TürkTelekom kabloyu kendi santralinden saha dolabına mı çekiyor?

@SawyerTR Yıllarca senin ve benim vergimle Türk Telekom yani eski adıyla TTNet yer altından kanallar açarak alt yapı döşedi. Sizin mahalleye kadar gelen alt yapı kanalları zaten var. Tekrar oraya kadar yeniden kazmasına gerek yok. FTTC sistem saha dolabı diyorsan ona mecburen fiber hat çekilir. Yoksa onun adı FTTC olmaz. İlla yakınlarına kadar gelmiş fiber vardır. Oradan çekerek kapasiteyi arttırması yeterli zaten. 2 kilometre ötede ne işi var, adam tekrar tekrar çekmemek için zaten sistemi kuruyor. Her FTTC saha dolabı için santralden kilometrelerce fiber optik kablo çekilseydi zor iş olurdu o.
Aslında bizim burada 100metre ileride 2 adet beyaz saha dolabı var yani çekmişlerdir değilmi?
Ben yarın fotoğraf atarım buraya

@SawyerTR Yeni tip saha dolapları beyaz olur zaten. Oraya fiber getirmişse oradan size getirir yani kilometrelerce yeniden çekmesine gerek yok. Edirne'nin bir ucundan diğer ucuna 20-25 kilometre ve bu uzunlukta bini geçkin FTTC saha dolabı mevcut. Bunlar için her birine ayrı hat çekilseydi masraf çok feci olurdu.

@SawyerTR Yeni tip saha dolapları beyaz olur zaten. Oraya fiber getirmişse oradan size getirir yani kilometrelerce yeniden çekmesine gerek yok. Edirne'nin bir ucundan diğer ucuna 20-25 kilometre ve bu uzunlukta bini geçkin FTTC saha dolabı mevcut. Bunlar için her birine ayrı hat çekilseydi masraf çok feci olurdu.
Buna benzer birşey peki eğer çekilirse ben 50mbps 100mbps hız alırmıyım?
telekomun_kutusu_vatandasin_agaca_bagladigi_iple_h3064.jpeg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı