TUF Gaming A15 FA507NV-LP023 vs. Monster Tulpar T5 v23.2.2

daydreaming

Femtopat
Daha fazla  
Uzun bir araştırmadan sonra bu ikisi arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz? Açıkçası ASUS'taki ısınma problemi biraz tedirgin ediyor beni, sitede çok fazla önerilen HP Victus'lara da ne kadar zorlasam kendimi ikna edemedim. Daha önce başımı çok ağrıttı HP, donanım olarak daha iyi bir işlemci sunsa da güven problemimi aşamadım. İkisi arasında da DDR 5 16 GB ile DDR 32 GB RAM faktörü kafamı karıştırıyor.

Monster Tulpar T5
Asus TUF Gaming A15

Uzun bir araştırmadan sonra bu ikisi arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz? Açıkçası ASUS'taki ısınma problemi biraz tedirgin ediyor beni, sitede çok fazla önerilen HP Victus'lara da ne kadar zorlasam kendimi ikna edemedim. Daha önce başımı çok ağrıttı HP, donanım olarak daha iyi bir işlemci sunsa da güven problemimi aşamadım. İkisi arasında da DDR 5 16 GB ile DDR 32 GB RAM faktörü kafamı karıştırıyor.

Monster Tulpar T5
Asus TUF Gaming A15

Nereden gördün ısındığını bende aynı aynı laptopu kullanıyorum işlemci ve ekran kartını en çok zorlayan oyunları oynadım CPU 88 derece GPU 73 derece gördüm.

Monster Tulpar T5
Asus TUF Gaming A15
İstanbul'da oturmuyorsan Monster'ı pek düşünme. Ben de yakın zamanda bu fiyat bandında araştırma yaptım ve 3 gün önce Asus'u sipariş ettim, gelmesini bekliyorum şu an. Monster kullanan tüm arkadaşlarım o veya bu sebepten teknik servisi kullandı. Şöyle bak, teknik servisi neredeyse kesinlikle kullanacağın bir bilgisayar, ama kötü değil, ilgili bir servis. Ben sorun çıksa da dert etmem gönderirim, pürüzler rahatımı bozmaz diyorsan Monster düşünebilirsin. Ama Asus'ta sorun yaşama ihtimalin çok daha düşük, yaşadığın takdirde de kötü bir servis hizmeti vermiyorlar, telefondan dolayı bir kez kullanmışlığım var.

Hocam Monster'in işlemcisi daha iyi Abra serisi Clevo kasa olduğundan ısınır ama bu Tulpar serisi ASUS iyi bir marka ona bir şey diyemem ama Monster'in bakim format gibi ücretsiz desteği var.

ASUS direkt üste çıkar. Monster denilene bulaşmayın. Acer Nitro 5 veya Nitro 16'da bakabilirsiniz.

Hocam Acer Nitro'nun ekran ms si yüksek bir de kasa kalitesi olarak Monster'in daha iyi.

Hocam Monster'in işlemcisi daha iyi Abra serisi Clevo kasa olduğundan ısınır ama bu Tulpar serisi ASUS iyi bir marka ona bir şey diyemem ama Monster'in bakim format gibi ücretsiz desteği var.
Monster alıp 2 ayda 1 servise göndereceğime ASUS alırım servise göndermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı