TUF Gaming GT301 ve R5 7600 için sıvı soğutucu önerisi

ValhallaJesus

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 5200 Mhz
Ekran kartı
Geforce RTX 3060 12GB
Anakart
asus BM650 M-PLUS WİFİ DDR5
İşlemci
Ryzen 5 7600
Merhaba,

TUF Gaming GT301 model kasa ve Ryzen 5 7600 için kasanın üstüne monte edebilecek şekilde bir sıvı soğutma almak istiyorum. Kasanın iç bölümünün fotoğrafını ekledim. Özellikleri ise linkte.
Kasanın ışıklandırması şu anda zayıf bundan kaynaklı RGB'li bir model arıyorum ve RGB'lerin programdan yönetebilmem adına Aura Sync özelliği olması tercihimdir.
İlgili kasa için hangi model uygundur? Hangi markayı tavsiye edersiniz?
(Bütçe 3k civarı.)

Teşekkürler.

WhatsApp Görsel 2023-08-18 saat 19.16.42.jpg

Son düzenleme:
Bende de GT301 var, lakin i5 12600k ve z790 var kasada, daha 2 gün önce Corsair h100 sipariş ettim, henüz elime gelmedi. Geldiği zaman fotoğraf atarım.

Eğer hemen alacaksan hiç bekleme, eğer acelesi yoksa fotoğraftan sonra biraz fikir edinirsin.

Hocam monte edince atarsan çok sevinirim, ben de aynı modeli almayı düşünüyorum. Asus Aura Sync özelliği olup olmadığını bir araştıracağım.
Ürünün teknik özelliklerinden gördüğüm kadarıyla ARGB özelliği var, tabi elime gelmeden ve kasaya takmadan bilemeyiz. Kargo aslında şube de, ama ben o saatlerde işte olduğum için gidip alamıyorum, Pazartesi gününü bekleyeceğim maalesef :(

Ürünün teknik özelliklerinden gördüğüm kadarıyla ARGB özelliği var, tabii elime gelmeden ve kasaya takmadan bilemeyiz. Kargo aslında şube de, ama ben o saatlerde işte olduğum için gidip alamıyorum, Pazartesi gününü bekleyeceğim maalesef :(

Soğutucu elime geldi, lakin olmadı. Anakart'ın parçası, fanlardan birisinin takılmasına engel oluyor. Ya fanlardan birisini iptal etmem gerekiyor. Veya iade edeceğim.

240mm radyatöre tek fan kullanmak da ne kadar verimli olacak hiç bilgim yok açıkçası. İnternette de çok yorum göremedim bu konu hakkında. O yüzden ne yapacağımı bilmiyorum. İade yapacağım büyük ihtimalle

Dosya Ekleri

• IMG_20230821_134547.jpg
    IMG_20230821_134547.jpg
    166,6 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Ürünün teknik özelliklerinden gördüğüm kadarıyla ARGB özelliği var, tabi elime gelmeden ve kasaya takmadan bilemeyiz. Kargo aslında şube de, ama ben o saatlerde işte olduğum için gidip alamıyorum, Pazartesi gününü bekleyeceğim maalesef :(

Soğutucu elime geldi, lakin olmadı. Anakart'ın parçası, fanlardan birisinin takılmasına engel oluyor. Ya fanlardan birisini iptal etmem gerekiyor. Veya iade edeceğim.

240mm radyatöre tek fan kullanmak da ne kadar verimli olacak hiç bilgim yok açıkçası. İnternette de çok yorum göremedim bu konu hakkında. O yüzden ne yapacağımı bilmiyorum. İade yapacağım büyük ihtimalle
Sorunu çözebildiniz mi ? ya da bir alternatif buldunuz mu ? Ben henüz almadım soğutucuyu kasanın dışına montelemeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı