Tulpar T5 v21.7 alınır mı?

Bütçe
30.500

thisisaristo

Centipat
Selam,

Şu anda Lenovo Ideapad Gaming 3 (5800H / 3060) modelini kullanıyorum.

Aslında bu modelden oldukça memnunum ancak şu sıralar yeni bir yükseltme yapma şansım var. Malum kur falan derken, şu an yapmazsam yakın dönemde yapma şansım olur mu bilmiyorum.

Lenovo ile ilgili endişemse 3060 ekran kartının 90W olması esasında. Geleceğe yönelik ufak soru işaretleri barındırıyor bende.

Elimdeki cihazı muhtemelen 15 - 17 bandından satabilirim ve üzerine 13 - 15 civarı ekleyip RTX 3070 bir modele geçiş yapabilirim. Bu banttaki en uygun seçenek de Tulpar T5 v21.7 gibi gözüküyor.

Burada fikir almak istediğim iki ana nokta bulunuyor:

1- Elimdeki modeli satıp üzerine bir o kadar daha ekleyip RTX 3070'li modele geçmeye gerek var mı?
2- Tulpar T5 v21.7 alınır mı?

Selam,

Şu anda Lenovo Ideapad Gaming 3 (5800H / 3060) modelini kullanıyorum.

Aslında bu modelden oldukça memnunum ancak şu sıralar yeni bir yükseltme yapma şansım var. Malum kur falan derken, şu an yapmazsam yakın dönemde yapma şansım olur mu bilmiyorum.

Lenovo ile ilgili endişemse 3060 ekran kartının 90W olması esasında. Geleceğe yönelik ufak soru işaretleri barındırıyor bende.

Elimdeki cihazı muhtemelen 15 - 17 bandından satabilirim ve üzerine 13 - 15 civarı ekleyip RTX 3070 bir modele geçiş yapabilirim. Bu banttaki en uygun seçenek de Tulpar T5 v21.7 gibi gözüküyor.

Burada fikir almak istediğim iki ana nokta bulunuyor:

1- elimdeki modeli satıp üzerine bir o kadar daha ekleyip RTX 3070'li modele geçmeye gerek var mı?
2- Tulpar T5 v21.7 alınır mı?

Hocam bir okuyun yine de siz bilirsiniz.

Hocam bir okuyun yine de siz bilirsiniz.
Monster ile ilgili bu durum da uzun vade kullanımı konusunda şüphe uyandırıyor. Az daha çıkabilsem MSI vs alıp geçeceğim ama bütçeyi aşırı zorlamak da istemiyorum.

Siz olsanız ne yapardınız?

Monster ile ilgili bu durum da uzun vade kullanımı konusunda şüphe uyandırıyor. Az daha çıkabilsem MSI vs alıp geçeceğim ama bütçeyi aşırı zorlamak da istemiyorum.

Siz olsanız ne yapardınız?

Bütçe nedir @messinicocugu hocam size yardimci olur topu ona attik.

30.000 TL bandı bütçem.

Dediğim gibi elimde 5800H ve RTX 3060 (90W)'lık IdeaPad Gaming 3 var. Sanırım 130W'a geçmek için ek bir bütçe ayırmak çok mantıklı olmaz ama işte yine de fikirleri almak isterim.

30.000 TL bandı bütçem.

Dediğim gibi elimde 5800H ve RTX 3060 (90W)'lık Ideapad Gaming 3 var. Sanırım 130W'a geçmek için ek bir bütçe ayırmak çok mantıklı olmaz ama işte yine de fikirleri almak isterim.

V21.7 güzel bir model bütçe yeterse v21.8 de alabilirsin 17, 3' olduğu için daha iyidir soğutması.

Ben 2 yıl önce T7 V20.2 aldım. Gayet memnunum. Benden kaynaklanmayan hiçbir problem vermedi. Tüm eşime dostuma da hep Monster aldırdım. Sıkıntılı gelen oldu, ilk ayda elde kalan oldu. Hepsinde firma sorumluluk aldı, ikiletmeden cihazı değiştirdiler. Aynı donanıma sahip cihazlar arasında da en iyi %6'da performans veriyor. Her türlü öneririm.

Dosya Ekleri

• 1656584963158.png
    1656584963158.png
    68,4 KB · Görüntüleme: 59

Geri
Yukarı