TUF F15 FX506HE-HN011 sistemde FPS düşüşü

kurtogluuemre

Femtopat
Daha fazla  
ASUS TUF F15 FX506HE-HN011 model bilgisayarımı ağustos ayında aldım ve ilk zamanlarda da FPS konusundan memnun değildim CS:GO 130 FPS, Valorant 100 FPS, LoL 90-110FPS, Minecraft 90-110 FPS arasıydı. Fakat şu an çok daha düşük LoL 60-80FPS, Minecraft 30-50 FPS BIOS güncel değil. Sorun BIOS'tan kaynaklı olabilir mi?

Driverları geforce experiance üzerinden temiz kurumlumla güncelliyor musunuz ?

Tesadüf müdür bilmem, yeni sürüm yayınlanmadan önce oyunlarda fps düşmesi yaşadığımı düşünüyorum ve uygulamaya girince güncelleme olduğunu fark ediyorum 3'tür.
Kanka bende dün aldım ASUS TUF F15 RTX3050 bende de FPS düşük ben de ne yapacağımı bilmiyorum.
Bende de sürümü HN-144 ile biteni var. Memnunum, oyunlarda düşük FPS vermedi ama yazılımsal mı bilmem laptop'un güç tuşuna ilk basışta monitöre görüntü gelmiyor. Basılı tutup yeniden başlatınca görüntü geliyor.

Driverları GeForce Experience üzerinden temiz kurumlumla güncelliyor musunuz?

Tesadüf müdür bilmem, yeni sürüm yayınlanmadan önce oyunlarda FPS düşmesi yaşadığımı düşünüyorum ve uygulamaya girince güncelleme olduğunu fark ediyorum 3'tür.

Bende de sürümü HN-144 ile biteni var. Memnunum, oyunlarda düşük FPS vermedi ama yazılımsal mı bilmem laptopun güç tuşuna ilk basışta monitöre görüntü gelmiyor. Basılı tutup yeniden başlatınca görüntü geliyor.

Kanka nasıl yapacağım tam anlatır mısın?
Driverları GeForce Experience üzerinden temiz kurumlumla güncelliyor musunuz?

Tesadüf müdür bilmem, yeni sürüm yayınlanmadan önce oyunlarda FPS düşmesi yaşadığımı düşünüyorum ve uygulamaya girince güncelleme olduğunu fark ediyorum 3'tür.

Bende de sürümü HN-144 ile biteni var. Memnunum, oyunlarda düşük FPS vermedi ama yazılımsal mı bilmem laptopun güç tuşuna ilk basışta monitöre görüntü gelmiyor. Basılı tutup yeniden başlatınca görüntü geliyor.

Kanka benim laptop bir de 8 GB RAM ondan FPS düşüklüğü olur mu?

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu bir sorun değil bence, yani tabii bir sorun ancak yapabileceğiniz pek birşey yok. Bende de RTX 3050'li laptop var sizinle yaklaşık aynı değerleri alıyorum tek çözüm laptobunuzda MUX switch varsa onu açmak yada harici monitöre bağlamak. Ben harici monitöre bağladığımda yaklaşık 2 3 kat fps arttığını gördüm.

Yanlış anlaşılma olmasın 2 3 kat fps arttı dediğim LoL Valorant gibi oyunlar, Witcher 3 gibi oyunlarda 30 40 fps artıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı