TürkNet'e geçilir mi?

Site de vaat edilen hızlara pek güvenmeyin ama genel olarak doğru çıkıyor. Bana "49mbps destekliyor daha fazlasını alamazsınız." demişlerdi modem arayüzünde, dsl bilgisinden baktığımda 140mbps desteklediğini gördüm. Ekran fotoğrafı alıp, destek kaydı açtım "100mbps e geçmek istiyorum" diye sonuç bu;
IMG_20200220_190549.jpg

Yorumlar güzel genel olarak. Türk telekom 50/4 250GB kotamdan geçmeyi düşünüyorum bugün konuşucam arayıp. Sitesinde 75/4 verebilcekleri yazıyor. Sorun yaşayan var mı? Herhangi bir şeyden şikayetçi olan?

Site de vaat edilen hızlara pek güvenmeyin ama genel olarak doğru çıkıyor. Bana "49mbps destekliyor daha fazlasını alamazsınız." demişlerdi modem arayüzünde, dsl bilgisinden baktığımda 140mbps desteklediğini gördüm. Ekran fotoğrafı alıp, destek kaydı açtım "100mbps e geçmek istiyorum" diye sonuç bu;Eki Görüntüle 505523

YAv ulaşılabilir data miktarı en yüksek hız değildir. Kopma olmaması için diğer değerlerede bakılır.

Arkadaşlar taahhüt yok nasıl olsa. Ben 3 yıldır kullanıyorum turknet ne dedilerse o hızı aldım hiç sıkıntı yaşamadım. Bir çok kişinin muzdarip olduğu teknik destek konusunda da sıkıntı yaşamadım. Ne zaman destek kaydı oluştursam hep olumlu geri döndüler basit problemler için 3 sefer saha ekiplerini yolladılar. Açıkcası ben gayet memnunum
Sözleşmem olmasa bugün geçerim ama elimiz kolumuz bağlı maalesef...
120 TL y kadar cayma bedelini türknet ödüyor sizin yerinize

Türksat kullanıyorum. 150 TL futbol kanalı hariç birçok kanal var ek sinema kanalları var. İnternet 10Mbps 500GB 24 ay taahhütlü. Ben Türknet de kullandım fakat internet çalışmaya girmişti. 2 hafta erişim sağlayamadıktan sonra Türksat'a geçtim hiçbir sıkıntısı yok. Arkadaşım hala Türknet kullaniyor. Onun orada 100Mbps desteği var ama yeni 50Mbps a geçti. Bu bir pazarlama yöntemi sana vereceği şey belli. Cebine bakıyor seni pek de düşündüğü söylenemez.

Şu an D-Smart'ın TV ve internet birleşik paketini kullanıyorum. Yaklaşık 90 TL falan ödüyoruz. İnternet 24Mbps download hızına sahip. TürkNet'te hız sorgulaması yaptığım da 75Mbps hız alabileceğimi söyledi. 75 TL'lik pakette de maksimum 100Mbps hız verebiliyormuş. Bu paketi alsam 75Mbps hız alabilir miyim sizce? veya 75 olması gerekmiyor, 50 falan da olabilir. Çünkü, böyle şeyler yaşayan çok gördüm. Vaad ettikleri hızları veremeyenler vs.
TTNet e bulaşma derim. Çanakkale Yenice ilçesibdeyim. 16mbps alt yapın destekliyordediler. Sonrasında 1.7 mbps hızı geçemiyoruz

2 yıla yakındır kullanıyorum, alt yapınızın desteklediği hızı veriyorlar. Bizim apartman 85-90'a kadar destekliyor. Çok memnunum.

Dün ekipler geldi kurulumunu yaptı. 34 MB ve 4.2 gibi upload hızım var. Ekip bana wifi şifresini söyleyip gitti. Haliyle modeme giriş yapıp şifremi değiştirmek istedim. Ama hiç bir kullanıcı adı ve şifreyi kabul etmeyince reset attım. Kurulumu baştan kendim yaptım fakat tüm ışıklar yanmasına rağmen internet yok. Iss oturum açmanız ve uzak sunucudan yanıt yok diyor. Modem arayüzünden bana verilen kullanıcı adı ve şifreyi wan kısmından yazıyorum ama çözemedim sorunu. Sayfa beni ddns kısmına atıyor ve burada asuscomm.com ve ana bilgisayar adını girin diye sekmeler çıkıyor. Ağ eşleme kısmında internet durumunda sarı ünlem işareti çıkıyor. Lütfen Asus ac51 aygitina bağlı olduğunuzdan emin olun diyor.Saatlerce uğraştım sorunu çözemedim. Resimlerini attım . Bilgisi olan var mı ?

Dosya Ekleri

• IMG_20200224_021450-768x1027.jpg
    IMG_20200224_021450-768x1027.jpg
    161,1 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20200224_025141-768x1027.jpg
    IMG_20200224_025141-768x1027.jpg
    178,3 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20200224_025946-768x1027.jpg
    IMG_20200224_025946-768x1027.jpg
    160,3 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20200224_030029-768x1027.jpg
    IMG_20200224_030029-768x1027.jpg
    163,5 KB · Görüntüleme: 21
Dün ekipler geldi kurulumunu yaptı. 34 MB ve 4.2 gibi upload hızım var. Ekip bana wifi şifresini söyleyip gitti. Haliyle modeme giriş yapıp şifremi değiştirmek istedim. Ama hiç bir kullanıcı adı ve şifreyi kabul etmeyince reset attım. Kurulumu baştan kendim yaptım fakat tüm ışıklar yanmasına rağmen internet yok. Iss oturum açmanız ve uzak sunucudan yanıt yok diyor. Modem arayüzünden bana verilen kullanıcı adı ve şifreyi wan kısmından yazıyorum ama çözemedim sorunu. Sayfa beni ddns kısmına atıyor ve burada asuscomm.com ve ana bilgisayar adını girin diye sekmeler çıkıyor. Ağ eşleme kısmında internet durumunda sarı ünlem işareti çıkıyor. Lütfen Asus ac51 aygitina bağlı olduğunuzdan emin olun diyor.Saatlerce uğraştım sorunu çözemedim. Resimlerini attım . Bilgisi olan var mı ?
Facebook'ta iki tane TurkNet kullanıcılarının bulunduğu yardımlaşma sayfası var yazın oraya bilen arkadaşlar yardımcı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı