TürkNet'e Geçilir mi?

Yaser Koca

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1 yıldan fazla bir süredir TTNET kullanıyorum ve memnun değilim. Yeni bir internet sağlayıcısı arayışındayım. Sizce TürkNet'e geçmeli miyim? Bir de bu ev telefonu olayı nedir? Bizim mevcut ev telefonumuz yok bu işler nasıl olur? Bilgi verirseniz minnettar olurum.

Evinizin olduğu konumda TürkNet altyapısı değişiklik gösterebilir. Bir donanım sitesinde okuduğum makalede upload hızını 4 mbps vereceklerini iddia ettikleri fakat 0.70 mbps verdikleri söyleniyordu. Download hızında hakkında kötü bir söylem duymadım.

Şuan hat kaliten ne ise yine aynı kalitede internet alacaksın. Ancak şuan ADSL kullanıyorsun, VDSL altyapı var ise VDSL pakete geçersen iyileşme olabilir. @Faruk Kardaş upload konusuna gelirsek, VDSL için kendi makineleri (YAPA) için 4Mbps, TT altyapısı üzerinden 2Mbps veriliyor. ADSL için 800Kbps veriliyor. Telefon hattı için arıza kaydı açarsın, TT çalışanı gelir binaya hatlarını birleştirir sonra telefonu kullanmaya başlarsın. İstersen telefonu bağla istersen bağlama.

Bende 3 aylık kullanıcıyım Burada fikrimi paylaştım okuyabilirsin. Türknet Nasıldır? 3 Aylık Türknet Tecrübem Başvuru Sürecim

Ev telefonu olayı sana birde ev telefonu veriyorlar ister kullan ister kullanma heryöne 1000dk konuşma hakkın var 1000dk yı geçersen faturaya yansır kullanıp kullanmamak sana kalmış telefon bağlamasan bile olur yani.

Ne kadar hız alabileceğine Türknetsin Hız Sorgula sayfasından bir bak. Altyapın ADSL mi VDSL mi destekliyor görürsün.

Bende 3 aylık kullanıcıyım Burada fikrimi paylaştım okuyabilirsin. Türknet Nasıldır? 3 Aylık Türknet Tecrübem Başvuru Sürecim

Ev telefonu olayı sana birde ev telefonu veriyorlar ister kullan ister kullanma heryöne 1000dk konuşma hakkın var 1000dk yı geçersen faturaya yansır kullanıp kullanmamak sana kalmış telefon bağlamasan bile olur yani.

Ne kadar hız alabileceğine Türknetsin Hız Sorgula sayfasından bir bak. Altyapın ADSL mi VDSL mi destekliyor görürsün.
PicsArt_11-13-08.51.40.jpg

Böyle görünüyor hocam şimdi ben bir Vdsl2 destekli modem alsam sonra bu telefon hattı için geldiklerinde bağlamadan da bu İnterneti kullanabilir miyim? Bir de Asus'un DSL N16 diye bir modemi var bunu alsam 35 mbps olan hızda bir kesinti yaşar mıyım?

"telefon hattı için geldiklerinde bağlamadan da bu İnterneti kullanabilir miyim?" derken neyi kastettin anlamadım.

DSL N16 vdsl2 destekliyor bu hızlara o modemle görebilirsin.

Ben tam bu işi bağlıyordum alacaktık. Sonra telefon bağlayacaklar onu da gerekirse biz bağlayacağız olayı çıktı senin 'TürkNet Nasıldır?' incelemeni evde sesli bir şekilde okur iken. Ev ahalisi bizi uğraştırma telefonla bunun telefonsuzu yok mu demesin mi! [emoji28]

sen yanlış anlamışın beni :D şimdi türknete başvurunca sana binanın kutusundan yeni hat çıkartıyorlar o hat hem internet hem telefon için o hattı evin tesisatına bağlatman lazım zaten yani tek bi telefon kablosu o aynı kablodan hem internet hem telefon geliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı