TürkNet'e geçilir mi?

Akame3142

Hectopat
Şu an TTNET kullanıyorum ve taahhüdü kasım'ın sonunda bitiyor. Son 2 3 haftadır çok fazla kesinti yaşamaya ve Online oyunlarda yüksek ping sorunu yaşıyorum ve değiştirmek istiyorum. Bu durumda TürkNet nasıldır altyapımı sorguladığımda aktif altyapılarında olduğumu söylüyolar. Sizce nasıldır kullananlar avantajlarını ve dezavantajlarını söyleyebilir mi?

1.5 yıldır kullanıyorum Türk Telekom altyapısıyla. YAPA destekli altyapı varsa güzel hızlar alırsın. Bende YAPA yok 75 mbps alıyorum 8 de upload var. Türknet güzel iyi hoş ama çağrı merkezi yok eğer altyapın sorunluysa hiç geçme daha çok kafayı yersin muhattap bulmaktan zorlanıyorsun. Ben henüz bi problem yaşamadım ama bu başkası yaşamaz anlamına gelmiyor tabii.

1.5 yıldır kullanıyorum Türk Telekom altyapısıyla. YAPA destekli altyapı varsa güzel hızlar alırsın. Bende YAPA yok 75 mbps alıyorum 8 de upload var. Türknet güzel iyi hoş ama çağrı merkezi yok eğer altyapın sorunluysa hiç geçme daha çok kafayı yersin muhattap bulmaktan zorlanıyorsun. Ben henüz bi problem yaşamadım ama bu başkası yaşamaz anlamına gelmiyor tabii.
Peki ping durumu nasıl?

YAPA'da olup olmadığımı nasıl anlarım?

Şu an TTNET kullanıyorum ve taahhüdü kasım'ın sonunda bitiyor. Son 2 3 haftadır çok fazla kesinti yaşamaya ve Online oyunlarda yüksek ping sorunu yaşıyorum ve değiştirmek istiyorum. Bu durumda TürkNet nasıldır altyapımı sorguladığımda aktif altyapılarında olduğumu söylüyolar. Sizce nasıldır kullananlar avantajlarını ve dezavantajlarını söyleyebilir mi?

TürkNet DLS değil de fiber varsa öneririm kulanmadım ama kullanan birini evine evdeki interneti iyileştirmeye gittim ve yaşadığım sıkıntı şu oldu:
Modeme kullanıcı adı ve şifresini girdim fakat altyapısı yeni aldığımız modemi görmedi ve Kbps hızda net aldık sonra müşteri temsilcisine bir türlü bağlanamadık. Ve doğal olarak işimiz yarıda kaldı sonraları kendilerine fiber altyapısından TürkNet'ten internet bağlattırdılar bağlayan kişiyi aynı binada başkası için gelen kişiden tespit edip adamı zorla alıp götürüp öyle bağlattırmışlar fiberi yoksa yine gelmiyordu iyi denk geldi de yaptırdılar bu arada altyapıları 80Mbps hızı desteklerken onlar 8Mbps alıyorlardı.
Ben olanları anlattım gerisi senin tercihine kalmış müşteri desteği veren bir internet sağlayıcı firma seçmeni öneririm ama TürkNet müşteri desteği sağlamıyor biz bir türlü bağlanamadık.

Yeni konular

Geri
Yukarı