TürkNet YAPA altyapısında olduğu halde geçişin onaylanmaması

Merhaba arkadaşlar, Ben 1 hafta önce TürkNet'e geçiş yaptım ve geçmeden önce müşteri hizmetleriyle defalarca görüşüp YAPA bölgesinde olduğumu teyit ettirdim. Ama ilk geçişte bana YAPA paketini yani 100Mbps download ve altyapının desteklediği kadar upload paketi yerine 35Mbps download ve 3Mbps upload paketlerini tanımladılar. Neden böyle bir şey yaptıklarını sorduğumda TürkNet'e geçiş işleminiz tamamlandıktan sonra kolayca sitelerinde paket değişikli bölümünden veya destek kaydı vasıtasıyla YAPA paketine geçiş yapılacağı söylendi ama beni 1 haftadır oyalıyorlar.. 1 haftadır Destek kaydı ile yazışıyoruz ilk 3-4 gün VAE altyapısında olduğumu YAPA'da olmadığımı iddia ettiler sonra sitelerinden adresimi sorgulama yaptırarak YAPA gözüktüğüm belgesini yollayınca kabullendiler ardından daha bölgenizde YAPA geçişleri başlamadı başlayınca otomatik geçiş yapılacağını iddia ettiler ama çevremden insanların YAPA paketini kullandığını biliyorum. Yani sonuç olarak beni YAPA paketine geçirmemek için yalan üstüne yalan söylüyorlar.

Aşağıya yazışma fotoğraflarını atıyorum siz yorumlayın artık.

Eki Görüntüle 385066Eki Görüntüle 385067Eki Görüntüle 385068Eki Görüntüle 385069

2 yıldır Turknetteyim. İlk abone olduğumda Vae ile açıldı, sonra kendileri Yapa santral geldiğini söyleyerek otomatik hızımı 100Mb olan en üst pakete geçirdi.Fakat ben 13 ile 24 MB değişken hızları alabiliyorum.

YAPA'da Upload yüksek o avantajı var.
Evet ama burada daha YAPA hizmetleri aktif değil herhalde. Ayrıca sizin dediğinize göre YAPA'da 13Mbps'lerde hız alırsam fazla upload hızı almışım çok bir önemi olmaz.
2 yıldır Turknetteyim. İlk abone olduğumda Vae ile açıldı, sonra kendileri Yapa santral geldiğini söyleyerek otomatik hızımı 100Mb olan en üst pakete geçirdi.Fakat ben 13 ile 24 MB değişken hızları alabiliyorum.
Bu durum çok değişik ya Vae'de 35Mbps verebilirken YAPA'da 13-20'lere düşüyor.

ne
Evet ama burada daha YAPA hizmetleri aktif değil herhalde. Ayrıca sizin dediğinize göre YAPA'da 13Mbps'lerde hız alırsam fazla upload hızı almışım çok bir önemi olmaz.

Bu durum çok değişik ya Vae'de 35Mbps verebilirken YAPA'da 13-20'lere düşüyor.
Turknet'in sağlam bir altyapı kurmadan ekli kablo ile simetri internet verme çabasi

Aslında evime Kablonet altyapısı da geldi ama daha etkinleştirilmediği için ve diğer firmayla taahhüdüm bittiği için TürkNet'e geçtim direk. Aradaki 15Mbps fark için Netspeed'e geçip 50Mbps almaya değer mi acaba?
Büyük ihtimalle aradaki farkı anlayacak bir iş yapmıyorsunuz nede o hızı Wifi da alabilecek modeniz var. Türknette almak isterseniz 15mb hız için 15 lira fazla vereceksiniz. Netspeed'e yine daha fazla vereceksiniz. Ben olsaydım asla geçmezdim.

Merhaba konunun ilk sayfasındaki, benim cevabımı okuyun.

Büyük ihtimalle aradaki farkı anlayacak bir iş yapmıyorsunuz nede o hızı Wifi da alabilecek modeniz var. Türknette almak isterseniz 15mb hız için 15 lira fazla vereceksiniz. Netspeed'e yine daha fazla vereceksiniz. Ben olsaydım asla geçmezdim.
Film filan izliyorum birde bilgisayarım kötü yazın yeni bir sistem toplayacağım oyun indirmeleri vs. için ayrıca birazda upload hızı için YAPA'ya geçmek istemiştim ama dediğiniz değerlerde olacaksa YAPA'yada ve 10-15Mbps hız içinde diğer firmalara geçmenin bir anlamı yok biraz daha böyle kullanıp belki ilerde KabloNet altyapısı aktifleştirilirse ona geçiş yapabilirim..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı