Tulpar T5 V19.1 15.6" oyun bilgisayarı nasıl?

hocam okuduğum kadarıyla genelde hep sıcaklık sorunu var gibi , bir de bahsettiğiniz ses yönünden zayıf olması.. ses o kadar önemli değil de soğutucu ile kullanmak bana göre değil.. 1650'li bir model alsam var mı tavsiye edeceğiniz modeller monster olması şart değil.
Malesef 9750h işlemciler gerektiğinde çok fazla güç çekiyorlar bu sebepten ısınıyorlar. Buna bu seviyedeki notebooklarda yapabilecek bir şey yok.
Peki o zaman; HP Power 15-DK0013NT bu ürüne bakın. Gayet iyi işlevini yerine getiriyor, ilerde 8 GB ram daha alıp takarsınız performans artar biraz daha.

hocam çok memnunum bundan önce neden monster almamışım diye kendimi sorguladım.
hp asus kullanmıştım malaasef ısı sorunundan dolayı iade ettim.
ses konusunda üzebilir ama kulaklık takarım derseniz sıkıntı olacagını sanmam.
oyunlarda fan sesi baya var onuda kulaklık takınca duymuyorsunuz.
ısınma konusunda serin çalışıyor cihaz boşta 43 46 derece oyunlarda 83 ü gördüm.
kasa sorunu kim diyorsa artık bilmiyorum bana saglam geldi.
şunu da belirteyim 15.6 inç ama 14 inç gibi duruyor 14 inçlik laptop çantasına giriyor.
Ekran Görüntüsü (9).png

Malesef 9750h işlemciler gerektiğinde çok fazla güç çekiyorlar bu sebepten ısınıyorlar. Buna bu seviyedeki notebooklarda yapabilecek bir şey yok.
Peki o zaman; HP Power 15-DK0013NT bu ürüne bakın. Gayet iyi işlevini yerine getiriyor, ilerde 8 GB ram daha alıp takarsınız performans artar biraz daha.
hp laptoplar hakkında çok az bilgiye sahibim hocam. oyun konusunda nasıl bir performans sunar bilmiyorum.
hocam çok memnunum bundan önce neden monster almamışım diye kendimi sorguladım.
hp asus kullanmıştım malaasef ısı sorunundan dolayı iade ettim.
ses konusunda üzebilir ama kulaklık takarım derseniz sıkıntı olacagını sanmam.
oyunlarda fan sesi baya var onuda kulaklık takınca duymuyorsunuz.
ısınma konusunda serin çalışıyor cihaz boşta 43 46 derece oyunlarda 83 ü gördüm.
kasa sorunu kim diyorsa artık bilmiyorum bana saglam geldi.
şunu da belirteyim 15.6 inç ama 14 inç gibi duruyor 14 inçlik laptop çantasına giriyor.Eki Görüntüle 441919
Monster kafama daha çok yatıyor hocam ama stok sıkıntısı oluyor sürekli. Şuan da bile yok stoklarda. Isınma olmadıktan sonra montster almak daha mantıklı..

hp laptoplar hakkında çok az bilgiye sahibim hocam. oyun konusunda nasıl bir performans sunar bilmiyorum.
İzlemeniz gereken iki videoyu atıyorum
İnceleme
Canlı Oyun
Ama bana kalırsa da Monster'ı alın, özellikle 3A oyunları oynuyorsanız. 1660Ti ve 1650 arasında çok fark var.

Monster kafama daha çok yatıyor hocam ama stok sıkıntısı oluyor sürekli. Şuan da bile yok stoklarda. Isınma olmadıktan sonra montster almak daha mantıklı..
üstteki arkadaş 8 sonradan alırsın takarsın demiş kesinlikle önermiyorum call of duty modern warf beta da 10 gb ram kullanımı gördüm ultra ayarlarda sabit 60 a kilitli

üstteki arkadaş 8 sonradan alırsın takarsın demiş kesinlikle önermiyorum call of duty modern warf beta da 10 gb ram kullanımı gördüm ultra ayarlarda sabit 60 a kilitli
Sistem kendini ona göre ayarlıyor aslında. 8 yeterli değil, 1650 kullanacak bir sistemin kullandığı kaynaklar da sınırlı olacaktır zaten diye düşündüm. Her özelliği istediğimiz gibi bir notebook bulmak gerçekten zor.
Haklısınız hocam monster daha mantıklı geliyor.. Fakat 1660ti bulmak da sıkıntı , yok hiçbir yerde :)
Evet, zor. MSI'ın 1660Ti notebook ürünü de ayda iki kere indirime giriyor 8 bin civarına düşüyor haberin olsun :)

Sistem kendini ona göre ayarlıyor aslında. 8 yeterli değil, 1650 kullanacak bir sistemin kullandığı kaynaklar da sınırlı olacaktır zaten diye düşündüm. Her özelliği istediğimiz gibi bir notebook bulmak gerçekten zor.

Evet, zor. MSI'ın 1660Ti notebook ürünü de ayda iki kere indirime giriyor 8 bin civarına düşüyor haberin olsun :)
hocam bu laptop'u aldım.. taksit seçeneği ile

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı