TUF B450 Pro vs B450 Tomahawk Max

ASUS TUF B450-PRO GAMING'ya da MSI Tomahawk Max. Hangisini tercih etmeliyim? Gönlüm
ASUS TUF B450-PRO GAMING bundan yana ama cidden emin olamıyorum. Elimde de Arctic 34 Duo soğutucu var MSI ile sıkıntılı birkaç konu gördüm bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa mutlu olurum
MSİ gaming plus serisi hariç bütün anakartlarını güvenle kullanabilirsiniz.

Bunu tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır.
Tomahawk 750TL civarlarında iken ona yönelmeniz daha karlı olacaktı ancak Tomahawk bence şu an fiyatını hak etmiyor.
PRO-S ile arkadaki farkları:

PLUS-II'de 2. M.2 girişi bulunmuyor, Displayport girişi bulunmuyor, PLUS-II'de ses yongası Realtek ALC887, PRO-S'te ses yongası Realtek ALCS1200A, PRO-S'te ek olarak M.2 soğutması bulunuyor.

Sorun olmaz, kaldırır. Ne sorunu olacak? Biraz daha ısınacak anakart bu kadar.
Biraz daha ısınmayacak, tam yükte işlemciyi besleyemeyeceğinden dolayı en iyi ihtimalle frekans düşüşü yaşanacak, en kötü ihtimalle de sistem kararsızlaşacak. Kim 5900X alıp yanlış anakart seçiminden dolayı 3700X performansı almak ister?

Biraz daha ısınmayacak, tam yükte işlemciyi besleyemeyeceğinden dolayı en iyi ihtimalle frekans düşüşü yaşanacak, en kötü ihtimalle de sistem kararsızlaşacak. Kim 5900X alıp yanlış anakart seçiminden dolayı 3700X performansı almak ister?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tier C :125A current draw on little ambient airflow, maxed out 2700, 3900x and 5900X at 1.2V on ambient cooling
Zaten bahsedilen anakartlardan birisi Tier C, diğeri Tier D. Attığınız videoda sonuçlar arasında fark görülüyor zaten, overclock yapılmamış olmasına rağmen. 5900X aldıktan sonra stok mu kullanacaksınız?

knk napacağına bağlı ama bana sorarsan ucuz olanı al ikiside b450 değil mi ama kalite için düşünüyorsan ya msi al yada asus

Yorumlarınız için çok teşekkürler. MSI'ya son kez şöyle bi genel olarak düşündüm de MSI Tomhawk ile 34 duo soğutucu sorunlu olduğundan eledim onu ya... Ryzen 5 3600 ile kullanacağım ve bi 5-6 yıl değiştirmem cpu ve anakartı. ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II ve ASUS TUF B450-PRO GAMING arasında kaldım bu sefer de :D

Yeni konular

Geri
Yukarı