ASUS TUF Gaming F15 FX506HC-HN056 vs ASUS ROG STRIX G513qc

Bütçe
11.000tl

epsion

Centipat
Daha fazla  
Bugün bu iki laptoptan birini almayı planlıyorum. Öyle çok güçlü oyunlar oynayan birisi değilim üniversiteye başlıyıcam ve daha çok okul için yazılım için kullanacağım. Marka olarak gönlüm ASUS'tan yana ve şu anki bütçede 3060'lara çıkamıyorum zaten uzun ömürlü alan biri değilim güncellik açısından bir sene sonra bütçeyi artırıp üstüne koyup yeni çıkan modellerden birini alabilirim bu yüzden ileride 3050 4 GB ekran kartından yana sorun taşıyacağım sanmıyorum ama bu iki laptop arasında bir türlü karar veremiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

ASUS ROG STRIX G513QC-HN031 AMD Ryzen 7 5800HS 16 GB 512 GB SSD RTX 3050 FreeDOS 15.6" FHD Taşınabilir bilgisayar

ASUS TUF Gaming F15 FX506HC-HN056 Intel Core i7 11800H 16 GB 1TB SSD RTX 3050 144 Hz FreeDOS 15.6" FHD Taşınabilir bilgisayar

Peki ROG'daki işlemci sorun çıkartır mı bana bugüne kadar Intel kullandım AMD hakkında pek bir bilgim yok.

Bir de bütçe 11k belki 12'ye doğru zorlarım ama zor 12'yi geçemem zaten.

Çıkarmaz sen overlock falan uğraşmazsan bir şey olmaz oyun oynamayacaksan MacBook bakabilirsin değer kaybıda çok olmaz.
Peki ROG'daki işlemci sorun çıkartır mı bana bugüne kadar Intel kullandım AMD hakkında pek bir bilgim yok.

Bir de bütçe 11k belki 12'ye doğru zorlarım ama zor 12'yi geçemem zaten.

Ve soğutma güçlü olur ROG serisinde.

Çıkarmaz sen overlock falan uğraşmazsan bir şey olmaz oyun oynamayacaksan MacBook bakabilirsin değer kaybıda çok olmaz.

Ve soğutma güçlü olur ROG serisinde.

Oyun oynuyorum ama ekran kartını zorluyucak hikaye oyunları değil ara sıra Valorant CS gibi FPS oyunları ve strateji oyunları oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı