TUF FX 505-DU RAM yükseltme

boccacio

Centipat
Merhaba,

ASUS FX 505DU-BQ150T modelini kullanıyorum, alırken RAM fazla olsun daha iyi olur dedim fakat Ryzen 7'nin tek RAM'le hiç de iyi çalışmadığına oyunlarda şahit oldum. Bu nedenle bir 16'lık daha almak istiyorum yalnız;

ASUS'un resmi özelliklerinde RAM'e 2400 GHz diyor fakat CPU-Z ile baktığımda aşağıdaki gibi gösteriyor,

Burada RAM'lerin uyumunu sağlamak için direm CPU-Z'deki RAM'in modelinden mi almam gerek riske girmemek adına, yoksa 2400 GHz'lik bir RAM mi takmalıyım?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    19,6 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM konusu çok sakat aynı marka aynı model RAM'lerde bile uyumsuzluk yaşanabiliyor bende düşünüyorum 16'yı.
32 yapmayı bende aynı PC'yi kullanıyorum sende PC boştayken fan vırıltısı var mı?

Hocam inanırmısın demin eşime bahsettim bu fan vırıltısından, hiç memnun değilim malesef var. Sürekli çalışıyor :( ben hem işlemci tarafı hem de bu fan sesi dolayısıyla hiç memnun kalmadım bilgisayardan. f/p olarak hiç tatmin edici değil

RAM konusu çok sakat aynı marka aynı model RAM'lerde bile uyumsuzluk yaşanabiliyor bende düşünüyorum 16'yı.
32 yapmayı bende aynı PC'yi kullanıyorum sende PC boştayken fan vırıltısı var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı