Türksit Speed Yatar Mekanizmalı Makam Koltuğu İncelemesi

Öncelikle merhabalar. Ürünü www.hizlial.com'dan 145 TL'ye aldım. 23 Nisan akşam saatlerine doğru siparişi verdim ve 30 Nisan'da öğle vakti elime ulaştı. Ürünün 4 farklı rengi bulunmaktadır. Odamdaki mobilyalardan ötürü kırmızı olanı seçtim.

401056079601t4.jpg

İncelemeye geçersek;

IMG_20150430_182706.jpg

Şöyle bir kutu içerisinde geliyor. Türksit'in paketlemesi pek hoşuma gitmedi. İçerisine bakıldığında boş buldukları yere malzemeleri doldurmuşlar gibi duruyordu. Ve karton kutunun üzerinde bir yırtık vardı. Kargo taşınım sırasında olmuştur diye düşünüyorum.

IMG_20150430_183139.jpg

Görüldüğü gibi kutunun içeriğinde bu kadar malzeme bulunuyor. Vidalar nerede derseniz, yuvalarının üzerinde monte edilmiş olarak buldum.
Olumlu Yönleri:
Ürünün tasarımı hoşuma gitti. Koltuğun resimlerine oranla daha güzel geldi.
Alırken, ensenin olduğu yerde daha potluk bulunuyor diye biraz tereddüte düşmüştüm ama öyle değilmiş. Daha yassı ve daha düz.
Ürün zaten yarı hazır olarak paketlenmiş. Montajı en fazla 10 dakikamı aldı.
Beklediğimden daha rahat çıktı.
Oturduğum sandalyeden dolayı bel ağrısı yaşıyordum. Kullandığım süre boyunca bu sefer öyle bir sorunla karşılaşmadım.
Hayatımda yaşadığım bir sorun olan dik duramamak sorununu bu tasarımla aşacağımı düşünüyorum. Dimdik bir tasarımı var.
Yatar mekanizmasına gelirsek beklediğimden daha fazla geriye yatıyor. Geriye doğru yatırırken düşecekmişim gibi oluyorum ama geriye doğru gerile gerile yatmak iyiymiş.
Arkadaşlarımda karşılaştığım bazı koltuklarda gıcırtı oluyordu. Herhalde ürün yeni olduğu için öyle bir sorunla karşılaşmadım.
Olumsuz Yönleri:
Pek fazla kullanamadığım için tek şunları belirtmek istiyorum;
Kutuyu açtığımda üründe çok fazla toz vardı.
Koltuk deri olduğu için oturduğumuz malum bölgenin terleme riskinden korkuyorum.
Otururken değil de koltuk boşken gereksiz sallanıyor.

IMG_20150430_200650.jpg

Şöyle bir sandalyede saatlerce bilgisayar karşısında kalmaktan belim ağrıyor, malum oturduğumuz bölgede ağrılar hissediyordum, ödevleri de rahat yapılmıyordu. Bu sandalyeden sonra bilgisayar koltuğu bana çok rahat geldi. Kendimi seviye atlamış gibi hissettim. Şimdilik iyi ki almışım diyorum. İnşallah ileride sorun yaşamam.

IMG_20150430_190007.jpg

IMG_20150430_190023.jpg

IMG_20150430_190045.jpg

Forumda 2 kere konu açmıştım ama sanırım kimsenin böyle bir koltuk deneyimi olmadığı için yanıt alamamıştım. Sadece iyiye benziyor, alınabilir gibi yorumla karşılaştım. Neyse eğer almayı düşünen varsa tavsiye ediyorum. Rahatlığı yaşadım. Asıl almak istediğim Max Office Racing Yönetici Koltuğu'ydu. Ama maddi durumum onu almaya yetmediği için bunu almak zorunda kaldım. Pişman değilim.

Not: Eğer almayı düşünürseniz kargo bedava olmayan yerden almayın. 50 TL sürpriz kargo ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.
Not: Ferrari Model Müdür Koltuğu İncelemesinden örnek alınarak yapılmıştır.
Not: Bu görüntüler ne böyle kibrit kutusuyla çekilmiş derseniz haklısınız.(Avea'i̇n Touch2 ile çektim, operatör telefonu aldığım için pişmanım.)

Gerek kalmadı geriye yatmaya çalışırken sandalyeyi kırdım. Kullanıcı hatası dediler.
Böylece rekor kırdım sanırım. Kargo geldi paket açıldı 1 saat kullanıldı ve pufff çöpte. Berbat ötesi bir sandalye tekerlekleri plastik ona sözüm yokta malzeme kalitesi bu kadar kötü olmamalıydı, gerçi Türk işi ne beklersin. Altındaki tekerlek tam 5 parçaya bölündü.
Sandalyede yatma diye bir şey yok böyle kendinizi zorla iterseniz anca öyle yatıyor baskı uygulamanız lazım (öylede benim gibi kırabilirsiniz).

Koltuğun malzeme kalitesinin çok iyi olmadığını söyledik zaten. Fakat koltuğu nasıl yatiramiyorsunuz anlamış değilim.
Ben koltuğu sürekli yatık kullanıyorum. Kurulum klavuzu çok ayrıntılı olmasa da yeterli. Yanlış yaptığınız aşikar.
Hiç zorlama yok kendimi hafif geriye doğru verdigimde koltuk gayet sağlıklı bir şekilde yatıyor. Ortalama 45 dereceye kadar yatıyor. Ben arkaya düşeceğim diye korkuyorum da bazen.

Koltuğun malzeme kalitesi gerçekten çok iyi olmadığı aşikar fakat hemen kırılacak kadar değil. Daha önce de söylediğim gibi ben üzerinde her türlü tepinmeyi yaptım bir sorun çıkmadı. Mehmet Emre Boşça 'nın dediği gibi ben de oyunlarda sinirlendiğimde kendimi geriye doğru ittiğim zaman düşme korkusu yaşıyorum. Önce de söylemiş olduğum gibi alttaki dönen aparatı çevirmelisiniz. Sonuna kadar çevirirseniz sırtınızı yasladığınız gibi geriye yatıyor. İsterseniz uygun olduğum bir zamanda birini oturtup fotoğrafını çekebilirim.

Koltuğun malzeme kalitesi gerçekten çok iyi olmadığı aşikar fakat hemen kırılacak kadar değil. Daha önce de söylediğim gibi ben üzerinde her türlü tepinmeyi yaptım bir sorun çıkmadı. Mehmet Emre Boşça'nın dediği gibi ben de oyunlarda sinirlendiğimde kendimi geriye doğru ittiğim zaman düşme korkusu yaşıyorum. Önce de söylemiş olduğum gibi alttaki dönen aparatı çevirmelisiniz. Sonuna kadar çevirirseniz sırtınızı yasladığınız gibi geriye yatıyor. İsterseniz uygun olduğum bir zamanda birini oturtup fotoğrafını çekebilirim.

Hocam şimdi altındaki parçayı alıp tamir ettim sandalyeyi ama hala yatmıyor. Cidden fotoğrafını çekebilirseniz çok memnun olurum. Gene kırılacak diye yatmıyorum, dimdik duruyorum
Altında lock yazan yer sağda onu sola çekince yatar hale geliyor ama 85 kilo olmama rağmen baskı uygulamadığım sürece doğru düzgün yatmıyor. Böyle iyice kendimi kasarak baskı kurmam lazım rahatça film falan izlerken yatmıyorsa ne anladım o işten.
Edit: Döner aparat kısmını anlamadım.

Hocam şimdi altındaki parçayı alıp tamir ettim sandalyeyi ama hala yatmıyor. Cidden fotoğrafını çekebilirseniz çok memnun olurum. Gene kırılacak diye yatmıyorum, dimdik duruyorum.

Altında lock yazan yer sağda onu sola çekince yatar hale geliyor ama 85 kilo olmama rağmen baskı uygulamadığım sürece doğru düzgün yatmıyor. Böyle iyice kendimi kasarak baskı kurmam lazım rahatça film falan izlerken yatmıyorsa ne anladım o işten.

Edit: Döner aparat kısmını anlamadım.

adsız.PNG

Koltuğu ters çevirdim. Eğer kırmızıyla işaretlediğim yeri sol tarafa doğru çevirirseniz oturduğunuzda bile kendi kendine geriye yatıyor. En sonuna kadar çevirmelisiniz. Üzerinde de yapıştırılmış bir etiket var (tight-loose).Sol tarafa (loose yazan yönde) çevirmelisiniz. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

@Onur Karan hocam bayramdan sonra bende sipariş vermeyi planlıyorum. Ürün elinize geçtiğinde yorumlarınızı yazarsanız sevinirim. Bir de ürünü nereden aldınız?

Koltuğu bende sipariş ettim bugün. Şu zamana kadar bir sıkıntı çıkardı mı sana? Nasıl memnun musun?

Şu ana kadar düşünüyorum da bir sıkıntı çıkardı mı diye aklıma hiçbir sorun gelmiyor. Çok memnunum. Tek bir şey var aslında ama tam sorun olarak düşünülemez. Yine de ben söyleyeyim koltukta oturarak dönme dolap gibi hızlı bir şekilde döndüğümde hafif gıcırtı geliyor. Her halde normal bir kullanıcı benim yaptığım gibi eğlenmek için dönme dolap gibi dönmez. Bir şey daha söyleyeyim. Ben pek dik duramıyordum. Kambur gibi oturuyor, eğik bir şekilde yürüyordum. Koltuğu alınca öyle bir sorunum kalmadı. Hayırlı olsun.

Şu ana kadar düşünüyorum da bir sıkıntı çıkardı mı diye aklıma hiçbir sorun gelmiyor. Çok memnunum. Tek bir şey var aslında ama tam sorun olarak düşünülemez. Yine de ben söyleyeyim koltukta oturarak dönme dolap gibi hızlı bir şekilde döndüğümde hafif gıcırtı geliyor. Her halde normal bir kullanıcı benim yaptığım gibi eğlenmek için dönme dolap gibi dönmez. Bir şey daha söyleyeyim. Ben pek dik duramıyordum. Kambur gibi oturuyor, eğik bir şekilde yürüyordum. Koltuğu alınca öyle bir sorunum kalmadı. Hayırlı olsun.
Gerçekten kambur durma problemini çözebiliyor mu ? Çünkü gerek yemek masasında gerek bilgisayar masasında hiçbir zaman dik duramam :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı