TürkNet YAPA altyapısında olduğu halde geçişin onaylanmaması

ufoandaliens

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Ben 1 hafta önce TürkNet'e geçiş yaptım ve geçmeden önce müşteri hizmetleriyle defalarca görüşüp YAPA bölgesinde olduğumu teyit ettirdim. Ama ilk geçişte bana YAPA paketini yani 100Mbps download ve altyapının desteklediği kadar upload paketi yerine 35Mbps download ve 3Mbps upload paketlerini tanımladılar. Neden böyle bir şey yaptıklarını sorduğumda TürkNet'e geçiş işleminiz tamamlandıktan sonra kolayca sitelerinde paket değişikli bölümünden veya destek kaydı vasıtasıyla YAPA paketine geçiş yapılacağı söylendi ama beni 1 haftadır oyalıyorlar.. 1 haftadır Destek kaydı ile yazışıyoruz ilk 3-4 gün VAE altyapısında olduğumu YAPA'da olmadığımı iddia ettiler sonra sitelerinden adresimi sorgulama yaptırarak YAPA gözüktüğüm belgesini yollayınca kabullendiler ardından daha bölgenizde YAPA geçişleri başlamadı başlayınca otomatik geçiş yapılacağını iddia ettiler ama çevremden insanların YAPA paketini kullandığını biliyorum. Yani sonuç olarak beni YAPA paketine geçirmemek için yalan üstüne yalan söylüyorlar.

Aşağıya yazışma fotoğraflarını atıyorum siz yorumlayın artık.

1.png
2.png
3.png
4.png

İlk önce 35mbps tanımlıyorlar sonra oimden veya yazarak üst pakete geçiyorsun orada sorun yok ama binada yapa kullanan olduğundan eminsen yapaya geçirmiyorsanız hattı iptal edeceğini söyle ne zaman müşteri hizmetleri takmasa beni bu şekilde tehdit ediyorum ertesi gün arayıp sorunu çözüyorlar.

İlk önce 35mbps tanımlıyorlar sonra oimden veya yazarak üst pakete geçiyorsun orada sorun yok ama binada yapa kullanan olduğundan eminsen yapaya geçirmiyorsanız hattı iptal edeceğini söyle ne zaman müşteri hizmetleri takmasa beni bu şekilde tehdit ediyorum ertesi gün arayıp sorunu çözüyorlar.
Üstte yazışmalarda görüldüğü gibi kaç defa yazdım YAPA'dayım diye önce yalanladılar sonra fotoğraf atınca otomatik sistem geçiyor dediler. Binada TürkNet kullanan var mı yok mu veya YAPA kullanan var mı yok mu bilmiyorum ama mahallede bulunduğum bölgede var.

Bu fotoğrafta binamızda YAPA desteği olduğunun kanıtı.
386472

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapa'da olabilirsiniz ama Türknet'in santralin size uzaklığı uzun olduğu için en yüksek hız bu veriliyor burada ki paket altyapınızın iyileştirmesi durumunda bu hızları alabileceksiniz muhtemelen.

Üstte yazışmalarda görüldüğü gibi kaç defa yazdım YAPA'dayım diye önce yalanladılar sonra fotoğraf atınca otomatik sistem geçiyor dediler. Binada TürkNet kullanan var mı yok mu veya YAPA kullanan var mı yok mu bilmiyorum ama mahallede bulunduğum bölgede var.

Bu fotoğrafta binamızda YAPA desteği olduğunun kanıtı.
Eki Görüntüle 385074
MBPS'e kadar mağdurusunuz sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı