TürkNet'e geçilir mi?

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
Şu an D-Smart'ın TV ve internet birleşik paketini kullanıyorum. Yaklaşık 90 TL falan ödüyoruz. İnternet 24Mbps download hızına sahip. TürkNet'te hız sorgulaması yaptığım da 75Mbps hız alabileceğimi söyledi. 75 TL'lik pakette de maksimum 100Mbps hız verebiliyormuş. Bu paketi alsam 75Mbps hız alabilir miyim sizce? veya 75 olması gerekmiyor, 50 falan da olabilir. Çünkü, böyle şeyler yaşayan çok gördüm. Vaad ettikleri hızları veremeyenler vs.

Bende sorgu yaptım 75mb kadar veriyor diye 76mb hızı alabiliyorum.
Zaten ilk aylık bedava veriyor eğer beğenmediysen iptal edebilirsin.

An itibari ile hız testi:
9066091447.png

1 senedir 75 Mbit paketi kullanıyorum. Eğer 75 tanımlanırsa 70-71 çıkacak hız testlerinde, VDSL'nin doğası gereği kayıp olur zira.

Dosya Ekleri

• chrome_VLBOlphKKs.png
    chrome_VLBOlphKKs.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 41
Banada aynısını söylediler bende aklımda bu soru işaretiyle geçiş yaptım. 3 aylık kullanıcısıyım henüz herhangi bir sorun yaşamadım. 76₺ gibi bir fiyata 35Mbps download/3Mbps upload verebileceklerini söylediler, verdiler de. 10₺ farkla yani 86₺’ye 100Mbps downlod/4Mbps upload verebileceklerini söylediler, şu anda da 84Mbps downlod/3.90Mbps upload alıyorum. Yani işin özü bana dediklerini verdiler ücretinden de memnunum. İstanbul/Bağcılar’da ikamet ediyorum. Bu arada ben kablosuz kullanıp, niye söylediğiniz hızı vermiyorsunuz diye çıkışmıştım, söyledikleri hızı tamamen almak istiyorsan kablolu kullanmak zorundasın. Kablosuzda 40 kabloluda 84 alıyorum.

ALınıyor ama mahalenizdeki lokal altyapıda bir sıkıntı varsa düşüşler olabiliyor. Siz kontrol yaptığınızda mahallenize bağlı Telekom santralindeki hızı ölçüyor ve size buna göre bir teklif veriyor ama mahalleniz santrale uzaklığı bu hızları düşürebiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı