TUF Gaming F15 FX506HC-HN056 nasıldır?

Bütçe
12000 TL
Kullananlar ısınıyor diyor, sen çok zorlamıyorsun galiba, kaç derece oluyor, hangi oyunları kaç saat oynuyorsun, soğutucu kullanıyor musun, Turbo Boost'u kapattın mı, bilgisayarın altına yükseltmek için bir şey koydun mu, odanın sıcaklığı kaç derece, hangi ildesin?
Sıkıntılı mısın kardeşim adam kullandım ikisini de diyor. Elimde var diyor iyi misin?

Yya şunu soruyorum : bu asus bana 150 fps orta ayarda valorant oynatır mı
Bende aynı makine var, 450 FPS'e kadar çıktığı oluyor.(i7 11800h + rtx3050)

Isınma konusunda GPU hiç ısınmıyor ama cpu ateş gibi ancak diğer makinelerdeki kadar.

Sorun oluşturacak bir durum yok gibi görünüyor, diğer makineler kadar ısınıyor.

Zaten çok çok güçlü bir işlemci nasıl olacakta ısınmayacak?

Hangi kullananlar ısınıyor diyor? Senin kendi hayal aleminde mi? Benim sadece burada tanıştığım 5 kişi var hiçbiri de ısındığını söylemedi uydurma.
Ürün bende mevcut hatta testlerini de yaptım foruma yükledim.

GPU 75 dereceyi geçmiyor evet ama i7 11800 tam olarak fena ısınıyor.

İşlemci sıcaklığını cihaz 95-96 dereceye sabitliyor, sıcaklık düşer gibi olursa cpu frekansını arttırıyor, sıcaklık artmaya başlarsa cpu frekansını düşürüp bu değerlerde sabit tutuyor.

Cine Benchmark sırasında -30 undervolt + Turbo mod açık + Zalman ZM-NS2000 notebook soğutucu ile, 3625Mhz frekansta sabit kalıyor sıcaklık 95 derece. Aldığı puan 12.000'lerin bir miktar üzeriydi.

Isınıp ısınmadığına sen karar ver

Son düzenleme:
Burada bizzat kullananlar ısınmıyor diyor sen neye göre ısınıyor diyorsun? Cihaz 2 haftadır elimde eski modelini de kullandım yeni modelini de. Hem kasasında hem de iç soğutma bloğunda geliştirmeler var ve ısınmıyor. Her TUF konusuna gelip ısınıyor yazıp trollük yapıyorsun.
Kardeşim özelden görüşebilir miyiz bu ısınma işini müsaitsen?

Kardeşim özelden görüşebilir miyiz bu ısınma işini müsaitsen?
Görüşelim özel mesaj özelliği yok burada sanırım.
Bende aynı makine var, 450 FPS'e kadar çıktığı oluyor.(i7 11800h + rtx3050)

Isınma konusunda GPU hiç ısınmıyor ama cpu ateş gibi ancak diğer makinelerdeki kadar.

Sorun oluşturacak bir durum yok gibi görünüyor, diğer makineler kadar ısınıyor.

Zaten çok çok güçlü bir işlemci nasıl olacakta ısınmayacak?

Ürün bende mevcut hatta testlerini de yaptım foruma yükledim.

GPU 75 dereceyi geçmiyor evet ama i7 11800 tam olarak fena ısınıyor.

İşlemci sıcaklığını cihaz 95-96 dereceye sabitliyor, sıcaklık düşer gibi olursa cpu frekansını arttırıyor, sıcaklık artmaya başlarsa cpu frekansını düşürüp bu değerlerde sabit tutuyor.

Cine Benchmark sırasında -30 undervolt + Turbo mod açık + Zalman ZM-NS2000 notebook soğutucu ile, 3625Mhz frekansta sabit kalıyor sıcaklık 95 derece. Aldığı puan 12.000'lerin bir miktar üzeriydi.

Isınıp ısınmadığına sen karar ver
Test sonuçlarını atar mısın? Eğer laptop'u stand üzerinde değilde kucağında (alt hava girişlerini kapatarak) oyun oynuyor ve test ediyorsan o derecelere çıkar bir süre sonra.

Görüşelim özel mesaj özelliği yok burada sanırım.

Test sonuçlarını atar mısın? Eğer laptop'u stand üzerinde değilde kucağında (alt hava girişlerini kapatarak) oyun oynuyor ve test ediyorsan o derecelere çıkar bir süre sonra.
"o derecelere çıkar bir süre sonra."
Şaka sanırım :) İşlemcinin 3-4 çekirdeğini %100'e vurduğum an itibari ile 95 dereceye vuruyor sıcaklık, daha açıklayıcı yazayım cpu kullanımı arttığı an itibari ile sıcaklık anında 95 derece.

Ayrıca tüm kullanımım Zalman ZM-NS2000 üzerinde ve soğutucunun fanı en son kademede oluyor, masaüstü gibi kullanıyorum.

Zaten kucağınıza alamazsınız alev püskürtüyor, öyle kucağımda dursun test edeyim oyun açayım İMKANSIZ. Hiç bir insan bunu yapamaz.

Notebook'u masanın üzerine koyarak bile oyun oynamak bana endişe veriyor zaten bu nedenle soğutucu satın aldım.

Belki i5 olan modeli kullananlar sorun yaşamıyor olabilir, i7 olan model ısınmıyor diyen arkadaş buraya gelsin konuşalım, ben -30 undervolt yaptığım halde maşallahı var.

Son düzenleme:
Servise gönderin size özgü bir problem gibi duruyor. Aynı testleri Cihaz TV yaptı o modelde ve sıcaklıklar maksimum 90 dereceydi üstelik soğutucusuz. Siz soğutucuyla 95 görüyorum diyorsunuz ilginç.

Servise gönderin size özgü bir problem gibi duruyor. Aynı testleri Cihaz TV yaptı o modelde ve sıcaklıklar maksimum 90 dereceydi üstelik soğutucusuz. Siz soğutucuyla 95 görüyorum diyorsunuz ilginç.
Nasıl görüşelim mail adresini veya telefon numaranı yazar mısın yasak mı acaba burda paylaşmak bilmiyorum tam.

TUF'lar çok ısınıyor arkadaşlar benim bu şahsi görüşüm katılmayabilirsiniz, istediğiniz markayı alabilirsiniz, bana göre TUF'lar çok ısınıyor beş para etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı