TürkNet YAPA altyapısında olduğu halde geçişin onaylanmaması

Merhaba, öncelikle Türknet genel merkezinde DH buluşması kapsamında gitmiş yöneticilerle konuşmuş biri olarak şu bilgiyi vereyim. Türknet VAE'den 1,5 lira kazanırken YAPA'dan 20 lira kazanıyor. Yani şirket olarak asıl amaçları seni YAPA'ya geçirmek. Zaten YAPA destekleyen bir bölgede ve 10 mb/s ve üzeri download alıyorunsan otomatik VAE'deki hızına bakmadan YAPA'ya geçiriyorlar. Gönderdiğin resimlere baktığımda 13 mb/s hız alabiliyorsan YAPA ile yazıyor. Bu tahmini hız (zaten %100 doğru olması teknik olarak mümkün değil) %80 ve üzeri doğruluğu vardır. Eğer senin santrale mesafen uzak ise sana yapa verilmiyor olabilir. He yapa verilince 100 mb/s alacağını düşünüyorsan soğuk bir bardak su içmeni öneririrm. Zaten abonelik ekranından en yüksek 13 mb/s verileceğini söylemişler ama sana gidip VAE ile 35 mb/s vermişler. Yani sana söylediklerinden daha fazla hız vermişler. Teknik ekibin sistemi daha ayrıntı satış öncesi temsilcilerin ekranları neredeyse senle aynı.

İstediğin şey teknik olarak mümkün değil. Sana hattının verebileceği en yüksek hıza yakın hızları vermişler.

Not: Türknet babamın oğlu değil, hatta baya kavga ettim kendileriyle...

385129

Merhaba, öncelikle Türknet genel merkezinde DH buluşması kapsamında gitmiş yöneticilerle konuşmuş biri olarak şu bilgiyi vereyim. Türknet VAE'den 1,5 lira kazanırken YAPA'dan 20 lira kazanıyor. Yani şirket olarak asıl amaçları seni YAPA'ya geçirmek. Zaten YAPA destekleyen bir bölgede ve 10 mb/s ve üzeri download alıyorunsan otomatik VAE'deki hızına bakmadan YAPA'ya geçiriyorlar. Gönderdiğin resimlere baktığımda 13 mb/s hız alabiliyorsan YAPA ile yazıyor. Bu tahmini hız (zaten %100 doğru olması teknik olarak mümkün değil) %80 ve üzeri doğruluğu vardır. Eğer senin santrale mesafen uzak ise sana yapa verilmiyor olabilir. He yapa verilince 100 mb/s alacağını düşünüyorsan soğuk bir bardak su içmeni öneririrm. Zaten abonelik ekranından en yüksek 13 mb/s verileceğini söylemişler ama sana gidip VAE ile 35 mb/s vermişler. Teknik ekibin sistemi daha ayrıntı satış öncesi temsilcilerin ekranları neredeyse senle aynı.

İstediğin şey teknik olarak mümkün değil. Sana hattının verebileceği en yüksek hıza yakın hızları vermişler.

Not: Türknet babamın oğlu değil, hatta baya kavga ettim kendileriyle...

Eki Görüntüle 385129
Yalnız ben modem verilerimi attım ve evime kadar gelen veriler 70'e kadar alabileceğimi gösteriyor. Birde 13Mbps hız gösterirken ben şuanda 35Mbps hız alabiliyorum bence sitelerinde ki göstergeyle alakalı bir sıkıntı var. Vae'de 35Mbps hızı verebiliyorlar ama daha gelişmiş olan yapıda 13Mbps mi verebilecekler, bence bunda bir çelişki var.

Yalnız ben modem verilerimi attım ve evime kadar gelen veriler 70'e kadar alabileceğimi gösteriyor. Birde 13Mbps hız gösterirken ben şuanda 35Mbps hız alabiliyorum bence sitelerinde ki göstergeyle alakalı bir sıkıntı var. Vae'de 35Mbps hızı verebiliyorlar ama daha gelişmiş olan yapıda 13Mbps mi verebilecekler, bence bunda bir çelişki var.
Bakin ya biz anlatamıyoruz ya siz anlamamak için kendinizi zorluyorsunuz sizin santrale yakın olmamızla alakalı bir durum bu hat değerleriniz zaten ortada fiziksel olarak zaten 5mbs ye yakın hız alırsınız orada 70mbs yazıyor diye alacağınız anlamına gelmiyor bu kaldiki gelişmiş bir sistem diyorsunuz TurkNet sadece dslam cihazını getirip kuruyor aynı bakır üzerinden mesafe aynı değişen sadece trafik teslim noktası.

Bakin ya biz anlatamıyoruz ya siz anlamamak için kendinizi zorluyorsunuz sizin santrale yakın olmamızla alakalı bir durum bu hat değerleriniz zaten ortada fiziksel olarak zaten 5mbs ye yakın hız alırsınız orada 70mbs yazıyor diye alacağınız anlamına gelmiyor bu kaldiki gelişmiş bir sistem diyorsunuz TurkNet sadece dslam cihazını getirip kuruyor aynı bakır üzerinden mesafe aynı değişen sadece trafik teslim noktası.
Kardeşim modem verileri modemine kadar gelen hız verileri şuan, ayrıca altyapı sorgulaması yaptığımızda da 70-75Mbps arası bir şey çıkıyor elbetteki aynı hız verilecek demiyorum, gelirken bazı yerlerde kayıplar olup 3-5Mbps arası daha az alabilirim. Ama şimdi bütün değerler 70-75Mbps gösterirken 13Mbps'mi gelecek bana böyle bir saçmalık mı var aradaki farka bakın..

Evinize gelen verilerini modem değerleri okumayı bilen birisi okursa indirme en fazla 50 mb/s, upload ise daha yüksek olamayacak şekilde olduğunu bilir. Kaldı ki şu an gördüğün değerler VAE yani modemine giren DSL kablosu Türk Telekomun DSLAM cihaızna bağlı, YAPA olursa Türknet'in DSLAM cihazına bağlı olacak ve bu gördüğün değerlerden çok daha düşük hızlar alacaktın.

Türknet senin için daha iyi olan bir şey yapmış. Biz Türknet'i savunmak de için para falanda almıyoruz.

Kardeşim modem verileri modemine kadar gelen hız verileri şuan, ayrıca altyapı sorgulaması yaptığımızda da 70-75Mbps arası bir şey çıkıyor elbetteki aynı hız verilecek demiyorum, gelirken bazı yerlerde kayıplar olup 3-5Mbps arası daha az alabilirim. Ama şimdi bütün değerler 70-75Mbps gösterirken 13Mbps'mi gelecek bana böyle bir saçmalık mı var aradaki farka bakın..
Hattinizin snr değerine göre hız belirlenir inceleme yapın Hat değerleriniz atın turknet'e

Hattinizin snr değerine göre hız belirlenir inceleme yapın Hat değerleriniz atın turknet'e
SNR olayını bilmiyorum, santral uzaklığı ve hız düşüşlerini etkiliyor herhalde kabaca araştırdığıma göre şuan. Netspeed'le de konuştuğumda da en fazla 50Mbps demişlerdi. Şimdi bu 70Mbps snr değerinin etkisiyle 50Mbps'ye düşüyor öyleyse yani en fazla bu kadar alınır.

SNR olayını bilmiyorum, santral uzaklığı ve hız düşüşlerini etkiliyor herhalde kabaca araştırdığıma göre şuan. Netspeed'le de konuştuğumda da en fazla 50Mbps demişlerdi. Şimdi bu 70Mbps snr değerinin etkisiyle 50Mbps'ye düşüyor öyleyse yani en fazla bu kadar alınır.
Dediğim gibi TurkNet'e söyleyin 50mbs verebilirler.

Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi şuradan elde edebilirsin.

SNR Margin Ve Hat Zayıflaması Değerinin İnternet Hızına Etkisi Nedir? - Technopat

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı