Tulpar T7 22.1 ile madencilik yapılabilir mi?

Sakinim, ancak resmen yalan makinesısınız.

Hocam sen cidden cahiliyetin önde gelenlerindensin. Hocam birincisi: mobil RTX 3060 güç tüketimi 130W'tır. 80W değildir! Bunu nerenizden uydurdunuz bilmiyorum. ikinci olarak: masaüstü RTX 3060 ile mobil RTX 3060 aynı GPU çipine sahiptir. Yani kırpılma durumu yoktur. Bundan dolayı performans düşüşü olmaz. umarım anlaşılmıştır.

Hocam sen bu bilgileri nereden alıyorsun? Söyle de orayı yok edeyim, belki cehalet azalır? Yok öyle bir şey, 130W çekiyor mobil RTX 3060.

Sen eğer GTX 1650 2020 model ile madencilik denediysen acıyorum sana. Hocam onla madencilik denemek o kadar açma ki! Kartın kendine hayrı yok bir de madencilik he... Kolay gelsin sana bilgi seviyen yerlerde!

Açıkladım her şeyi hocam. Siz devam edin, sizin kart 130W çekiyor masaüstü RTX 3060 ise 170W yani arada 40W var. Merak etmeyin devam...

Aynen öyle yani 1 günde 1 dolar 1650 ile imkansız dedigim gibi arkadaş yalnız zamanda minig yapmış sonuçları stabil degil 1 gün de hiçbir şeyyi anlayamssınki.

Aynen öyle yani 1 günde 1 dolar 1650 ile imkansız. Dediğim gibi arkadaş yalnız zamanda minig yapmış sonuçları stabil değil 1 gün de hiçbir şeyi anlayamazsın ki.
Hocam verdiği bilgilerde çok saçma. Bilmeden gelmiş burada yargı dağıtmaya çalışıyor. Bugün biraz gerginim belki bende kaba davrandım ama gerçekten verdiği bilgiler çok saçma! Bilmeden konuşuyor. MAX-Q olan RTX 3060 bile 90W çekiyorken, gidip de 80W demek çok saçma. Sizin kart MAX-P -maksimum performans- ve 130W çekiyor. Yani bilmiyorsan neden sallıyorsun?

Ayrıca GTX 1650 2020 zaten önerilmiyor aşırı güçsüz. 2021 olan versiyonu mesela çok iyi dizüstü bilgisayarlarda. GTX 1650 Ti bile geri kalıyor 2021 GTX 1650 ile karşılaşınca. Tabii bu dizüstü bilgisayarlar için geçerli. Bugün gergin olmasam daha kibar ve nazik anlatırım ama işte... Tam da denk geldi.

Hocam verdiği bilgilerde çok saçma. Bilmeden gelmiş burada yargı dağıtmaya çalışıyor. Bugün biraz gerginim belki bende kaba davrandım ama gerçekten verdiği bilgiler çok saçma! Bilmeden konuşuyor. MAX-Q olan RTX 3060 bile 90W çekiyorken, gidip de 80W demek çok saçma. Sizin kart MAX-P -maksimum performans- ve 130W çekiyor. Yani bilmiyorsan neden sallıyorsun?
aklı karışmıştır belki olabilir sıkıntı yok hocam sakin olun :D

Hangi notebook olursa olsun, madencilik yapılmaz; yapılmamalıdır. İçinde hangi GPU olursa olsun. Çünkü mobil GPU'larda mining gücü bulunmaz. Yani modeli sizi aldatmasın, masaüsatü RTX3060 ile mobil RTX3060 birbirlerinden güç tüketimi konusunda aşırı derecede farklıdır. Dolayısıyla mobilde hiçbir verimli mining gücü elde edemezsiniz. En fazla elde edebileceğiniz rakam günde birkaç lirayı geçmez; bunun için de bilgisayarınızın ömrünü kısaltmaya değmez.

Kısacası fayda/maliyet açısından bakınca, aylar boyunca toplamda birkaç yüz lira kazanmak için pahalı bilgisayarınızın ömrünü yemeye değmeyeceği için hiçbir notebookta mining yapılmamalıdır. (Bu da iyi notebooklar için geçerli; yoksa normal notebooklar zaten o birkaç lirayı da kazandırmaz.)
48.80 mh/s aliniyor. Mining oyle abarttiginiz gibi birsey degil. Milleti urkutmeyin. Oyun oynamak cok daha zararli Hem islemci hem de ekran karti asiri yoruluyor. Mining de ise 58 derece de gpu 45 5p derecede yuksuz bir sekilde islemci calisiyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-06-09-18-52-11-012_com.google.chromeremotedesktop.jpg
    Screenshot_2021-06-09-18-52-11-012_com.google.chromeremotedesktop.jpg
    69,3 KB · Görüntüleme: 29
Aklı karışmıştır belki olabilir sıkıntı yok hocam. Sakin olun :D.
Hocam normalde bu kadar kaba biri değilim gerçekten ama bugün çok gerginim ve nedense biraz hıncımı arkadaştan çıkardım. Neyse olan oldu. Belki mesajı düzenlerim birazdan, ama hala dedikleri yanlış onun arkasındayım.

48.80 mh/s aliniyor. Mining oyle abarttiginiz gibi bir şey degil. Milleti urkutmeyin. Oyun oynamak cok daha zararli hem işlemci hem de ekran karti aşırı yoruluyor. Mining de ise 58 derece de GPU 45 5p derecede yuksuz bir sekilde işlemci calisiyor.

Aynen öyle hocam bu arada coreclock u -500'e çekip Memory'i 1600 ya da 1700 yapablirsiniz voltajıda düşürmenizi öneririm çok iyi oluyor voltajı düşürünce 1 2 mh daha artıyor bende XD.
laptop farkından olabilir.
(Tulpar T7 22.1 herkese gözüm kapalı tavsiye ederim bundan sonra)

Aynen öyle hocam bu arada core clock u -500'e çekip Memory'i 1600 ya da 1700 yapabilirsiniz voltajı da düşürmenizi öneririm çok iyi oluyor voltajı düşürünce 1 2 mh daha artıyor bende XD.
laptop farkından olabilir.
(Tulpar T7 22.1 herkese gözüm kapalı tavsiye ederim bundan sonra)
Hocam mesajımı düzenledim sizce nasıl?

Ne mesajı hocam? Hepsini okudum.
Hocam hani o kaba olduğum mesaj. Biraz daha yumuşattım, sizce nasıl? Aşağı alıntıladım.

Sakinim, ancak resmen yanlış bilgi kaynağısınız.

Hocam sen cidden bu kadar yanlış bilgiyi nereden buluyorsun? Hocam birincisi: Mobil RTX 3060 güç tüketimi 130W'tır. 80W değildir! Bunu nerenizden uydurdunuz bilmiyorum. İkinci olarak: Masaüstü RTX 3060 ile mobil RTX 3060 aynı GPU çipine sahiptir. Yani kırpılma durumu yoktur. Bundan dolayı performans düşüşü olmaz. Umarım anlaşılmıştır.

Hocam sen bu bilgileri nereden alıyorsun? Söyle de orayı yok edeyim, belki başkaları da etkilenmez? Yok öyle bir şey, 130W çekiyor mobil RTX 3060.

Sen eğer GTX 1650 2020 model ile madencilik denediysen diyecek bir şey bulamıyorum sana. Hocam onla madencilik denemek o kadar gereksiz ki! Kartın kendine hayrı yok bir de madencilik he... En azından GTX 1660 Ti ile madencilik yapılır, bunu da benden öğrenmiş ol.

Açıkladım her şeyi hocam. Siz devam edin, sizin kart 130W çekiyor masaüstü RTX 3060 ise 170W yani arada 40W var. Merak etmeyin devam...

Yeni konular

Geri
Yukarı