TUF B450 PRO GAMING 2. M.2 yuvasını kullanınca sistem yeniden başlıyor

hamzatbey

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS TUF B450 PRO GAMING anakartımda 2. M.2 slotuna M.2 takınca ilk açılışta reset atıyor. Sonraki açılışlarda olmuyor. 2. M.2 yuvası bozuk olabilir mi? Ekran kartı takmadım takınca durum düzelir mi? Sistemi yeni topluyorum ekran kartımı henüz almadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ASUS TUF B450 PRO GAMING anakartımda 2. M.2 slotuna M.2 takınca ilk açılışta reset atıyor. Sonraki açılışlarda olmuyor. 2. M.2 yuvası bozuk olabilir mi? Ekran kartı takmadım takınca durum düzelir mi? Sistemi yeni topluyorum ekran kartımı henüz almadım.
İşlemcinizin modeli nedir ?
İşlemcinizin modeli nedir ?
Eğer g serisi değilse Örn: Ryzen 5 3600 gibi ise sisteme görüntü gelmez ekran kartsız.

Görüntü gelmesinde değilim ilk açılışta m2 yi alttaki slota takınca reset atıyor. İşlemci Ryzen 5 3600
Hocam o işlemci ile ekran kartsız reset atması çok normal dahili grafik birimi yok.
Görüntü gelmesinde değilim ilk açılışta m2 yi alttaki slota takınca reset atıyor. İşlemci Ryzen 5 3600
Bir de diğer slota takın.

Gücü kesmeyince hiç sorun yok normalaçılıyor normal zaten hızlar da 1600e 1400 oluyor okuma yazma. 970EVO Plus normalde 3500e 3300 veriyor üstteki slotta aynı SSD. Alt slotun gen2 X4 olması kötü oldu ya. Bir de bu restart sorunu anakarttan soğuttu. 2017'de R5 1600 ile aldığım emektar anakarta R7 5800X3D takacağım diyordum. Bu gidişle 2200 liraya B550M DS3H alacağım. Üst slot gen4 X4, alt slot gen3 X4. bu anakartı da 1500CIVArı satabilirim herhalde.

Geri
Yukarı