TürkNet'e alternatif ISS önerisi

JustEmoBut

Kilopat
Şu an TurkNet kullanıyorum ve şahsen pek memnun değilim alternatif bir internet sağlayıcısı arıyorum biliyorum bu tür konular çok sık açılıyor ama genelde yetersiz bilgi veriliyor. Aklımda Netspeed var önerir misiniz? Geçenler ve kullananlar Google, Cloudflare, Valve vb. tracert ve ping değerlerini atabilir mi? Memnun musunuz müşteri hizmetleri nasıl? Veya onun yerine şunu öneririm çünkü böyle böyle dediğiniz bir firma varsa bilmek isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

Altyapım 75 Mbps destekliyor.

Netspeed önerebilirim.

Geçiş sürecimle ilgili sürece buradan ulaşabilirsin:

Geçmeye karar verirsen bana discord/mail iletmen halinde sana indirim için kullanabileceğin davet kodu iletebilirim.

Geçtiğimden bu yana ciddi bir sorun yaşamadım. 2 kere 5-10 dakikalık kesinti yaşadım sadece.

Yurt dışı çıkışları Turknet kadar iyi değil, tek eksi yanı bu bana göre. Yani mesela ben Turknet ile LoL Euw'te 45-48 ping değerleriyle oynarken bu ISS ile 48-52 değerleri ile oynuyorum.

Kablonet alt yapınız varsa bakmanızı tavsiye ederim.
Kablonet 35 Mbps gözüküyor benim için çok düşük ama en kötü ihtimal olarak kenarda dursun.

Netspeed önerebilirim.

Geçiş sürecimle ilgili sürece buradan ulaşabilirsin:

Geçmeye karar verirsen bana discord/mail iletmen halinde sana indirim için kullanabileceğin davet kodu iletebilirim.

Geçtiğimden bu yana ciddi bir sorun yaşamadım. 2 kere 5-10 dakikalık kesinti yaşadım sadece.

Yurt dışı çıkışları Turknet kadar iyi değil, tek eksi yanı bu bana göre. Yani mesela ben Turknet ile LoL Euw'te 45-48 ping değerleriyle oynarken bu ISS ile 48-52 değerleri ile oynuyorum.
Yurt Dışı çıkışları çok kötü değil gibi fiber altyapı olarak hangi firmanın altyapısını kullanıyor bilginiz var mı acaba?

Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Turknet ile aldığınız hizmete yakın bir hizmet alırsınız. Yani Turknet ile durduk yere ciddi kesintiler yaşamıyorsanız bu firmayla da "yüksek" ihtimalle yaşamazsınız. Fiyat anlamında Turknet artık kalınması pek mümkün olmayan bir ISS.

Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Turknet ile aldığınız hizmete yakın bir hizmet alırsınız. Yani Turknet ile durduk yere ciddi kesintiler yaşamıyorsanız bu firmayla da "yüksek" ihtimalle yaşamazsınız. Fiyat anlamında Turknet artık kalınması pek mümkün olmayan bir ISS.
Maalesef artık bu zam işi çığırından çıktı. TürkNet ilk başta 75 Mbps aldığım pakete 50 mbps verdi 1 ay sonra bu hız 30'a kadar düştü müşteri hizmetleri yardımcı olamıyor. GigaFiber geldiği için çok dert etmedim ama sinyal yok diyip gittiler sonra da bir daha aranmadım ekiplere bilgi ilettik diyorlar ama bir gelişme yok. Artık sabrım kalmadığından farklı bir arayış içerisindeyim büyük ihtimalle NetSpeed'e geçeceğim.

@M5Sakarya Discordunuzu paylaşabilir misiniz?

@JustEmoBut Gigafiber kullanıcıları rahat kullanım sağlasın diye her açıdan altyapısı olmayan kullanıcılara yükleniyor Turknet. Hem fiyat, hem de hizmet bakımından zayıfladı artık bence. Netspeed'e geçtim, inanın bahsettiğim gecikme değeri dışında hiçbir fark hissetmedim. İki kere destek konusu açtım, ikisinde de aynı gün içerisinde müşteri hizmetleri tarafından aranıp bilgilendirildim. Turknet'in destek kaydı aç, dönmelerini bekle olayı en azından bunlarda yok.

Son düzenleme:
@M5Sakarya Discordunuzu paylaşabilir misiniz? Not alın kaldıracağım.

QLXLDF​

@JustEmoBut Gigafiber kullanıcıları rahat kullanım sağlasın diye her açıdan altyapısı olmayan kullanıcılara yükleniyor Turknet. Hem fiyat, hem de hizmet bakımından zayıfladı artık bence. Netspeed'e geçtim, inanın bahsettiğim gecikme değeri dışında hiçbir fark hissetmedim. İki kere destek konusu açtım, ikisinde de aynı gün içerisinde müşteri hizmetleri tarafından aranıp bilgilendirildim. Turknet'in destek kaydı aç, dönmelerini bekle olayı en azından bunlarda yok.
Hocam netspeed websitesinden başvuru yapıyorum, son adımda "başvurunuz alınamadı" diyor?

Geri
Yukarı