Monterey TUF Gaming F15 laptopa macOS Monterey kurulur mu?

Umut ARC

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
San Disk Ultra m.2 NVMe 1TB
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
ASUS TUF GAMİNG
İşlemci
İ5 10300H
ASUS TUF Gaming F15 laptopa macOS Monterey kurabilir miyim?

Kurulur fakat harici ekran kartından görüntü alamazsınız. İşlemci üzerindeki dahili grafik birimi ile görüntü alırsınız, buda pek verimli olmaz. Eğer merak ettiğiniz için kuracaksanız kurabilirsiniz.

Kurulur fakat harici ekran kartından görüntü alamazsınız. İşlemci üzerindeki dahili grafik birimi ile görüntü alırsınız, buda pek verimli olmaz. Eğer merak ettiğiniz için kuracaksanız kurabilirsiniz.
Evet sadece merak ettiğim için kurmak istemiştim. Onun haricinde sadece Youtube falan kullansam yine de sıkıntı teşkil eder mi ? donma kasma vs yaşar mıyım ?

Kurulur, buradan Monterey imajını indirin ve BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın. Yazma işlemi bitince yeni oluşan OC EFI adlı bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve Laptop Comet Lake - H isimli configin adını config.plist yapın. Sonrasında dualboot olarak kuracaksanız disk yönetimi ile diskinizden bölüm ayırıp o bölümü biçimlendirin, kuruluma geçtiğinizde disk izlencesini açıp biçimlendirdiğiniz bölümü seçin ve üstten sile basıp APFS olarak tekrar biçimlendirin. Sonra geri dönüp macOS'i yükleye basıp biçimlendirdiğiniz bölümü seçin ve kurulumu bekleyin.

Kurulur, buradan Monterey imajını indirin ve balenaEtcher ile USB'ye yazdırın. Yazma işlemi bitince yeni oluşan OC EFI adlı bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve Laptop Comet Lake - H isimli Config'in adını config.plist yapın. Sonrasında dualboot olarak kuracaksanız disk yönetimi ile diskinizden bölüm ayırıp o bölümü biçimlendirin, kuruluma geçtiğinizde Disk İzlencesi'ni açıp biçimlendirdiğiniz bölümü seçin ve üstten sile basıp APFS olarak tekrar biçimlendirin. Sonra geri dönüp MacOS'i yükleye basıp biçimlendirdiğiniz bölümü seçin ve kurulumu bekleyin.

Şu an indirme devam etmekte. İndirme bittikten sonra dediklerinizi yapmaya başlayacağım. Bir sorun olursa tekrar yazarım. Cevabınız ve yardımınız için teşekkür ederim.

Şu an indirme devam etmekte. İndirme bittikten sonra dediklerinizi yapmaya başlayacağım. Bir sorun olursa tekrar yazarım. Cevabınız ve yardımınız için teşekkür ederim.

İndirme devam ederken başarısız-yasak hatası aldım 2. kez.

Son düzenleme:
Aynı sorun değil ama bunları deneyebilirsiniz.
@EfeOsman, Google Drive çoğu zaman bir dosya indirmek için veya yüklemek için sabit ve iyi bir internet gerekmesini istiyor olabilir. Fakat bu çok az olasılıkla yaşanıyor.

Sorununuzu çözmek için (eğer internet tarayıcısından Google Drive sorunu yaşanıyorsa) internet tarayıcınızdaki eklentileri devre dışı bırakabilirsiniz. Çoğunlukla reklam engelleyicilerinden dolayı olabiliyor. Bir diğer adımda ise internet taryıcınızın önbelleğini temizlemeniz gerekmektedir.
Bunun ardından dosya indirme işleminiz sorunsuz olarak devam edecektir.

Eğer masaüstünüzde Google Drive'ın Yedekle ve senkronize et uygulamasını kullanıyorsanız ve bu sorun devam ediyorsa, internet tarayıcınızdan dosya yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi antivirüs programını kullanıyordunuz?
Bir de bende bir şey inerken tarayıcıyı alta aldığımda sorun olabiliyordu, siz de alta alıyorsanız ondan da olabilir.

Aynı sorun değil ama bunları deneyebilirsiniz.

Bir de bende bir şey inerken tarayıcıyı alta aldığımda sorun olabiliyordu, siz de alta alıyorsanız ondan da olabilir.
Önbellek ve Çerezleri temizledim, reklam engelleyicisi kullanmıyorum zaten ama yine de eklentileri kapattım, virüs programı kullanmıyorum son olarak ta chrome açıkken durduruyor genelde. Son kez tekrar indirmeyi deniyorum bakalım ne olacak.

Önbellek ve Çerezleri temizledim, reklam engelleyicisi kullanmıyorum zaten ama yine de eklentileri kapattım, virüs programı kullanmıyorum son olarak ta chrome açıkken durduruyor genelde. Son kez tekrar indirmeyi deniyorum bakalım ne olacak.
Yine aynı hatayı aldım. O yüzden vazgeçiyorum :)

Son düzenleme:
Bununla deneyebilirsiniz, bunda da hata alırsanız ve MEGA üyeliğiniz varsa MEGA'dan indirebilirsiniz.
Eğer MEGA üyeliğiniz yok ve Drive'da yine hata aldıysanız buna bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı