TürkNet Yapa ile 2Mbps indirme hızı

OgzhnGL

Kilopat
Daha fazla  
Yazın şehir dışına çıkmadan önce kullanmakta olduğum yapa altyapısında olan 30Mbps hızındaki internetim, şehir dışından döndüğümde 2Mbps olarak beni karşıladı. Sorunu TürkNet'e bildirdim, kendileri konuyu Türk Telekom'a ilettiklerini ve santralden evime gelen hattın inceleneceğini belirttiler. Sonrasında mevcut hatta bir sorun bulunamadığını ve muhtemel arızanın bina internet kutusu ile evim arasında olabileceğini ve ekip elemanlarının bizzat gelip sorunu inceleyeceğini ilettiler. Bu sürecin bir haftayı bulmasıyla bahsedilen ekip elemanı geldi ve kısa bir kontrolün ardından kablolamada bir sıkıntı olmadığını, merkezden bir hız kısıtlaması olduğunu söyledi. Olayın üstünden yaklaşık 12 saat geçmesinden sonra sorunumun devam ettiğini TürkNet'e bildirdim ve kendileri dalga geçercesine sorunu Türk Telekom'a ilettiklerini ve internet hızının tekrardan kontrole alındığını belirttiler. Pek umutlu olmadığım bu kontrol tekrarı tekrar sorun bulunamadı şeklinde sonuçlandı. Bütün bu sürecin sonunda TürkNet bana santralden uzak olduğumu ve alabildiğim Max hızı "2Mbps" aldığımı söylediler. Benim burada anlamadığım, önceleri 30 Mbps olan internetim hangi santralden sağlanıyordu.

Şehir hangi şehir?
Santralin mesafesine buradan da bir bakın derim. :)

Bakmıştım zaten, 70 mbps e kadar hız alabilirim gözüküyor fakar boş port yok olarak bildiriyor. İstanbul/ Bağcılar.

Geri
Yukarı