Tulpar T7 25.1.1 laptopun 32 GB RAM'li versiyonu alınmalı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Gregorz Brzecz. son 3 ay içinde sorun yaşayıp iade ettiğin cihazların marka ve modellerini yazabilir misin?

@Gregorz Brzecz. son 3 ay içinde sorun yaşayıp iade ettiğin cihazların marka ve modellerini yazabilir misin?
Omen 15 3060/5800H ölü piksel çıktı.
Legion 5 3060/5600H ölü piksel çıktı. Değişim yapıldı.
Legion 5 3060/5600H anakart yandı servis anakartı değiştirdi, sonradan sattım.
Legion 5 Pro 3070/5800H ekranda dikey çizgiler çıktı fakat yazılımsal bir durumdu muhtemelen, beklesem çözülebilirdi. Eski sürücülerle sorun olmuyordu. Yine de iade ettim.

Dusun simdi bir laptop var alanlarin %75'i daha ilk gunden servise gonderiyor. Sen diyorsun ki bu her markada denk gelebilir. Ben hayatimda gormedim acikcasi.
%75 mi?
Kaynak hocam?
Allah aşkına bazı modeller cidden TUF kalitesinde.
İnsanlar daha çok ABRA alıyor ve ABRA serisi genel olarak sorunlu.
Omen 15 3060/5800H ölü piksel çıktı.
Legion 5 3060/5600H ölü piksel çıktı. Değişim yapıldı.
Legion 5 3060/5600H anakart yandı servis anakartı değiştirdi, sonradan sattım.
Legion 5 Pro ekranda dikey çizgiler çıktı fakat yazılımsal bir durumdu muhtemelen, beklesem çözülebilirdi. Eski sürücülerle sorun olmuyordu. Yine de iade ettim.
Dediğimiz üzere, hadi o zaman Legion'da sorunlu çıktı.

%75 mi?
Kaynak hocam?
Allah aşkına bazı modeller cidden TUF kalitesinde.
İnsanlar daha çok ABRA alıyor ve ABRA serisi genel olarak sorunlu.
Bu arada benim arkadaşımda da v25.1 var o da baya sorun yaşadı.
Dediğimiz üzere, hadi o zaman Legion'da sorunlu çıktı.
Bu benim bahtsızlığım bence. Sorun yaşamayan çok tanıdığım var. Monster sadece TR’de bu kadar duyuyoruz, Legionlarda o kadar sorun olsaydı Reddit’te duyardık hep.

Bu arada benim arkadaşımda da v25.1 var o da baya sorun yaşadı.
Hocam v25.1 özellikle panel olarak sorun oldu.
v25.1 serisinde en iyisi v25.1.1
Bence bu sene yine bir MSI kasa gelir. Panelde sorun olmasında... (v25.2 olabilir)

Hocam v25.1 özellikle panel olarak sorun oldu.
v25.1 serisinde en iyisi v25.1.1
Bence bu sene yine bir MSI kasa gelir. Panelde sorun olmasında... (v25.2 olabilir)
O 144hz paneller sorunluymuş zaten MSI tarafında da, ben öyle duymuştum. Fakat Monster kalite kontrol yapmadığı için daha çok çıkıyormuş.

Bu benim bahtsızlığım bence. Sorun yaşamayan çok tanıdığım var. Monster sadece TR’de bu kadar duyuyoruz, Legionlarda o kadar sorun olsaydı Reddit’te duyardık hep.
Hocam sadece Monster savunuculuğu yapmıyorum.
Açın bakın Monster ilk defa geçen sene Tulpar serisine el attı, bu sene ilerletme denedi...
Ve 2 sene sonra bence kasa kalitesi daha iyi olur.
Yani insanlar 3 sene önceye göre yorum yapıyor.
Tamam bu seneninkiler de sorunsuz değil ama bu sene sonunda F/P oldular.
Alayına gömmeye gerek yok Monster'ı...
Özellikle ABRA sorunlu ama o yüzden toplu gömme yapmak hata.
O 144hz paneller sorunluymuş zaten MSI tarafında da, ben öyle duymuştum. Fakat Monster kalite kontrol yapmadığı için daha çok çıkıyormuş.
Evet ne yazık ki...

Ya MSI Monster'a kalite kontrolden supheli cikan cihazlari ucuz fiyattan iteledi, ya da MSI'in kalite kontrolu berbat.
Isik sizmasinin panelle alakali oldugunu sanmiyorum.

Hocam sadece Monster savunuculuğu yapmıyorum.
Açın bakın Monster ilk defa geçen sene Tulpar serisine el attı, bu sene ilerletme denedi...
Ve 2 sene sonra bence kasa kalitesi daha iyi olur.
Yani insanlar 3 sene önceye göre yorum yapıyor.
Tamam bu seneninkiler de sorunsuz değil ama bu sene sonunda F/P oldular.
Alayına gömmeye gerek yok Monster'ı...
Özellikle ABRA sorunlu ama o yüzden toplu gömme yapmak hata.

Evet ne yazık ki...
Monster zaten Tongfang’ın iyi kasalarını kullanıyor. Fakat gel görelim ki XPG veya Eluktronics gibi markaların sağladığı kalite ve performansa yaklaşamıyor. Bu üç markada da aynı V21.8 kasasının modeli var ve Monster’ınki diğerlerine kıyasla Clevo kalıyor. Yurtdışındaki çoğu kişi Tongfang sever fakat Monster bu konuda diğerlerine kıyasla baya kötü.

@gen2 Ölü piksel vs. onları kastediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı