TürkNet'e geçilir mi?

@erdem sümer Türk Telekom altyapılarında pandemi sebepi ile şu an 8 Mbps upload veriliyor. Buna TürkNet'te dahil bütün firmalarda geçerli. Türk Telekom bizlere iyilik yaptı(!). Şu an upload hızları iki katına çıkarıldı.

Biliyorum o yüzden Türk Telekom'u seçtim daha önce Vodafone kullanıyordum sıkıntı yaşadım Türk Telekom'a geçtim zaten hepsi onun altyapısını kullanıyor port kiralayıp bize satıyorlar yani şu an Turkcell Superbox hariç hiçbirine Türk Telekom'dan iyi diyemezsin çünkü onun altyapısını kullanıyorlar.

@erdem sümer bir şey söyleceğim. Türk Telekom'a diğer firmalardan çok mu iyi dedin? Kusura bakmada MH daha teknik bilgileri sıfır. Upload hızına indirme hızımı diyen dersin. Onu geçtim IP adreslerinden kaynaklı ping sorunu olupta altyapı ve modeme bağlayanmı dersin. Her türden var.

@erdem sümer bir şey söyleceğim. Türk Telekom'a diğer firmalardan çok mu iyi dedin? Kusura bakmada MH daha teknik bilgileri sıfır. Upload hızına indirme hızımı diyen dersin. Onu geçtim IP adreslerinden kaynaklı ping sorunu olupta altyapı ve modeme bağlayanmı dersin. Her türden var.

Şimdi zaten inan bana müşteri hizmetlerinde hiçbir firmanın teknik elemanı bir şey bildiği yok
Sadece Türk Telekom'a özgü bir problem değil bu
Altyapı onun olduğu için diğer firmalardan daha iyi çünkü onların ulaştıramadığı hızları kendileri ulaştırabilirler.
Neden dersen sistem onların diğerleri önceki cevabımda yazdığım gibi portları Türk Telekom'dan kiralıyorlar.

@erdem sümer hız olarak a firmasınada geçsen b firmasınada geçsen. Türk Telekom altyapısından aynı hızı alacaksın. Ama şöyle bir şey var ping değerleri tüm firmalarda değişmekte. TürkNet kendi yurt dışı çıkışlarını kullanmakta. Millenicom Turkcell'in çıkışlarını kullanıyor sanırsam. Altyapısı iyi olan zaten TT'den ekip bile istemez.

@erdem sümer hız olarak a firmasınada geçsen b firmasınada geçsen. Türk Telekom altyapısından aynı hızı alacaksın. Ama şöyle bir şey var ping değerleri tüm firmalarda değişmekte. TürkNet kendi yurt dışı çıkışlarını kullanmakta. Millenicom Turkcell'in çıkışlarını kullanıyor sanırsam. Altyapısı iyi olan zaten TT'den ekip bile istemez.

DSL'de Turkcell'de Türk Telekom kullanıyor ama fiber ve Superbox kendi altyapısı Turkcell'in

TürkNet DLS değil de fiber varsa öneririm kulanmadım ama kullanan birini evine evdeki interneti iyileştirmeye gittim ve yaşadığım sıkıntı şu oldu:
Modeme kullanıcı adı ve şifresini girdim fakat altyapısı yeni aldığımız modemi görmedi ve Kbps hızda net aldık sonra müşteri temsilcisine bir türlü bağlanamadık. Ve doğal olarak işimiz yarıda kaldı sonraları kendilerine fiber altyapısından TürkNet'ten internet bağlattırdılar bağlayan kişiyi aynı binada başkası için gelen kişiden tespit edip adamı zorla alıp götürüp öyle bağlattırmışlar fiberi yoksa yine gelmiyordu iyi denk geldi de yaptırdılar bu arada altyapıları 80Mbps hızı desteklerken onlar 8Mbps alıyorlardı.
Ben olanları anlattım gerisi senin tercihine kalmış müşteri desteği veren bir internet sağlayıcı firma seçmeni öneririm ama TürkNet müşteri desteği sağlamıyor biz bir türlü bağlanamadık.
Fiber altyapım bulunmuyor ne yazık ki. Sanırım Türk Telekom'da kalmak daha mantıklı olacak.

Geri
Yukarı