Başarılı Kurulum TUF Gaming B560M-PLUS | i3 10100 | GT710 | Big Sur | OC 0.7.0

Bios ayarlarını gözden geçireceğim, başka bir OS yüklü değildi. Sabah tatil günüm, ben tekrar sorunu çözmeye çalışırım. Tekrar teşekkür ederim
Tamamdır, rica ederim. Dönüşünüzü bekliyorum.

Merhaba @ritminkolesi , hata, Flash Disk içeriğini değiştirmemden kaynaklanmış galiba, imajı tekrar yazdırıp efi klasörü içerisinde değişiklikleri tamamladım ve makina tekrar açıldı / açılabildi

Sizin eklememi istediğiniz dosya ve klasörleri makinanın kendi EFI klasörüne kopyala yapıştır marifeti ile ekledim. Sistemde bir değişiklik göremedim ki ses, ethernet, bluetooth gibi kartların aktifleşmediğini farkettim.

İkinci verdiğim Config dosyasını denediniz mi ? Birincisinde küçük bir hata yapmışım. İkinci verdiğimde ses, Bluetooth, Wi-Fi çalışması gerekiyordu. Wi-Fi belki çalışmayabilir ama çözülür.

İlkinde bluetooth aktif ama diğer cihazlara bağlanamıyor. Wifi için kext yok, ses için kext yok olarak görüyorum sistem bilgilerinde.
İkinci config ise

Sistemde böyle bir hataya sebep oluyor

Biraz ilginç, ikinci config tam ayarlamıştım aslında. 9 gibi evde olacağım müsait olursanız o saatte ilgileneyim

Biraz işim çıktı hocam, şu an evde değilim, saat 23:00 gibi evde olurum nasipse, hemen dener ve son durumu size bidiririm. Kusurumu mazur görün, mücbir bir sebepten dolayı çıkmak zorunda kaldım, size cevap vermek için foruma girdim ama bir türlü müsait olamadım.

Sorun değil, zaten belirli bir zamanda çözülecek şeyler değil ara ara bakarsınız.

Merhaba @ritminkolesi , ya bende bir sorun var ya sistemde. Paylaştığınız "config.plist" dosyalarını, OpenCore Configüratör uygulamasını açıyorum, mount ettikten sonra open diyerek sistemin efi klasörü altında bulunan "OC" klasörü içine yapıştırıyorum (aynısının üzerine yazıp değiştiriyorum). OpenCore Configüratör'ü kapatınca değişikliği kaydedip kaydetmediğinden emin olamıyorum. Sistemi yeniden başlatıp NVram resetleyorum ve sistemin açılmasını bekliyorum. Nihayetinde ise sonuç olumsuz kext yok şeklinde görünüyor sistem ayrıntılarında. Bu durum, "icpu_config.plist" dosyasının adını düzeltip aynı şekilde sistemin efi klasöründeki "OC" klasörü içine eklediğimde de aynı sonucu verdi Ekran kartını 7 mb olarak tanıyor.

Galiba benim oldukça fazla pişmem gerekiyor bu konuda. Bazı destek ve çözüm videolarından ders çıkarmam lazım kendime. Size de çok yük olmak istemiyorum, kaç gündür benim sorunum ile cebellşiyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…