Türknet'in Yeni Fiber Paketleri

Normal müşteri hizmetleri bile yok bu paketlerle kime gösteri yapıyorlar onu anlamadım birde kendi fiber altyapıları en fazla 10 kişide vardır yoktur boş yere fiber altyapı sorgulama bırakmışlar oraya hangi adreslerin desteklediğini yazsalar yeterdi.
Tek paket fiyat diye aldım 85.99tl ödüyorum YAPA olsaydı altyapım 75.99tl olacakmış.
Geçtiğime geçeceğime pişman oluyorum her gün ping ve hız sorunu var çözemiyorlar işi bilen yok çözüldü diyerek kaydı kapatıyorlar.

Büyük şehirlerde kazı izni vs. pahalı olduğu için genelde saha dolabının doluluk oranı artmadan değişmiyor. Onun dışında ilgili ilçe belediyesi ile anlaşma sağlanırsa komple tüm ilçede yatırım yapılabilir.

Toplu konut ise siz başvurmadan firmalar direk fiber çekiyor.

Küçük il ve ilçelerde genelde VDSL dönüşümü tamamlanmış oluyor. Köy mezarlığı yanında TİP-23 görü bu gözler, nüfusu toplasanız 200 kişi bile gelmez. Bu tür yerler hem ufak hemde belediyeler fazla para istemiyor, haliyle şak diye VDSL geliyor.

Onun dışında Konya ve Yozgat merkezde bile FTTC(VDSL) erişim oranı rahatlıkla %70 civarında iken İstanbul'da %30-40 ya gelir ya gelmez. Başkent Ankara'da durum daha vahim.

Fiber konusunda Antalya, Bursa ve Eskişehir genelde hep 1 adım önde oluyor.
Bursasda yaşıyorum.Semt gibi bir yer bura toplasan 1.500 kişi yaşıyor.Getirirlermi? Superonline fiberi daha yoğun burda fakat müstekil diye bize vermiyolar.

@Patrixcs Müstakil yerlere maalesef fiber çekmiyorlar zira 1 abone için konulacak cihazın parasını çıkarması 8-9 yılı bulabiliyor. 2011-2012 gibi dolar düşükken Turkcell SOL, 48 ay taahhüt şartı ile çekiyordu. Şimdi dolar neredeyse 6₺ olmuş. Çok zor.

Bölgenide var ise VDSL yoksa Superbox gibi çözümlere yönelmekte fayda var.

@Patrixcs Müstakil yerlere maalesef fiber çekmiyorlar zira 1 abone için konulacak cihazın parasını çıkarması 8-9 yılı bulabiliyor. 2011-2012 gibi dolar düşükken Turkcell SOL, 48 ay taahhüt şartı ile çekiyordu. Şimdi dolar neredeyse 6₺ olmuş. Çok zor.

Bölgenide var ise VDSL yoksa Superbox gibi çözümlere yönelmekte fayda var.
Sitede 30 ev var.Hepsi fiber internet istiyo.Kiracı 4 tane filan var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı