TÜVTÜRK süreci nasıl işler?

• Konuyu başlatan mk123
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 838
Bir de çok hor kullandıklarını duydum muayene sırasında doğru mu?
Kişiden kişiye değişiyor ama tecrübelerime göre genellikle hor kullanıyorlar. En son götürdüğümde adam arabayı sokarken tam gaza basarak soktu çıkartırken aynı şekilde tam gaza bastı sonra frene asıldı. İçeride adam arabamla ufak çaplı eğlenceler yaşadı. Sinirlenmiştim biraz.

Kişiden kişiye değişiyor ama tecrübelerime göre genellikle hor kullanıyorlar. En son götürdüğümde adam arabayı sokarken tam gaza basarak soktu çıkartırken aynı şekilde tam gaza bastı sonra frene asıldı. İçeride adam arabamla ufak çaplı eğlenceler yaşadı. Sinirlenmiştim biraz.

Söylediklerinizi bütün araçlara yapıyorlar, test amaçlı.

Hocam önceden randevu alın ve gidin. Önce arabanızı park edip orada sıra numarası alıp, ödemenizi yapacaksınız. Muayene ücreti ayrı, egzoz emisyon ölçüm ücreti ayrı oluyor aklınızda bulunsun. Kartlada ödeme yapabilirsiniz. Ücreti ödedikten sonra aracınızla egzoz emisyon ölçümüne giriyorsunuz, orada sorun yaşamadığınız takdirde, elinizde ki sıra numarasını büyük ekrandan takip edin. Sıra numaranız kaç numaralı sırada gözüküyorsa orada sıraya girip bekliyorsunuz. Sonrada muayene zaten, bu kadar. :)

Teşekkürler. Muayene randevusunu geçen hafta yarın için almıştım. Egzoz emisyonluk bir işim yok geçen hafta yaptırmıştım. Uygulamadan sıra no alan var mı peki? Kolaylıkmış okuduğum kadarıyla uygulama yönlendiriyormuş.

Öncelikle randevu alın fazla erken gitmeyin 30 dk önce den sıra numarası alamazsınız. Km yi not alın sıra no alırken lazım olacak.Nakit para götürün kredi kartı kabul etmiyorlar. Yangın söndürme tüpü,ilk yardım çantası olsun. Silecekleri ampulleri kontrol edin. Egzost muayenesini orda veya başka yerde yaptırın. Plakanızda vida varsa çıkarın.

Randevumdan yaklaşık 1 buçuk saat önce gittim sıra aldım. Kredi kartı ile de ödeme yaptım.😄
Teşekkürler. Egzoz muayenesini geçen hafta yapmıştım olumlu sonuçlanmıştı araç benzin+gaz. Peki sıra gelince parayı ödeme ve sonrasında hengame oluyor mu? Bir de çok hor kullandıklarını duydum muayene sırasında doğru mu?
Hengame olmuyor normal bankada sıra bekliyormuş gibi bekliyorsunuz ve ilk para yatırma ve kayıt işleminizi yapıyorsunuz. Aynı numarayı çöpe atmayın çıktıktan sonra istasyonların üzerinde numaralar var bir süre bekledikten sonra birinde sizin numaranız yanıcak ve aracınızı oranın kuyruğuna sokacaksınız.
Evet araçları baya hor kullanıyorlar dip gaz kalkış ve sert fren durup daha durmadan kontak kapatıyorlar ve her aşamada aynı şeyi yaptılar.

Bir de motor no okunamadı adlı hafif kusura hazır olun.😄

Teşekkürler. Muayene randevusunu geçen hafta yarın için almıştım. Egzoz emisyonluk bir işim yok geçen hafta yaptırmıştım. Uygulamadan sıra no alan var mı peki? Kolaylıkmış okuduğum kadarıyla uygulama yönlendiriyormuş.

Onun hakkında bilgim yok. Ben sadece randevuyu internet üzerinden alıyorum, gerisini orada hallediyorum. Umarım tekte geçersiniz. Girmeden önce fren lambalarınızı ve farlarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Randevumdan yaklaşık 1 buçuk saat önce gittim sıra aldım. Kredi kartı ile de ödeme yaptım.😄

Hengame olmuyor normal bankada sıra bekliyormuş gibi bekliyorsunuz ve ilk para yatırma ve kayıt işleminizi yapıyorsunuz. Aynı numarayı çöpe atmayın çıktıktan sonra istasyonların üzerinde numaralar var bir süre bekledikten sonra birinde sizin numaranız yanacak ve aracınızı oranın kuyruğuna sokacaksınız.
Evet araçları bayağı hor kullanıyorlar dip gaz kalkış ve sert fren durup daha durmadan kontak kapatıyorlar ve her aşamada aynı şeyi yaptılar.

Bir de motor no okunamadı adlı hafif kusura hazır olun.😄

Motor no okunamadı fix zaten onu biliyorum :). Şu yarını sıkıntısız şekilde atlatayım rahatlayacağım.

Onun hakkında bilgim yok. Ben sadece randevuyu internet üzerinden alıyorum, gerisini orada hallediyorum. Umarım tekte geçersiniz. Girmeden önce fren lambalarınızı ve farlarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Hepsi çalışıyor şu an geçmemesi için bir sorun yok ama bilmiyorum işte araç eski.

Yeni konular

Geri
Yukarı