TUF-B450 Gaming Plus sistem XMP sonrası sürekli reset atıyor

NVaretuza

Femtopat
Daha fazla  
G.Skill 2x8 DDR4 RAM 4000 MHz anakart ASUS TUF-B450 Gaming Plus anakart. 750W PSU sharkon Ryzen 5 1600 işlemci, sorun nedir hiç anlamadım. Sürekli olarak rest atıyor, PC sonra eski MHz deyerine geri dönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Hangi model RAM kullanıyorsun?
Ryzen 5 1600 işlemci 2667MHz RAM hızlarını direkt destekler, üzeri için üzgünüm. Frekanslarını bu değere çekersen problemlerin ortadan kalkar, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi model RAM kullanıyorsun?
Ryzen 5 1600 işlemci 2667MHz RAM hızlarını direkt destekler, üzeri için üzgünüm. Frekanslarını bu değere çekersen problemlerin ortadan kalkar, teşekkürler.
Yanlış bilgi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış bilgi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dur ben YouTube'dan bir link atamda kaos yaratam :)

Üstü MHz çalıştırmaz değil onerilen çekirdek performans MHz'sidir bu frekansları ankartlar değil işlemciler belirler istersen RAM 9000MHz al işlemcin çıkabildiği ve okuyabildiği kadar frekans okur ve işler cicim :)

Dur ben YouTube'dan bir link atamda kaos yaratam :)

Üstü MHz çalıştırmaz değil onerilen çekirdek performans MHz'sidir bu frekansları ankartlar değil işlemciler belirler istersen RAM 9000MHz al işlemcin çıkabildiği ve okuyabildiği kadar frekans okur ve işler cicim :)

Sen üstü için üzgünüm yazmışsın ama gördüğün gibi 3200 MHz hatta 3600 MHz de çalıştıranı gördüm. Sitelerde yazan frekanslar işlemcinin stabil çalışması için önerilen frekanslar, o zaman 4400 MHz anakart almamızın hiçbir anlamı kalmıyor senin mantığına göre nasılsa işlemciler belli frekansları işliyor. Ayrıca cicimli gibi konuşmaları sevmem üsluba biraz dikkat. Ben burada seni yargılamıyorum sadece yanlış bildiğin bir şeyi düzeltmeye çalışıyorum.

Üzgünüm çünkü bir bilgi dahilimde olmayan bir durum.

Sorun zaten stabil çalışmama sorunu.

Benim yazdıklarımı okuyacağınıza arkadaşımızın sorununa cevap vermelisin.

Beni sev ne olur lutfen :) okumadan lank diye argümansız hitap edersen aynı frekansta muhatap olunursun.

G.Skill 2x8 DDR4 RAM 4000 MHz anakart ASUS TUF-B450 Gaming Plus anakart. 750W PSU sharkon Ryzen 5 1600 işlemci, sorun nedir hiç anlamadım. Sürekli olarak rest atıyor, PC sonra eski MHz deyerine geri dönüyor.

Ram mi 4000 MHZ? Anakartın sitesinde işlemci mimarisine göre bellek uyumluluğu tablosunda sahip olduğun bellek hangi frekansta çalışıyor veya 4000 MHZ çalışan herhangi bir bellek var mı kontrol edersen iyi olur. Benim işlemcim R5 1600, anakartımın sitesinde 3600 MHZ destekleyen belleklerin 3200 MHZ hızda çalıştığı yazıyor ancak birkaç saatliğine 3600 MHZ bellek denediğimde hiçbir sorun ile karşılaşmadım. O hızda desteklenmiyor ise desteklenenin üstüne çıkmak şans işi gibi görünüyor.
(bellek kontrolcüsü piyangosu gibi)*

Geri
Yukarı