TürkNet'e geçmeli miyim?

_ByYuSuF06_

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 3470 4.0 GHZ O.C -SAPPHIRE NITRO+ RX 580-16 GB RAM-GIGABYTE GA-Z77X-UD3H-240+120 SSD SNOWMAN M200 600W +80 PSU
İPHONE 6S 64 GB
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şu an Türk Telekom kullanıyorum ve acayip yavaş download hızı alırken 9 Mbps dediler 1Mbps alıyorum. TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum binamızda altyapı da var 35 Mbps vaat ediyorlar doğru mudur?

Memnun olanda var olmayanda var ama olmayanlar daha çok. Bu sıralar Türknet'in battığı hakkında iddialar var bu yüzden şuan önermem. Ayrıca aradığın zaman karşında bir muhattap bulamıyorsun.

35 falan yazmalarına bakmayın extranetten altyapı sorgulayın eğer adsl port varsa en fazla 16 mbps alırsınız. Türknet millet geçsin diye 35 alabilirsiniz falan yazıyor geçince hem alamıyorsun hem karşında bir muhatap bulamıyorsun.

VDSL modemim var 35Mbps yalan mı?

1 yıldır kullanıyorum, 35 mb hız alıyorum, ufak tefek sorunlar haricinde sorun yaşamadım, muhatap buluyorum karşımda.

Evinizin konumunu altyapısını bir araştırın günümüz artında 1mbs çok düşürk bir rakam.
2 aydır netspeed kullanıyorum 35 mbs prime time (9.30-12) arası 25 mbs alıyorum.
Packet Loss oranım benim düşük ama internet tamamen bir şans meselesi. benim üst komşumnda netspeed kullanıyor onlarda sürekli net gidiyor ama bende hiç gitmiyor.

35 falan yazmalarına bakmayın extranetten altyapı sorgulayın eğer adsl port varsa en fazla 16 mbps alırsınız. Türknet millet geçsin diye 35 alabilirsiniz falan yazıyor geçince hem alamıyorsun hem karşında bir muhatap bulamıyorsun.
Şuan ortalama 33,5 mbps download alıyorum corona olayından dolayı da uploadı 5,8 civarı yaptılar, firmayı kötülemenin bir anlamı yok altyapınız varsa alırsınız hızı.

Benim çevremdekilerden TürkNet kullanan var ve çok memnunlar onlara 28 Mbps hız geliyor aylık 75 TL ödüyorlar ve ücretsiz cayma bedeli var beğenmesseniz 30 gün içinde paranız iade diyorlar.
Fiber bağlantısı 1 bina öncesinde kesilmiş şansımız o konuda yok bazen türk telekomda 5 -6 alıyorum bazen 1 e düşüyor genellikle öğlen bakıyorum internete

VDSL modemim var 35Mbps yalan mı?
Hayır dostum değil altyapın destekliyorsa modemin VDSL ise her türlü alırsın o hızı. Dünkü hız testim:
speedtest.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı