıyorum. DSL ışığı yanmıyor. En son yani 2 gün önce açtığım destek kaydına bugün Telekom Sistem Mesajında gelen cevap “TT kaynaklı bir sorun yok” oldu. Şimdi bunlar büyük ihtimal sorunu benim üstüme atacak fakat bağlantımda kablolarımda bir problem yok, olsaydı 2 gün önce 75Mbps down ve 32Mbps upload hızında internet kullanamazdım, ya hızım düşük olurdu yada git geller olurdu fakat normal stabil kullanıyordum. Sokağa fiber internet getirdiler, büyük ihtimal onun çalışması yüzünden benim hattımda bir problem var, sorunu nasıl çözdünüz? Bana da bir fikir akıl verebilir misiniz?
hocam geç cevap verdiğim için özür dilerim. Turk telekom firmasından bir tanıdık bulmanız gerekiyor. İki taraflı kontroller sonrasında ariza çözülüyor. Turk telekom kaynaklı sorun yok desede isin ucunda onların parmakları var, siz Türk net ile iletişime devam edin. Bir yandan Turk telekom dan yardımcı olacak birini arayın. Benim yardim aldığım kişi ile çok samimiyetim yoktu malesef o yüzden kendisinin iletişim bilgilerini size aktaramıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı