TürkNet'e geçmeli miyim?

Türknet in batacağını zannetmiyorum. Çünkü Turk Telekomdan hat kiralama yoluyla hizmet satan bir firma. Kendilerine ait şubeleri bile yok adamların bir tane merkezleri var sadece Kocaeli’de. Türk Telekom zam yaptıkça onlar da fiyatlara zam yapıyorlar. Batırmak için ultra yetenekli olmaları lazım yani sadece Türk Telekom altyapısından hizmet verip komisyon alıyorlar resmen. Ki kendi altyapılarını da bir çok yere kurdular.

Evinizin konumunu altyapısını bir araştırın günümüz artında 1mbs çok düşürk bir rakam.
2 aydır netspeed kullanıyorum 35 mbs prime time (9.30-12) arası 25 mbs alıyorum.
Packet Loss oranım benim düşük ama internet tamamen bir şans meselesi. benim üst komşumnda netspeed kullanıyor onlarda sürekli net gidiyor ama bende hiç gitmiyor.
altyapıda fiber yok sadece geri kalan sağlam
Hayır dostum değil altyapın destekliyorsa modemin VDSL ise her türlü alırsın o hızı. Dünkü hız testim:Eki Görüntüle 543711
Çok sağol dostum
Hayır dostum değil altyapın destekliyorsa modemin VDSL ise her türlü alırsın o hızı. Dünkü hız testim:Eki Görüntüle 543711

Çok sağ ol dostum.

Firma kötülemekle alakası yok ben de Turknet kullanıyorum 50 mbit alabiliyorum ama Tt de aynı hızı veriyor Milennicom da, Netspeed de. Arkadaşın bulunduğu yerde vdsl yoksa veya yapa denilen Türknetn kendi santrali varsa 35 mbps yazar 3-4 mbps alır. Bu durumları yaşayan kişiler var. Türk Telekomun 35 veremediği yerde onun hattını kiralayan Turknet mi 35 verecek. Başka sitelerden sorgu yapmadan Türknete güvenen yarı yolda kalır açık ve net.

Bu siteden altyapının hızına ve bağlantı türüne bakabilirsin, benim altyapım 81 Mbps'e kadar VDSL olarak gösteriyor vaad edilen hızı alıyorum. Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın

Sağ ol şu an bile internetim kesiliyor çok yavaş gönderiyor bıktım walla.
Firma kötülemekle alakası yok ben de TürkNet kullanıyorum 50 Mbit alabiliyorum ama TT'de aynı hızı veriyor milennicom da, NetSpeed'de. Arkadaşın bulunduğu yerde VDSL yoksa veya yapa denilen türknetn kendi santrali varsa 35 Mbps yazar 3-4 Mbps alır. Bu durumları yaşayan kişiler var. Türk Telekom'un 35 veremediği yerde onun hattını kiralayan TürkNet mi 35 verecek. Başka sitelerden sorgu yapmadan TürkNet'e güvenen yarı yolda kalır açık ve net.

TT kesinlikle aynı hızı vermiyor ve geçenlerde tüm Türkiye biliyor TT hız sorununu.

Verilen sitede adresine bak eğer vdsl yazıyorsa maksimum alabileceğin hız yazar ve Turknetten alabilirsin o hızı ama adsl yazıyorsa malesef alamazsın hiçbir firmada

Şimdi hız testi yaptım Türk Telekom'da 4Mbps geldi Türk nette 9Mbps geldi ping TürkNet'te 120 geldi Türk Telekom'da 17 geldi hangisi doğrudur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı