Türknet Yüksek Ping Sorunu

Ebubekir.D

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 5500 - ASUS B550M-K - HYPERX Fury 8x2GB 3600Mhz Cl 17 - MSI RADEON RX 6650 XT Mech 2x 8g OC - TOSHIBA TR200 480GB - SEAGATE BARRACUDA 500GB HDD - NZXT C650 BRONZE PSU - NZXT H5 FLOW BLACK
Meslek
Öğrenci
Abilerim biz Türknet internete geçtik, 35Mbps download, 3Mbps upload. Modem Asus n300, 2 antenli modeli.
Amaçsız ve gereksiz yere pingim 140 seviyelerinde geziyor. Oyun League of Legends. Sizce sorunum Türknet ile midir, yoksa modemle ile ilgili midir? Çünkü modemin arkasında multiplayer gaming'i desteklemediğini yazmış.

IMG_0818.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem arayüzünden hat değerlerini ve Speedtest'ten bir hız testi görüntüsü yollar mısın?
Birde modemi bilgisayara kablo ile bağla.

İyi akşamlar dostum, aynı sorun 3 gündür bende de var. Akşam 8 civarlarında başlayıp gece 1'e kadar ping değerim 70-100 arası artıyor. Online İşlemler'den destek kaydı oluşturup sorununu iletmeyi deneyebilirsin, ben dün ilettim şu an ilgileniyorlar umarım en kısa zamanda çözülecek.

Aynı sorun bende de var. Ben de Türknet kullanıyorum. 24 saatin 12 saati hız düşük. Ping yüksek. Modemi değiştirdim Tenda aldım kaliteli, sorun devam ediyor. Destek kaydı sayfasında derdimi en az 10 sefer anlatıyorum bana otomatik cevap veriyorlar. Değerleriniz normal diyorlar. Çileden çıkartıyor insanı en son servis sağlayıcıyı değiştireceğim. Karşımda derdimi anlatacağım adam yok.

Sorun sadece Türknet'te yok ne yazık ki. Başka bir hizmet sağlayıcısı kullanıyorum ve bende de var bir süredir. Akşam 20:00-24:00 pingler çıkıyor 100'lere. Oyun falan oynanmıyor dolayısıyla.

Tahminimce çoğu yerde VAE'den YAPA'ya geçiş için çalışma yapıyorlar, o yüzden oluyor olabilir. Bende sadece akşam saatlerinde çıkıyor ve gece 1'e doğru tekrar eski haline dönüyor. Bana dönüş yaptıklarında buradan bilgilendireceğim.

Güncel ve planlanan altyapı çalışmaları:

15.01.2019 - İstanbul (Avrupa) - [Sağlayıcı Kaynaklı Planlı Calışma]

Başlama Saati: 00:00 (GMT+3) - Bitiş: 02:00

Cogent internet çıkışı kesilecek, trafik diger cıkışlara dönecek. (Hizmet kesintisi 30 dk'dan fazla olmayacaktır.)

N1-234-MEDNAUTILUS-OT-POP | 34mednautilus_tn-int-rtr01

----------------------

15.01.2019 - İstanbul (Avrupa) - [TurkNet Kaynaklı Planlı Çalışma]

Başlama Saati: 04:00

Cgnat bağlantıları P router yerine BNG cihazlarına alınacaktır.

N1-234-GAYRETTEPE-DC-POP | 34gayrettepe_tncgn03

----------------------

15.01.2019 - İstanbul (Avrupa) - [TT Kaynaklı Planlı Çalışma]

Başlama Saati: 00:00 - Bitiş: 05:00

İstanbul – I Bölgesi İstanbul / Büyükdere ilinde Deplase/Donanım çalışması yapılacaktır.

N1-234-GAYRETTEPE-DC-POP | 34gayrettepe_tn-bng02

----------------------

15.01.2019 - Diyarbakır (Merkez) - [TT Kaynaklı Planlı Çalışma]

Başlama Saati: 02:00 - Bitiş: 07:00

Türkiye genelinde PATCH uygulama çalışması yapılacaktır. Çalışma süresince 5 dakika kesinti beklenmektedir.

N1-21-MERKEZ-1-TT-POP | 21dyrbakir_oyalns01

----------------------

15.01.2019 - İstanbul (Avrupa) - [TurkNet Kaynaklı Planlı Çalışma]

Başlama Saati: Belirsiz

Sisesporfbint hizmetinin POP ile fiziksel fiber bağlantısını sağlayacak kurulumun tamamlanabilmesi için N1-234-BJK-PLAZA-TN-POP içerisinde fiber panel port düzenleme çalışması yapılacaktır.

N1-234-BJK-PLAZA-TN-POP

----------------------

16.01.2019 - Samsun (Merkez) - [TT Kaynaklı Planlı Çalışma]

Türkiye Geneli PATCH Uygulaması/Yazılım çalışması yapılacaktır. ALCATE /NOKIA cihazlarda belirsiz aralıklarla yaşanan müşterilerin IP alamama probleminin giderilmesi için müşteri çalışma etkinliğini arttırmak için yapılan çalışmadır. Cihazlar R2.6.01 versiyonunda R.2.6.01a PLUGİN 'Lİ versiyonuna geçiş çalışmasıdır.

N1-55-SITE-150-TT-POP

----------------------

17.01.2019 - İstanbul (Avrupa) - Yenibosna [TürkNet Kaynaklı Çalışma]

Başlama Saati: 02:00 Bitiş: 06:00

Bu çalışma 16 Ocak Çarşamba’yı 17 Ocak Perşembe’ye bağlayan gece 02:00-06:00 arasında yapılacak olup, Yenibosna TT santralinden bağlı bütün müşterilerde kesinti olacaktır.

N1-234-YENIBOSNA-TT-POP

----------------------

18.01.2019 - Diyarbakır (Merkez) - [TT Kaynaklı Planlı Çalışma]

Doğu – II Bölgesi Adıyaman ilinde 02_adiyaman_t3_1 cihazı Yedeklik / Yazılım çalışması yapılacaktır.

N1-21-MERKEZ-1-TT-POP | 21dyrbakir_oyalns01

----------------------

18.01.2019 - Antalya (Alanya) - [TT Kaynaklı Planlı Calışma]

Başlama Saati: 02:00 Bitiş: 06:00

ANTALYA BÖLGE/KONYA/AKŞEHİR’de 42_aksehir_t4_1 cihazında cihaz dönüşümü/donanım çalışması yapılacaktır. Çalışma sırasında 60 dakika kesinti beklenmektedir.

N1-07-ALANYA1-21-TT-POP | 07alanya_yapasw01

----------------------

19.01.2019 - Kayseri (KOCASİNAN) [TT Kaynaklı Planlı Calışma]

II Bölgesi Malatya / Kale ilinde DC Pano Aktarması/Fiziksel Bağlantı çalışması yapılacaktır. //

N1-38-FEVZICAKMAK-SNT-122-TT-POP | 38kayseri_yapalns01

----------------------

21.01.2019 - İstanbul (Avrupa) - [TT Kaynaklı Planlı Calışma]

Tüm Türkiye geneli PATCH Uygulaması/Yazılım çalışması yapılacaktır. ALCATE/NOKIA cihazlarda belirsiz aralıklarla yaşanan müşterilerin IP alamama probleminin giderilmesi için müşteri çalışma etkinliğini arttırmak için yapılan çalışmadır. Cihazlar R2.6.01 versiyonunda R.2.6.01a PLUGİN'Lİ versiyonuna geçiş çalışmasıdır. Çalışma süresince 7 dakika kesinti beklenmektedir.

N1-234-GAYRETTEPE-DC-POP | 34gayrettepe_tn-bng01

----------------------

21.01.2019 - Edirne (Kapıkule) - [TT Kaynaklı Planlı Calışma]

Tüm Türkiye genelinde PATCH Uygulaması/Yazılım Çalışması yapılacaktır. ALCATE/NOKIA cihazlarda belirsiz aralıklarla yaşanan müşterilerin IP alamama probleminin giderilmesi için müşteri çalışma etkinliğini arttırmak için yapılan çalışmadır. Cihazlar R2.6.01 versiyonunda R.2.6.01a PLUGİN'Lİ versiyonuna geçiş çalışmasıdır.

N1-22-KAPIKULE-TN-POP

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı